Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Eksport danych do pliku

Moduł do obsługi sprzedaży, który pozwoli Ci na szybkie i sprawne zarządzanie transakcjami co z kolei docenią Twoi klienci - ta funkcjonalność dostępna jest tylko w wersji Standard.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7202
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Eksport danych do pliku

Post autor: PhotoSoft »

Aby wyeksportować transakcje do pliku, należy zaznaczyć je na liście i skorzystać z opcji "Eksportuj" na głównej belce.

Obrazek

:idea: Jeśli eksportowane są transakcje zawierające w nazwie sekcji, formy wysyłki lub formy wpłaty ciąg "pobr" , wówczas zostanie automatycznie wstawiona kwota pobrania.
:idea: Waga oraz gabaryt wczytywane są najpierw z karty transakcji. Jeśli na karcie nie podano wagi/gabarytu, dopiero wtedy w drugiej kolejności zostaną one pobrane z ustawień eksportu.
UWAGA :!: Allegro nie zapisuje osobno nr domu czy lokalu, dlatego program próbuje sam wydzielić te numery. Jednak ludzie rożnie wpisują adresy, więc nie jest możliwe w 100% poprawne ich wydzielenie. Koniecznie należy je zweryfikować przed importem wygenerowanych danych.

Eksport do pliku CSV

W nowym oknie stosując odpowiednie znaczniki możemy wyeksportować tylko te dane, które nas interesują. Po lewej stronie wpisujemy nagłówki kolumn, natomiast po prawej w tym samym wierszu odpowiadające im znaczniki.

Eksport do pliku XML (EU)

Opcja ta jest przeznaczona dla programów, które mają dodany import transakcji z EU.

Eksport do pliku XML (szablon)

Możemy przygotować plik XML do dowolnego programu przy pomocy znaczników, np. :arrow: viewtopic.php?f=5&t=875&p=5095#p5090

Własne zestawienie

Aby wygenerować własne zestawienia wymagana jest w podstawowym stopniu znajomość baz danych oraz SQL`a. Więcej szczegółów tutaj.

Eksport do EN

Gabaryt z ustawień eksportu zostanie podstawiony tylko i wyłącznie, gdy nie zostanie wcześniej zdefiniowany na karcie transakcji.

Jeśli w ustawieniach eksportu wybierzemy gabaryt "auto", wówczas EU automatycznie przypisze gabaryt w zależności od formy wysyłki: A dla paczek, B dla listów. Aby eksportować przesyłki firmowe, należy wybrać gabaryt F.
UWAGA :!: EN nie importuje z plików XML danych adresata w przypadku przesyłek nierejestrowanych. Nie jest to błąd po stronie aplikacji.
W EU w polu "Nr nadania" wstawiony zostanie specjalny kod, który pozwoli później na powiązanie transakcji z daną paczką przy imporcie numerów nadania z EN.

Eksport do Siódemki / FedEx

EasyUploader generuje plik CSV, który następnie należy otworzyć w Excel`u/Calc`u i po jego uzupełnieniu/poprawieniu zapisać jako XLS.

Kolumna "Nazwisko nadawcy" będzie wypełniania na podstawie pola "Nazwa firmy" z ustawień konta oraz domyślnie będą ustawiane paczki do 30 kg. W kolumnie "Numer zewnętrzny" wstawiany jest login kupującego, natomiast w kolumnie "Opis zawartości" tytuł oraz numer aukcji lub w przypadku zgrupowanych transakcji tylko numery aukcji.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ