Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

[Podstawy] Grupowanie transakcji

Moduł do obsługi sprzedaży, który pozwoli Ci na szybkie i sprawne zarządzanie transakcjami co z kolei docenią Twoi klienci - ta funkcjonalność dostępna jest tylko w wersji Standard.
Regulamin forum
W związku z ciągłymi pracami nad EU, część funkcji zawarta w pomocy może być nieaktualna albo w ogóle nieopisana. Jeśli natrafisz na taki temat lub będzie coś niedoprecyzowane, wówczas zgłoś w nim swoje uwagi.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 4463
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Kontakt:

[Podstawy] Grupowanie transakcji

Post autor: PhotoSoft » 30 paź 2012, 19:15

Grupowanie wybranych transakcji

Aby zgrupować kilka transakcji w jedną, należy je wskazać (wystarczy, aby były podświetlone na niebiesko jak na poniższym zrzucie) i skorzystać z opcji "Grupuj".

Obrazek

Jeśli wskazane zostaną dwie transakcje, gdzie jedna z nich jest już zgrupowana, wówczas nastąpi podpięcie do niej kolejnej. Rozgrupowywanie odbywa się w sposób odwrotny, wskazujemy zgrupowaną transakcję i klikamy "Rozgrupuj".

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby grupować transakcje różnych kupujących. Należy jednak pamiętać, że podczas grupowania brane są dane (kontaktowe, do wysyłki, wiadomość od kupującego, itd.) z najnowszej transakcji.

Jeśli transakcje zostały zgrupowane, wówczas na liście pojawi się odpowiednia ikonka.

Podczas edycji zgrupowanych transakcji domyślnie notatki oraz uwagi są zapisywane tylko przy niej - nie są nadpisywane przy pojedynczych zakupach, dlatego podczas rozgrupowania głównej transakcji wpisane informacje przepadną (można to zmienić w zaawansowanych ustawieniach).

Jeśli nie zmienimy tego ustawienia, wówczas można dopisać uwagi do konkretnego zakupu po prostu klikając na niego dwukrotnie, wtedy otworzy się nowe okno edycji. Tak wpisanych uwag czy notatek nie stracimy podczas rozgrupowywania.

Grupowanie automatyczne

Istnieje możliwość automatycznego zgrupowania transakcji z danej sekcji. W tym celu należy rozwinąć menu pod przyciskiem "Grupuj" i wybrać opcję "Grupuj wszystkie".

Oprócz tego można w ustawieniach włączyć na stałe grupowanie pobieranych transakcji w sekcji "Nowe".
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

ODPOWIEDZ