Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Edycja transakcji: funkcja "Pakuj"

Moduł do obsługi sprzedaży, który pozwoli Ci na szybkie i sprawne zarządzanie transakcjami co z kolei docenią Twoi klienci - ta funkcjonalność dostępna jest tylko w wersji Standard.
Regulamin forum
W związku z ciągłymi pracami nad EU, część funkcji zawarta w pomocy może być nieaktualna albo w ogóle nieopisana. Jeśli natrafisz na taki temat lub będzie coś niedoprecyzowane, wówczas zgłoś w nim swoje uwagi.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 4463
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Kontakt:

Edycja transakcji: funkcja "Pakuj"

Post autor: PhotoSoft » 09 mar 2017, 21:17

Funkcja "Pakuj" pozwala jednym kliknięciem transakcję:
 • wysłać online oraz pobrać/wydrukować etykietę,
 • przenieść do wybranej sekcji,
 • wysłać powiadomienie e-mail,
 • wydrukować paragon,
 • dodać do listy wydruku,
 • wydrukować np. FV,
 • wczytać następną.
Obrazek

Konfiguracja

Żeby przejść do konfiguracji, należy kliknąć prawym przyciskiem myszki na przycisku "Pakuj" (w ten sposób można również wybrać zdefiniowane wcześniej profile):

Obrazek

W nowym oknie możemy utworzyć dowolną ilość konfiguracji w zależności od tego ile form wysyłki oferujemy:

Obrazek

Automatyczny wybór konfiguracji

W przypadku zdefiniowania kilku konfiguracji można skorzystać z mechanizmu automatycznego wyboru profilu, który będzie bazował na zapisanej przy transakcji formie wysyłki. W tym celu trzeba zaznaczyć odpowiednie pole i wpisać oddzielone przecinkiem formy wysyłki, dla których ma on działać. Dzięki temu nie trzeba będzie wybierać ich ręcznie.
Nie trzeba wpisywać pełnych nazw form wysyłki. Wystarczą tylko słowa kluczowe, natomiast oddzielający przecinek należy traktować jako operator LUB. Jeśli chcemy jakąś formę wysyłki wykluczyć, wówczas przed nazwą, należy dopisać znak minusa.
Pierwszy przykład: wszystkie przesyłki nadajemy poprzez EN, oprócz "Allegro Inpost". Więc tworzymy dwie konfiguracje, gdzie jako formy wysyłki musimy wpisać:
 • pole z formami wysyłki pozostawiamy nieaktywne

  Obrazek
  UWAGA :!: Nie trzeba nic wpisywać, ponieważ mechanizm działa w ten sposób, że jeśli żadna z konfiguracji nie spełni warunku odnośnie formy wysyłki, wówczas domyślnie paczka zostanie nadana wg pierwszego profilu.
 • allegro, aby uwzględnić tylko przesyłki InPostu

  Obrazek
Teraz mając otwartą transakcję z dowolną formą wysyłki "Allegro InPost" po kliknięciu na "Pakuj" algorytm automatycznie nada przesyłkę do InPostu, natomiast każdą inną do EN.

Drugi przykład: nadajemy listy zwykłe jako przesyłkę firmową nierejestrowaną poprzez EN, natomiast listy polecone jako e-commerce poprzez kuriera InPost. Więc tworzymy dwie konfiguracje, gdzie jako formy wysyłki musimy wpisać:
 • list oraz -polec, aby wykluczyć listy polecone

  Obrazek
 • list polec, aby uwzględnić tylko listy polecone

  Obrazek
Teraz mając otwartą transakcję z formą wysyłki "List polecony" po kliknięciu na "Pakuj" algorytm automatycznie nada przesyłkę InPostem.
UWAGA :!: Jeśli przy transakcji będzie forma wysyłki, np. "Kurier", która nie będzie spełniać żadnego z w/w warunków, wówczas domyślnie paczka zostanie nadana wg pierwszego profilu, czyli EN. Proszę to mieć na uwadze przy tworzeniu złożonych konfiguracji.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

ODPOWIEDZ