InPost ShipX w EU

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
PhotoSoft
Administrator
Kontaktowanie:

Re: InPost ShipX w EU

Postautor: PhotoSoft » 28 mar 2018, 11:06

Marcinos pisze:Nie działa z karty transakcji oraz z exportu online do InPost shipx.

Aha, bo problem mógł być jedynie z okna eksportu. W takim razie jestem na 99% przekonany, że błąd jest po stronie InPostu.
marr pisze:Jesłi używam tylko
Allegro Inpost Paczkomaty
to też muszę coś robić?

Niestety wszyscy korzystający z ich usług - niezależnie od tego co nadają.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

Marcinos

Postautor: Marcinos » 28 mar 2018, 11:06

marr pisze:Jesłi używam tylko
Allegro Inpost Paczkomaty
to też muszę coś robić?

Tak,
poprosić InPost o dane dostępowe do w/w systemu. Bez tego od 1 kwietnia nie wyślesz paczki przez EU.

Marcinos

Postautor: Marcinos » 28 mar 2018, 11:52

Przyczyna problemu według inpost:
niespójne dane.

Wcześniej było tak, że na jeden login do managera paczek/api miałem wszystkie konta allegro, W Shipix jest tak, że mamy 1 token = 1 konto allegro.
Trochę nie wyobrażam sobie by utworzyć tyle tokenów co kont i wiecznie je przełączać w EU.

EDIT: to nie może być przyczyną, bo paczkomaty na swoją umowę wysyłam jednym loginem na kilka kont i tu shipix działa.

Marcinos

Postautor: Marcinos » 28 mar 2018, 12:12

Dobra, mamy coś takiego w logach ...

EU podaje np.
"allegro_transaction_id":"832235476",

"allegro_user_id":"5683413" i jest to ID kupującego, a powinien wchodzić ID sprzedawcy, zgodnie z dokumentacją:

allegro_transaction_id
string

Numer transakcji formularza posprzedażowego Allegro, w którym kupujący wybrał formę dostawy Allegro Paczkomaty InPost. Podanie tego parametru skutkuje koniecznością podania parametru allegro_user_id.

allegro_user_id

string

Numer użytkownika Allegro, w ramach transkacji określonej parameterem allegro_user_id, który jest sprzedającym. Podanie tego parametru skutkuje koniecznością podania parametru allegro_transaction_id.

PhotoSoft
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: PhotoSoft » 28 mar 2018, 13:19

Ta ich dokumentacja jest genialna... :x Ja akurat bazowałem na tym opisie, gdzie nie ma o tym słowa, więc uznałem, że chodzi o kupującego :arrow: https://docs.inpost24.com/display/PL/%5 ... formularzy

Wgrałem nowy instalator 3.33.1.1, proszę sprawdzić czy już jest ok.
Pozdrawiam, Marcin

Marcinos

Postautor: Marcinos » 28 mar 2018, 13:25

I tym o to sposobem, dzięki mojej determinacji w znalezieniu błędu i winnych :twisted: ...

... WSZYSTKO DZIAŁA :D :D :D

Zielu
Zaawansowany użytkownik EU

Postautor: Zielu » 28 mar 2018, 13:28

Gratki :)

Teraz tylko muszą nam wszystkim podać dane dostępowe :D
Pozdrawiam,
Paweł Z.

:)

PhotoSoft
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: PhotoSoft » 28 mar 2018, 14:10

Marcinos pisze:I tym o to sposobem, dzięki mojej determinacji w znalezieniu błędu i winnych :twisted: ...

... WSZYSTKO DZIAŁA :D :D :D

Super :!: Dzięki wielkie za pomoc :)
Pozdrawiam, Marcin

app80

Postautor: app80 » 28 mar 2018, 16:16

Takie coś mi przypełzło własnie na maila, jak rozumiem jest prolongata terminu:

Szanowni Państwo,

Bardzo dziękujemy, że korzystają Państwo z naszych usług. W trosce o jeszcze wyższą jakość i satysfakcję naszych Klientów pracujemy nad dedykowanymi rozwiązaniami dotyczącymi integracji systemowych.

Dla Państwa wygody i możliwości pełnego wykorzystania naszej oferty produktowej, wprowadziliśmy nowe API o nazwie Shipx, które integruje całość naszych usług, tj. przesyłki kurierskie, paczkomatowe w ramach posiadanego przez Państwa systemu.

Tym samym zaprzestaliśmy rozwijania systemów:

API v2 XML - usług Paczkomaty,
API v4 - usługi Paczkomaty,
API Trucker - usługi kurierskie

Na to miejsce wdrożyliśmy nowoczesne, lekkie i skalowalne API ShipX. Zalecamy niezwłoczne uwzględnienie migracji do Interfejsu API platformy ShipX w Państwa planach rozwojowych.
Pozwoli to Państwu na szybkie i wygodne zarządzanie przesyłkami na jednej zintegrowanej platformie.

Kierując się prośbami naszych Klientów zdecydowaliśmy o wydłużeniu terminu działania starego API.

Po okresie przejściowym planujemy całkowite wyłączenie API v2 XML, API v4 oraz API Trucker.

O dokładnym terminie całkowitego wyłączenia API v2 XML, API v4 oraz API Trucker poinformujemy Państwa w najbliższym czasie w osobnym komunikacie.

Aktualna dokumentacja nowego systemu dostępna jest pod adresem https://docs.inpost24.com/display/PL/API+ShipX

Nasz zespół wdrożeniowy chętnie odpowie na Państwa pytania i rozwiąże ewentualne problemy techniczne. Prosimy o kontakt poprzez wysłanie wiadomości na adres: integracja@inpost.pl. We wszelkich pozostałych kwestiach prosimy kontaktować się z Państwa opiekunem handlowym.

Z poważaniem,
Zespół InPost

krzemunio

Postautor: krzemunio » 28 mar 2018, 16:46

Również przed chwilą otrzymałem powyższą informację.

Wróć do „Pomoc w obsłudze programu”