Transakcje • Nie można wydrukować faktury, ponieważ w szablonie brakuje znacznika [NAZWA_TOWARU].

W poradach znajdziesz wskazówki dotyczące konfiguracji oraz instrukcje "krok po kroku".
Regulamin forum
W związku z ciągłymi pracami nad EU, część funkcji zawarta w pomocy może być nieaktualna albo w ogóle nieopisana. Jeśli natrafisz na taki temat lub będzie coś niedoprecyzowane, wówczas zgłoś w nim swoje uwagi.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 1744
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Kontaktowanie:

Transakcje • Nie można wydrukować faktury, ponieważ w szablonie brakuje znacznika [NAZWA_TOWARU].

Postautor: PhotoSoft » 17 lip 2018, 17:14

Jeśli podczas próby wydruku faktury otrzymasz komunikat "Nie można wydrukować faktury, ponieważ w szablonie brakuje znacznika [NAZWA_TOWARU].", tzn. że trzeba poprawić szablon.

W związku z obowiązkiem generowania JPK_FA od wersji 3.35 EU musi zapisywać w bazie również pozycje jakie są na fakturach. Aby spełnić ten wymóg należy dodać do szablonu nowe znaczniki:
  • [NAZWA_TOWARU]
  • [NAZWA_DOSTAWY]
  • [STAWKA_VAT_WYS]

Obrazek

Możesz poprawić ręcznie szablony lub pobrać gotowe tutaj :arrow: http://www.easyuploader.pl/down/wydruki%203.35.zip i wypakować do katalogu "wydruki".


Wartości, które zostaną wstawione w miejscie znaczników, należy skonfigurować w zakładce "Ustawienia -> Konfiguracja -> Kontrahenci":

Obrazek

Od teraz podczas wystawiania faktur EU zapisze w bazie również pozycje jakie się na nich znajdują. Możesz je sprawdzić w oknie zestawienia faktur, gdzie jest wyświetlana nowa kolumna:

Obrazek

UWAGA :!: JPK_FA obowiązuje od 1-go lipca, ale dla faktur wystawionych w wersji starszej, niż 3.35 kolumna "Pozycje" będzie pusta. Wystarczy wówczas wygenerować JPK VAT lub FA za lipiec i EU automatycznie uzupełni zestawienie o listę pozycji z faktury.

BARDZO WAŻNE :!: EU uzupełni kolumnę "Pozycje" na podstawie danych wpisanych w ustawieniach, więc jeśli faktury były wystawiane np. z tytułem aukcji w nazwie towaru lub inną nazwą dostawy, wówczas trzeba będzie wcześniej wpisać odpowiedni znacznik w ustawieniach EU.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

Wróć do „Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości