[✓] Nowy wygląd okna edycji aukcji

Tutaj znajdziesz wszystkie informacje na temat nowych wersji EU. Na tym forum również możesz zgłaszać sugestie oraz uwagi dotyczące nowych funkcji.
Regulamin forum
Zanim założysz nowy temat, sprawdź czy ktoś wcześniej nie zgłosił już podobnego pomysłu. Jeśli tak, wówczas dopisz się do niego, ponieważ pod uwagę będą brane tylko takie sugestie, które zostaną poparte przez większą ilość użytkowników. Stąd domyślnie ustawione jest sortowanie wg liczby odpowiedzi.

Nie "podbijaj" tematu! Tylko zrobisz z niego śmietnik, a Twój głos nadal będzie traktowany jako jeden.

Nie pytaj w temacie czy coś zostanie dodane, jeśli "za" nie ma nikogo oprócz Ciebie albo zaledwie paru użytkowników.

Zgłoszone sugestie są przeglądane i wybierane do wdrożenia podczas projektowania nowej wersji. Nie zaglądam tutaj na bieżąco.

Tematy, w których przez 6 m. od ostatniego postu nikt się nie wypowie będą automatycznie usuwane.
PhotoSoft
Administrator
Kontaktowanie:

Re: [ZAAKCEPTOWANE] Nowy wygląd okna edycji aukcji

Postautor: PhotoSoft » 18 paź 2017, 10:54

Dodałem wszystkim komunikat z linkiem do tematu żeby ożywić dyskusję. Interesują mnie głównie głosy sprzeciwu ;)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

best_buy_

Postautor: best_buy_ » 18 paź 2017, 13:31

Zgadzam się, że dostępność wszystkich najważniejszych opcji na jednym ekranie (bez konieczności przewijania w dół) byłaby bardzo pomocna.
Pozdrawiam

dominik_502

Postautor: dominik_502 » 18 paź 2017, 15:25

Bardzo dobra propozycja, daję okejkę.

Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU

Postautor: Zildijan » 18 paź 2017, 20:03

Nam ułożenie pól w ustawieniach EU rozwiązało wiele i usprawniło pracę, co chwalimy cały czas.
Te nieużywane sekcje dałem na sam dół i tylko czasami tam zaglądam. Te używane są na samej górze.

Pomysł, aby parametry były obok opisu aukcji niezbyt mi się podobają, ponieważ z obecną wielością okna opisu dobrze się uzupełnia opis.

Można by trochę wszystko ścisnąć tak ja jest, a niektóre pola dołączyć obok innych jak np.:
- automatyczne wznowienie za ilością sztuk zamiast pod ilością sztuk,
- w "opcje dodatkowe" białe pole można zrobić wężej i jako cienki paseczek z jednym ustawieniem za drugim zamiast jeden pod drugim.
- przestrzenie pomiędzy sekcjami też można zwężyć, tak samo przestrzeń między parametrami o połowę,
- "wybierz konto Allegro do którego ma być przypisany przedmiot" + "szybka nawigacja" to zasłania sporo góry i bym zwężył do wielkości paseczka.
- sposób i koszt dostawy można zwężyć, a po prawej stronie sekcji z wysyłami wstawić warunki reklamacji, dodatkowe informacje itd z tej sekcji.
(wyjątkowo "Odbiór w punkcie po przedpłacie - E-PRZESYŁKA / Paczka48 Odbiór w Punkcie" zrobić z enterem:
"Odbiór w punkcie po przedpłacie -
E-PRZESYŁKA / Paczka48 Odbiór w Punkcie"),

Takie ustawienie pozwoliłoby ustawiać produkty z dużą ilością parametrów bez męczącego przesuwania.

Do tego jeszcze ctrl + scroll dla ręcznego zmniejszenia całego okna edycji w razie potrzeby.

robi1976
Kontaktowanie:

Postautor: robi1976 » 19 paź 2017, 07:57

jak najbardziej za :)
Pozdrawiam
Robert
https://robik.radom.pl

jm2007
Kontaktowanie:

Postautor: jm2007 » 19 paź 2017, 09:25

Ja uważam, żeby wszystkim podobał się nowy wygląd okna to powinno być to; w jednym oknie, zautomatyzowane to znaczy wybieram i zapisuje to co mnie interesuje, pokazuje mi się kiedy chcę, oraz musi to być jak najmniej do klikania, ponieważ program jest do obsługi wielu aukcji a nie jednej. Jestem ZA wszelkimi zmianami w tym kierunku. Pzdr Jerzy M.

krzemunio

Postautor: krzemunio » 19 paź 2017, 09:34

Jak dla mnie rozwiązanie BOMBA ! ;)
Ostatnio sam zmieniałem ustawienia parametrów na te które są bardziej przydatne wyżej i te najmniej na sam dół.
Tak jak wspomniał Zildijan. Aktualnie wielkość okna opisu aukcji jest jak najbardziej spoko, a więc pomyślałem, że jeśli doszło by do zmian to może dołożyć możliwość automatycznego zwijania parametrów tak jak mamy to w MENU :D

stegolas

Postautor: stegolas » 19 paź 2017, 09:57

Taką propozycję układu interfejsu przygotowałem mając na uwadze przede wszystkim dostępność wszystkich elementów pod ręką a po drugie chciałem Panu Marcinowi pokazać, że wszystko da się zmieścić w najmniejszej rozdzielczości 1024x768. Prawdopodobnie z 90% osób codziennie używa wyższych rozdzielczości więc całość będzie wyglądała jeszcze lepiej, można dorobić regulowane sekcje. A jeśli już musi być zakładka to wrzucić tam jakieś uwagi itp coś z czego się rzadko korzysta.

Panie Marcinie bardzo proszę jeszcze uwzględnić skróty klawiszowe. Zamiast klikać w ikonę otwórz szablon można dołożyć CTRL+O, CTRL+K okno kategorii itd.

Kolejnym usprawnieniem w codziennej pracy byłoby dodanie domyślnych parametrów oferty np. ustawiane w parametrach programu. W moim przypadku bazuję 99% ofert na opcji sklep, 30 dni, z przesyłką paczkomat, kurier, kurier pobranie, miniaturka, odbiór osobisty, domyślnie opcję gwarancja itd. Dobrze byłoby aby otwierając zawsze nową kartę pewne parametry były zdefiniowane domyślnie wg. preferencji po co setny raz przeklikiwać wszystkie opcje od zera.

omnicorp_pl

Postautor: omnicorp_pl » 19 paź 2017, 10:09

Ja jestem jak najbardziej za, na chwilę obecną trzeba czasem sporo przewijać w dół a po lewej i prawej stronie jest sporo miejsca, JESTEM NA TAK!

Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU

Postautor: Zildijan » 19 paź 2017, 12:24

stegolas ja rozpoczynam wystawianie nowej aukcji z aukcji już wystawionej, wówczas mam wszystko uzupełnione i wybieram "zapisz jako nowy przedmiot".

Jestem przeciwko konieczności rozwijaniu okien parametrów. Szybciej jest jak jest już wszystko rozwinięte.
Rozwijanie to niepotrzebna dodatkowa czynność, która będzie męczyć.

Wróć do „Nowości i sugestie”