Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Obsługa poczty e-mail poprzez IMAP

Moduł do obsługi sprzedaży, który pozwoli Ci na szybkie i sprawne zarządzanie transakcjami co z kolei docenią Twoi klienci - ta funkcjonalność dostępna jest tylko w wersji Standard.
Regulamin forum
W związku z ciągłymi pracami nad EU, część funkcji zawarta w pomocy może być nieaktualna albo w ogóle nieopisana. Jeśli natrafisz na taki temat lub będzie coś niedoprecyzowane, wówczas zgłoś w nim swoje uwagi.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 4463
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 128 razy
Kontakt:

Obsługa poczty e-mail poprzez IMAP

Post autor: PhotoSoft » 24 cze 2013, 12:22

Konfiguracja

Na początku należy skonfigurować serwer IMAP w ustawieniach konta Allegro.

Obrazek

UWAGA :!: W przypadku poczty Gmail wymagana jest dodatkowa konfiguracja :arrow: viewtopic.php?t=2347 oraz włączenie obsługi IMAP :arrow: https://support.google.com/a/answer/105694?hl=pl
Zasada działania

Ściąganie maili odbywa się przy pobieraniu nowych transakcji. Uwzględniana jest tylko i wyłącznie skrzynka odbiorcza, tzw. "INBOX". W zależności od wybranej metody pobierania wygląda ono następująco:

  • tylko nieprzeczytane - pobierane będą tylko nieprzeczytane maile, dlatego są oznaczane później na serwerze jako "przeczytane", aby nie zostały niepotrzebnie ponownie pobrane.


  • wszystkie - pobrane zostaną ze skrzynki wszystkie maile - przeczytane i nieprzeczytane. Przy pierwszym połączeniu, należy wskazać datę od kiedy je pobierać. Można powiedzieć, że będzie to kopia 1:1 z tym co jest na serwerze. Dodatkowo nieprzeczytane maile program można oznaczać jako przeczytane.

Pierwsze pobieranie wiadomości może potrwać nawet kilka godzin, jeśli mamy kilka tysięcy maili. Dlatego w przypadku pierwszej metody niezalecane jest oznaczanie na skrzynce "starych" maili jako nieprzeczytane.

Maile od Allegro oraz PayU dotyczące aukcji oraz sprzedaży, itp. domyślnie nie są pobierane chyba, że zaznaczymy odpowiednią opcję.
Obsługa maili

Aby przejść do obsługi wiadomości, należy skorzystać z menu po lewej stronie. W nawiasie wyświetlana jest ilość nieprzeczytanych wiadomości.

Obrazek

W nowym oknie możemy już przeglądać oraz odpowiadać na maile.

Obrazek

UWAGA :!: Może się zdarzyć, że niektóre pobrane maile zamiast polskich znaków będą miały "krzaczki". Wynika to z ich nieprawidłowej struktury, więc są wyświetlane tak jak zostaną pobrane bez "korekty", którą stosują programy pocztowe.

Jeśli adres e-mail nadawcy znajduje się już w bazie, wówczas możemy szybko sprawdzić jakie przedmioty u nas kupował. Analogicznie w drugą stronę, możemy sprawdzić korespondencję z Klientem z poziomu karty transakcji.

Obrazek

W bazie oprócz otrzymanych maili zapisywane są również wysłane powiadomienia, ale bez załączników.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

ODPOWIEDZ