Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Księgowanie przelewów

Moduł do obsługi sprzedaży, który pozwoli Ci na szybkie i sprawne zarządzanie transakcjami co z kolei docenią Twoi klienci - ta funkcjonalność dostępna jest tylko w wersji Standard.
Regulamin forum
W związku z ciągłymi pracami nad EU, część funkcji zawarta w pomocy może być nieaktualna albo w ogóle nieopisana. Jeśli natrafisz na taki temat lub będzie coś niedoprecyzowane, wówczas zgłoś w nim swoje uwagi.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 4463
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 128 razy
Kontakt:

Księgowanie przelewów

Post autor: PhotoSoft » 30 paź 2012, 19:17

EasyUploader oferuje automatyczne księgowanie przelewów z różnych banków na podstawie historii konta zapisanej w formacie CSV. Dzięki tej opcji można zaoszczędzić sporo czasu w porównaniu do ręcznego księgowania.

Obrazek
UWAGA :!: Sprawdzane będą transakcje tylko z tej sekcji, z poziomu której zostanie wywołana opcja księgowania. Jeśli chcesz, aby sprawdzane były transakcje ze wszystkich sekcji, wówczas wcześniej na głównej liście wybierz sekcję "-- Wszystkie --".
A także po kliknięciu na strzałkę księgowanie pobrań z firm kurierskich:

Obrazek

Zasada działania

Na początku należy z listy wybrać swój bank, zaznaczyć/odznaczyć czy w tytule przelewu EU ma szukać oprócz loginu jeszcze nr aukcji oraz na koniec wczytać wygenerowany plik CSV. Po wczytaniu historii nastąpi przypisanie wpłat do transakcji widocznych na pierwszej liście, natomiast na drugiej liście umieszczone zostaną nierozpoznane wpłaty.

W celu łatwiejszej ręcznej identyfikacji przelewów, które nie zostały rozpoznane na podstawie wzorca, na obu listach zastosowano kolorowe podświetlenie wybranych wierszy. I tak na listach:
  • Transakcji do zaksięgowania :
    • kolor zielony - oznacza, że znaleziono wpłatę i kwoty się zgadzają,
    • kolor czerwony - znaleziono wpłatę, ale kwoty się nie zgadzają.
  • Nierozpoznanych wpłat :
    • kolor zielony - wpłata została przypisana do jednej z transakcji (podczas ręcznego przeglądania wpłat można zidentyfikowane przelewy oznaczać samemu na zielono poprzez dwuklik),
    • kolor żółty - wpłata nierozpoznana, wymagająca ręcznego sprawdzenia.
Zaznaczone transakcje na koniec należy zaksięgować. Wraz z księgowaniem można również przenieść je do wybranej sekcji.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, można otworzyć wybraną transakcję do edycji, gdy np. kontrahent wpłaci za mało i chcemy zmienić formę wysyłki albo dopisać uwagi.

Obrazek
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

ODPOWIEDZ