Ogólne • Monitorowanie przesyłanych danych z/do Allegro/kurierów (logi XML / paczki XML)

W poradach znajdziesz wskazówki dotyczące konfiguracji oraz instrukcje "krok po kroku".
Regulamin forum
W związku z ciągłymi pracami nad EU, część funkcji zawarta w pomocy może być nieaktualna albo w ogóle nieopisana. Jeśli natrafisz na taki temat lub będzie coś niedoprecyzowane, wówczas zgłoś w nim swoje uwagi.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 1744
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Kontaktowanie:

Ogólne • Monitorowanie przesyłanych danych z/do Allegro/kurierów (logi XML / paczki XML)

Postautor: PhotoSoft » 04 sie 2013, 21:36

Niestety, ale czasami Allegro miewa mniejsze lub większe awarie w efekcie, których nie są zwracane wszystkie dane dotyczące aukcji czy transakcji.

Do tej pory analiza takich przypadków była niemożliwa bez loginu/hasła użytkownika, ale od wersji 3.7.7 EU potrafi monitorować przesyłane dane z/do Allegro oraz dodatkowo firm kurierskich i sklepów internetowych przez API. Dzięki temu namierzenie problemu oraz zgłoszenie go Allegro nie będzie już utrudnione.

Jak wygenerować logi?

:idea: Domyślnie monitorowanie danych jest wyłączone. Przed włączeniem monitorowania, należy wyłączyć wszystkie działania w tle, aby "nie zaśmiecać" logów niepotrzebnymi danymi.

:idea: W przypadku PrestaShop, należy wcześniej aktywować wyświetlanie błędów :arrow: http://easyuploader.pl/forum/viewtopic.php?t=1655

  1. Zapis logów włączamy w głównym oknie EU poprzez kombinację klawiszy Ctrl+Shift+L.

  2. Następnie wywołujemy funkcję, z którą mamy problem, np. wystawienie aukcji czy wysyłka paczki.

  3. Wyłączamy program.

  4. Przechodzimy do folderu "logi_xml", gdzie jest zainstalowany EU. Będą tam zapisane pliki, które należy spakować do archiwum (rar, zip, 7z).

  5. W przypadku integracji z kurierami proszę zgłaszać problemy bezpośrednio im - dołączając wygenerowane logi oraz szczegóły błędu. Ja w takich przypadkach nie pomogę, ponieważ nie mam do nich bezpośredniego kontaktu. Gdyby okazało się, że coś trzeba poprawić po stronie EU, wtedy proszę o sygnał.

  6. W pozostałych przypadkach spakowany plik, należy przesłać na maila photosoft.allegro(małpa)gmail.com wraz linkiem do tematu na forum, gdzie będzie opis z czym dokładnie jest problem, aby możliwa była analiza.
    WAŻNE :!: Nie wolno udostępniać na forum pliku z logami, ponieważ mogą w nich być zapisane hasła.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

Wróć do „Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości