Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Integracja EU z XML/CSV hurtowni - Automat cen i stanów - Gotowy CSV z produktami, Parametry, Tytuły, EAN - WIĘCEJ

W tym dziale firmy trzecie mogą swobodnie reklamować swoje rozwiązania integrujące EU z innymi aplikacjami.

Czy podoba się Tobie dodatek do EasyUploader?

TAK - chętnie skorzystam
13
76%
TAK - ale nie będę korzystać
3
18%
NIE - napiszę dlaczego
1
6%
 
Liczba głosów: 17

Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1243
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Kontakt:

Integracja EU z XML/CSV hurtowni - Automat cen i stanów - Gotowy CSV z produktami, Parametry, Tytuły, EAN - WIĘCEJ

Post autor: Zildijan »

Zaawansowany dodatek do EasyUploader
Aplikacja obsługiwana przez przeglądarkę, umożliwiająca obsługę plików XML i CSV nielimitowanej ilości hurtowni, producentów, dostawców i tworzenia na ich podstawie produktów do wystawienia na allegro z poziomu EasyUploader w tym automatyzacja generowania produktów, aktualizacja cen i stanów magazynowych, oraz wiele innych funkcji, dzięki którym praca związana ze stworzeniem produktów ograniczona jest do maksymalnego minimum, a zdecydowana większość konfiguracji jest jednorazowa,
po czym dalsza kontrola przed wygenerowaniem kolejnego pliku wynosi od 0 do kilka minut w przypadku jednej hurtowni jako wygodne kliknięcia.

Czas jaki trzeba poświęcić to powiązanie nowej kategorii hurtowni z kategorią allegro i przypisanie szablonu parametrów allegro (sekundy) + okresowo np. 1 raz w miesiącu kontrola szablonu parametrów allegro, gdy allegro doda jakiś nowy parametr (do kilku minut w tym nieuzupełniony parametr jest podświetlony na liście parametrów oraz oznaczony, czy jest obowiązkowy).

Automatyczne aktualizacje cen i stanów, oraz generowanie CSV z nowościami hurtowni (tj. z pominięciem produktów istniejących w bazie EU) zostały stworzone specjalnie pod program EasyUploader.

Generowanie pliku CSV z poziomu dodatku do kreatywnego wykorzystania np. aktualizacji samych tytułów, parametrów, lub wybranego parametru np. EAN, aktualizacji opisów, zdjęć i wiele innych w systemie EasyUploader, oraz na indywidualne potrzeby.
 
Aplikacja przeznaczona jest:
- Klienci hurtowni w modelu dropshipping (zamówienia w hurtowni z wysyłką do klienta).
- Klienci hurtowni współpracujący w zwykłym hurcie, ale korzystający ze stanów magazynowych hurtowni (zamówienia w hurtowni po sprzedaży).
- Klienci hurtowni współpracujący w zwykłym hurcie, którzy korzystają z opisów, zdjęć i parametrów hurtowni, aby stworzyć produkty.
- Własne systemy, które umożliwiają wygenerowanie linka do pliku produktowego na potrzeby dalszej automatyzacji aktualizacji cen i stanów.
 
Funkcje:
- Proste konfiguracje pobierania danych z plików produktowych XML pomiędzy znacznikami, również z opisów HTML i CSV na podstawie kolumn.
- Tworzenie własnych parametrów.
- Lista wszystkich wygenerowanych produktów z pliku hurtowni i ich parametrów, oraz treści przed słownikowaniem i po słownikowaniu z podziałem na strony, lub wszystko na raz (bardzo ułatwia konfigurację).
- Zaawansowane słownikowanie wszystkich treści, również opisów w tym wstawienie treści przed i po np. tagi pogrubiające treść.
- Automatyczne budowania tytułów aukcji na podstawie pobranych parametrów, skracanie do wymaganych ilości znaków w priorytetami z którego parametru ma najpierw skracać znaki, lub tradycyjnie od końca.
- Zmiana treści na WIELKIE LITERY, wszystko z małej, Nazwy Własne.
- Automatyczne ustalanie cen detalicznych na podstawie cen hurtowni detalicznych (sugerowanych) i hurtowych, netto, lub/oraz brutto, z uwzględnieniem stawki VAT z pliku produktowego, lub wpisanej stawki VAT ręcznie, ustawienie rabatu do cen hurt i sugerowanej na różne sytuacje umowy z hurtownią, oraz własnego, oraz z uwzględnieniem jednej prowizji allegro np. 10%, oraz wyliczanie marży procentowo i kwotowo do poszczególnych przedziałów np. 100-199 = XX % lub kwota na rękę i zaokrąglanie cen do dowolnej końcówki np. ,99. Bardzo prosta i przyjemna konfiguracja z podglądem kilku pozycji.
- Budowanie swojego opisu aukcji w formie wypunktowanej specyfikacji produktu na podstawie parametrów pobranych z pliku produktowego hurtowni, z uwzględnieniem zmian słownikowych.
- Budowanie zrozumiałej kategorii hurtowni na podstawie wielu parametrów z pliku produktowego (to bardzo ważne, aby następnie przypisać właściwą kategorię allegro np. Buty + Męskie), z uwzględnieniem zmian słownikowych, lub proste wykorzystanie kategorii hurtowni zawartej w pliku produktowym.
- Powiązanie kategorii hurtowni z kategorią allegro, na potrzebę wygenerowania CSV pod Generator Aukcji EU i uzupełnienie parametrów.
- Szablon parametrów allegro umożliwiający w szybki sposób uzupełnić parametry w pobranych lub utworzonych kategoriach hurtowni,
mapowanie wartości parametrów hurtowni do wartości parametru allegro, ustawianie domyślnych wartości parametru allegro w przypadku braku informacji ze strony hurtowni, automatyczna obsługa parametrów edytowalnych w przypadku braku zmapowania,
- Możliwość uzupełnienia parametrów kategorii hurtowni bez użycia szablonu (może się przydać, ponieważ mimo tego samego ID parametru w różnych kategoriach może mieć inne wartości np. materiał, lecz to na awaryjne sytuacje, które jednocześnie można rozwiązać z poziomu listy aukcji EU / hurtowa edycja i korzystać z udogodnień szablonu)
- Generowanie pliku CSV ze wszystkimi produktami, oraz samymi nowościami hurtowni z pominięciem istniejących już produktów w bazie.
- Generowanie pliku CSV na dowolne aktualizacji np. parametrów, tytułów, EAN, KOD, OPIS, [wstaw_treść_do_opisu] i do wykorzystanie na wiele innych awaryjnych sytuacji związanych z częstymi zmianami allegro odnośnie dodawania parametrów obowiązkowych, lub obowiązkową produktyzacją, do której wymagane są uzupełnione parametry.
- Ustawienia dni i godzin automatycznej aktualizacji cen,
- Ustawienia dni i godzin automatycznej aktualizacji stanów magazynowych
- Ustawienie dni i godzin automatycznego generowania produktów do bazy aplikacji z pliku hurtowni w celu odświeżenia listy produktów na potrzeby wygenerowania nowości i mechanizmu wznawiania aukcji EU w sytuacji powrócenia produktów na stan hurtowni.
- Wygodny panel sterowania do obserwacji wszystkich hurtowni.
- Liczne zabezpieczenia np. chroniące przed zakończenie aukcji w wyniku błędu hurtowni podczas aktualizacji stanów.
- Logi automatu cen, stanów, generowania produktów do bazy.
- Wiele innych przydatnych rozwiązań.
 
Podłączenie bazy EU
- Podłączenie bazy EasyUploader z aplikacją przez VPN, wykluczająca konieczność korzystania z płatnych serwerów VPS (w trakcie prac)
- W dalszym ciągu możliwość podłączenie bazy EU trzymanej na serwerze VPS,
- Automatyczne kopie zapasowe bazy aplikacji.
- Automatyczne aktualizacje aplikacji dla każdego, bez dodatkowych kosztów.
- Rozwój aplikacji o kolejne funkcje zgodnie z potrzebami.
 
Wymagania
- System Windows 10 lub nowszy (lub inny odpowiedni ze względu na EasyUploader).
- EasyUploader - program do obsługi allegro.
- ATOM - darmowy program do wygodnego przeglądania plików XML w celu pierwszej konfiguracji hurtowni.
- OpenOffice / Calc - darmowy program do przeglądania i edycji plików CSV pod Generator Aukcji.
- Dowolna przeglądarka - np. Firefox (zalecana do dużych hurtowni), Opera,
- Baza EU na VPS, lub skorzystanie z VPN jako rozwiązanie do podłączenia bazy EasyUploader bezpośrednio z komputera (w trakcie prac)

Cel aplikacji
- Przede wszystkim oszczędność czasu, przyjemność pracy, zwiększenie dochodów.

- Podjęcie współpracy z hurtowniami, które udostępniają wyłącznie plik XML z produktami.
- Obsługi plików XML z hurtowni, które zawierają więcej informacji o produkcie niż użytkowany CSV na potrzebę lepszego uzupełnienie parametrów allegro, ale i kreatywne wykorzystanie słownika i łączenia, rozłączania wartości parametrów w celu odróżnienie się od innych sprzedawców.
- Oszczędność czasu potrzebnego na wygenerowanie CSV pod EU - sekundy zamiast godziny w przypadku ręcznego przygotowania.
- Wykorzystanie zaoszczędzonego czasu na podjęcie współpracy z dużą ilością hurtowni, producentów w celu osiągnięcia wielokrotnego zwiększenia dochodu.
- Ratunek w douzupełnieniu kolejnych obowiązkowych parametrów allegro, których wartości udostępnia hurtownia, lub uzupełnienie ich domyślnymi wartościami (np. inny, inne, 1)
- Automatyczna kontrola cen i stanów magazynowych z wykorzystaniem automatu EasyUploader'a, dzięki czemu uniknięcie niespodzianek, podnosząc tym samym statystyki "Jakość sprzedaży" na allegro, zmniejszenie ilości niezadowolonych klientów np. w przypadku braków towaru przez co mniejsza ilość dyskusji, komentarzy negatywnych i szansa na powrót zazwyczaj jednorazowego klienta allegro do kolejnych zakupów.

Dodatkowe informacje
- Aplikacja istnieje produkcyjnie od kilku lat i stale jest rozwijana.
- Niedługo zostanie udostępniona dla każdego w formie abonamentowej z okresem próbnym i kontynuacją pracy z wprowadzonymi ustawieniami.

Dlaczego stworzyliśmy dodatek do EasyUploader?
EasyUploader to w naszej ocenie najlepsza i stale rozwijająca się aplikacja do zarządzania aukcjami allegro, kombajn, który potrafi rozwiązać wiele kryzysowych sytuacji związanych z aukcjami na allegro i z oszałamiającą ilością rozwiązań, które przez osoby kreatywne potrafią zrobić cuda niewidoczne w poradnikach.

W połączeniu z naszym zaawansowanym dodatkiem praca w EasyUploader będzie jeszcze przyjemniejsza, a automatyzacja będzie jeszcze bardziej zautomatyzowana, dzięki temu połączeniu będzie więcej czasu na życie, i/lub rozwój własnego biznesu.

To na razie zapowiedź.
Proszę o informację co myślicie.

Czy są osoby chętne do testów aplikacji, pracujące na plikach XML, lub które chcą pracować na XML ze swojej hurtowni ?
Osoby pracujące obecnie na CSV z hurtowni również proszę o informację.Strona główna
Strona główna
Panel sterowania
Panel sterowania
Wyliczanie cen
Wyliczanie cen
Przykładowy Sklep Na Allegro (zarządzany przez najlepszą aplikację - EasyUploader)
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1243
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Kontakt:

Re: Integracja EU z XML/CSV hurtowni - Automat cen i stanów - Gotowy CSV z produktami, Parametry, Tytuły, EAN - WIĘCEJ

Post autor: Zildijan »

Dodatkowe zdjęcia:

Schemat opisu aukcji
Schemat opisu aukcji
CSV pod Generator EU i hurtową edycję
CSV pod Generator EU i hurtową edycję
Ustawienia hurtowni
Ustawienia hurtowni
Ostatnio zmieniony 28 mar 2022, 15:42 przez Zildijan, łącznie zmieniany 1 raz.
Przykładowy Sklep Na Allegro (zarządzany przez najlepszą aplikację - EasyUploader)
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1243
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Kontakt:

Re: Integracja EU z XML/CSV hurtowni - Automat cen i stanów - Gotowy CSV z produktami, Parametry, Tytuły, EAN - WIĘCEJ

Post autor: Zildijan »

Dodatkowe zdjęcia:

Powiązywanie kategorii hurtowni z kategorią allegro i szablonem parametrów allegro
Powiązywanie kategorii hurtowni z kategorią allegro i szablonem parametrów allegro
Szablon parametrów allegro krok 1 z 2
Szablon parametrów allegro krok 1 z 2
Szablon parametrów allegro krok 2 z 2
Szablon parametrów allegro krok 2 z 2
 
Przykładowy Sklep Na Allegro (zarządzany przez najlepszą aplikację - EasyUploader)
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1243
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Kontakt:

Re: Integracja EU z XML/CSV hurtowni - Automat cen i stanów - Gotowy CSV z produktami, Parametry, Tytuły, EAN - WIĘCEJ

Post autor: Zildijan »

Dodatkowe zdjęcia:

Uproszczony widok przykładowego CSV pod EU
Uproszczony widok przykładowego CSV pod EU
Lista zadań automatycznych aktualizacji
Lista zadań automatycznych aktualizacji
Ręczne odświeżanie danych allegro (dodatkowo kategorie automatycznie odświeżają się 2x dziennie)
Ręczne odświeżanie danych allegro (dodatkowo kategorie automatycznie odświeżają się 2x dziennie)

... i więcej.

Prosta, intuicyjna konfiguracja plików hurtowni, mimo wrażenia przytłaczającej ilości konfiguracji.

 
Przykładowy Sklep Na Allegro (zarządzany przez najlepszą aplikację - EasyUploader)
Ulv
Posty: 251
Rejestracja: 28 paź 2018, 20:45
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Integracja EU z XML/CSV hurtowni - Automat cen i stanów - Gotowy CSV z produktami, Parametry, Tytuły, EAN - WIĘCEJ

Post autor: Ulv »

Nie wiem czy znajdę na to czas :) ale jak najbardziej byłbym zainteresowany - o ile wiedza i umiejętności pozwolą ogarnąć :)
pozdrawiam
Sebastian
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1243
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Kontakt:

Re: Integracja EU z XML/CSV hurtowni - Automat cen i stanów - Gotowy CSV z produktami, Parametry, Tytuły, EAN - WIĘCEJ

Post autor: Zildijan »

Na początek można skorzystać z aplikacji do automatycznej (oraz ręcznego wywołania) aktualizacji
cen i stanów magazynowych o dowolnych dniach i godzinach,

wówczas konfiguracja ograniczy się do pobrania KOD, ceny i stanu magazynowego z pliku hurtowni,
oraz ustawienie w cenniku marży w wybranych przedziałach cenowych, co wszystko zajmuje tylko chwilę i jest bardzo proste.

Jeżeli użytkownik EU obecnie przygotowuje KOD na podstawie kilku wartości np. indeks_rozmiar_EAN,
oczywiście aplikacja również jest gotowa na przygotowanie dowolnego połączenia różnych parametrów, aby uzyskać ten sam efekt.

Również każda hurtownia będzie miała wymagany prefiks przed KOD np. NAZWAHURT1_indeks_rozmiar_EAN, aby każda aktualizacja dotyczyła konkretnej hurtowni w uwagi na to, że często różne hurtownie mogą mieć te same produkty w swojej ofercie, ale różniące się oczywiście ceną i stanem magazynowym.

Gdy już nie trzeba będzie ręcznie przygotowywać pliku CSV np. w calcu na podstawie CSV z hurtowni, zaoszczędzony czas można wykorzystać na dalszą konfigurację, aby finalnie uzyskać możliwość szybkiego generowania pełnego CSV pod EU z wszystkimi produktami, lub po zaznaczeniu odpowiedniego checkboxa tylko z nowościami, wówczas KOD'y będące w magazynie bazy EU będą pomijane, aby nie dublować aukcji :)

Na tym etapie maksymalnie zaoszczędzony czas można przeznaczyć na dalszy rozwój biznesu np. o podjęcie współpracy z dodatkowymi dostawcami np. hurtownie czy producenci i zbudować sobie setki tysięcy atrakcyjnych aukcji względem konkurencji, którzy pracują na gotowych, bardzo ograniczonych integracjach z platformami i nie bardzo mają możliwość odróżnienia się od siebie, co działa negatywnie na ich ilość sprzedaży.


Oczywiście opiszemy wszystko w poradnikach od konfiguracji EU, do konfiguracji aplikacji :)
 
Przykładowy Sklep Na Allegro (zarządzany przez najlepszą aplikację - EasyUploader)
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1243
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Kontakt:

Re: Integracja EU z XML/CSV hurtowni - Automat cen i stanów - Gotowy CSV z produktami, Parametry, Tytuły, EAN - WIĘCEJ

Post autor: Zildijan »

Aplikacja oczywiście od dłuższego czasu działa produkcyjnie,
ale kończymy ostatnie prace poboczne m.in. związane z tym,
aby każdy z nas mógł się z nią połączyć i mieć indywidualne miejsce do pracy.

Poradniki zostały ukończone, a w nich znajdą się praktyczne porady, ponieważ jest bardzo dużo fajnych rozwiązań.

Stworzyliśmy forum identyczne do EasyUploader, aby zachować Wasze przyzwyczajenia :)
Będziemy udzielać pomocy, ale też liczymy na Waszą wzajemną pomoc, tak jak to się odbywa
na forum EasyUploadera w taki wyjątkowo magiczny sposób za sprawą użytkowników dobrej woli.

Przewidujemy koniec prac na połowę maja.

Na początek udostępnimy około 20 miejsc, aby mieć pewność,
że połączenie z aplikacją jest bezproblemowe,
ponieważ każdy posiada inne warunki, dlatego to takie ważne.

Również dopiszemy poradniki, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Proszę o zgłoszenie osób w tym temacie, które mają chęć zapełnić
te pierwsze miejsca i przesyłać do nas uwagi podczas użytkowania, nawet te pozytywne.

Proszę nie pisać na priv, ponieważ jest na forum malutka skrzynka pocztowa, która szybko się zapełnia.

Na pewno ciekawi Was cena. Testujemy jeszcze możliwości serwerów, aby była jak najniższa.
Spokojnie, będzie dobrze :) Na pewno będzie warto.

Już niedługo nasz główny cel, aby Wasza praca stała się przyjemniejsza i było więcej czasu na życie zostanie zrealizowany :)


 
Przykładowy Sklep Na Allegro (zarządzany przez najlepszą aplikację - EasyUploader)
Aemgie
Posty: 77
Rejestracja: 02 maja 2018, 16:39
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Integracja EU z XML/CSV hurtowni - Automat cen i stanów - Gotowy CSV z produktami, Parametry, Tytuły, EAN - WIĘCEJ

Post autor: Aemgie »

Brzmi rewelacyjnie.
Zdecydowanie byłbym skłonny kupić takie rozwiązanie.
ALE
Nie doczytałem czy integracja jest w stanie obsłużyć wyliczanie cen dla Kompletów/Par.
Niestety mam chyba najgorszy możliwy towar do sprzedaży... opony.

Cena z hurtowni jest za sztukę.
Ja wyliczam z tej ceny w moich plikach csv ceny takie jak:
- Komplet (4szt) SMART (doliczanie części kosztu wysyłki do produktu, bo smart pokrywa tylko 1 paczkę z 4, które muszę zapakować)
- Para (2szt) SMART (doliczanie części kosztu wysyłki do produktu, bo smart pokrywa tylko 1 paczkę z 2, które muszę zapakować)
- Komplet (4szt) bez smart
- Para (2szt) bez smart

Oczywiście rozumiem, że program może nie obsłużyć tych cudów, domyślam się, że jestem w mniejszości i raczej większość sprzedaje swoje towary na sztuki.

PS cieszę się, że EU podąża w swoim kierunku i stale jest rozwijany.
Pozdrawiam ;)
 
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1243
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Kontakt:

Re: Integracja EU z XML/CSV hurtowni - Automat cen i stanów - Gotowy CSV z produktami, Parametry, Tytuły, EAN - WIĘCEJ

Post autor: Zildijan »

Aemgie pisze: 14 maja 2022, 20:12 Cena z hurtowni jest za sztukę.
Ja wyliczam z tej ceny w moich plikach csv ceny takie jak:
- Komplet (4szt) SMART (doliczanie części kosztu wysyłki do produktu, bo smart pokrywa tylko 1 paczkę z 4, które muszę zapakować)
- Para (2szt) SMART (doliczanie części kosztu wysyłki do produktu, bo smart pokrywa tylko 1 paczkę z 2, które muszę zapakować)
- Komplet (4szt) bez smart
- Para (2szt) bez smart

Zazwyczaj, gdy hurtownie mają w ofercie zestaw lub komplet, to jest on jako jeden produkt.

Rozumiem, że hurtownia opon posiada w swojej ofercie 1 sztukę, na podstawie której w csv tworzysz zestaw 2 lub 4 opon, czyli mnożysz cenę * ilość + pozostałe koszty + marżę?

Czy może hurtownia ma już w swojej ofercie gotowy zestaw 2 lub 4, ale podaje cenę za 1 sztukę?
Przykładowy Sklep Na Allegro (zarządzany przez najlepszą aplikację - EasyUploader)
Aemgie
Posty: 77
Rejestracja: 02 maja 2018, 16:39
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Integracja EU z XML/CSV hurtowni - Automat cen i stanów - Gotowy CSV z produktami, Parametry, Tytuły, EAN - WIĘCEJ

Post autor: Aemgie »

Rozumiem, że hurtownia opon posiada w swojej ofercie 1 sztukę, na podstawie której w csv tworzysz zestaw 2 lub 4 opon, czyli mnożysz cenę * ilość + pozostałe koszty + marżę?
Dokładnie tak.

Żadna z hurtowni w Polsce ani innych krajach Europejskich nie podaje w plikach cen za komplety, zawsze jest 1szt, więc wszystko trzeba wykonać po swojej stronie.
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1243
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Kontakt:

Re: Integracja EU z XML/CSV hurtowni - Automat cen i stanów - Gotowy CSV z produktami, Parametry, Tytuły, EAN - WIĘCEJ

Post autor: Zildijan »

Faktycznie jest trochę pracy związanej z ręcznym tworzeniem kompletów w CSV.
Aplikacja ma służyć do tego, aby nie robić już takich rzeczy ręcznie, dlatego może znajdziesz inne rozwiązanie, aby czerpać przyjemności z automatyzacji?

Jeżeli hurtownia podaje w pliku produktowym 1 produkt, a do niego stan magazynowy i cenę,
to może warto będzie skorzystać z zestawów allegro tworząc je w EU,
oraz stworzyć indywidualny cennik do opon tj. max wysyłka 1 szt. w paczce, aby każda jedna opona kwalifikowała się na wysyłkę SMART?

Tym sposobem każda opona zostanie wysłana SMART'em, więc nie trzeba będzie doliczać kosztów wysyłki do części opon, a dodatkową korzyścią będzie to, że opona z niższą ceną będzie na wyższej pozycji listingu wyszukiwania allegro przy segregacji po cenie, a kupujący wchodząc do oferty zauważy zestaw w dobrej cenie (nawet bez rabatu) i dokona zakupu.

Aplikacja załatwi za Ciebie aktualizację cen i stanów magazynowych do każdego produktu z zestawu, oraz później rozwiąże sprawy związane z aktualizacją parametrów allegro, jak znów któryś stanie się obowiązkowy, lub dojdą jakieś nowe, no i oczywiście wygenerujesz sobie nowości tej hurtowni w dowolnym momencie, więc koniec z szukaniem tego co już jest w bazie, a czego jeszcze nie ma i trzeba dostawić.

Oczywiście w aplikacji można też dodać kilka tych samych hurtowni, ale osobno i w jednej konfiguracji przeznaczyć ją do samych opon i wyłączyć pozostałe kategorie tej hurtowni, a w kolejnej osobnej konfiguracji do reszty produktów wyłączyć opony i np. do tej konfiguracji do samych opon ustawić cenę X zł wyższą, aby ustawić dla oka rabat w kompletach, lub na inne potrzeby, lub też zupełnie inaczej ją poustawiać, inne tytuły, cenniki, wszystko tak przygotować do jakiegoś nietypowego rodzaju produktu, aby później z poziomu EU mieć jak najmniej pracy z ewentualnym dokończeniem.

 
Przykładowy Sklep Na Allegro (zarządzany przez najlepszą aplikację - EasyUploader)
Aemgie
Posty: 77
Rejestracja: 02 maja 2018, 16:39
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Integracja EU z XML/CSV hurtowni - Automat cen i stanów - Gotowy CSV z produktami, Parametry, Tytuły, EAN - WIĘCEJ

Post autor: Aemgie »

oraz stworzyć indywidualny cennik do opon tj. max wysyłka 1 szt. w paczce, aby każda jedna opona kwalifikowała się na wysyłkę SMART?
No właśnie w tym sęk, że tak się nie da zrobić. Mimo, że klient kupuje komplet a więc 4 szt opon, to na aukcji kupuje "1 sztukę".
Zaznaczając, że max 1 szt w paczce, to przy zakupie na tego typu aukcji (z kompletem) dochodzi do kuriozum, że komplet jest traktowany właśnie jako ta jedna sztuka. Gdyby klient zakupił 2szt na aukcji z kompletami (finalnie 8 sztuk opon), to wtedy oczywiście uwzględnione zostałyby 2 przesyłki w smart (przy finalnie spakowanych i wysłanych 8 paczkach).

Rozwiązanie działałoby tylko i wyłącznie przy stworzeniu aukcji, gdzie klient może kupować na sztuki, a na tym nam właśnie nie zależy. Większość towarów jest albo deficytowa, albo szybko zmienia cenę, albo hurtownia przy małym stanie realizuje nieparzyste ilości z ogromnymi dopłatami. Dlatego operujemy wyłącznie na aukcjach z parametrem Komplet/Para.
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1243
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Kontakt:

Re: Integracja EU z XML/CSV hurtowni - Automat cen i stanów - Gotowy CSV z produktami, Parametry, Tytuły, EAN - WIĘCEJ

Post autor: Zildijan »

Rozumiem.

Warto mimo wszystko rozważyć rozszerzenie asortymentu o dodatkowe
hurtownie np. z fotelikami samochodowymi dla dzieci, lub akcesoriami motoryzacyjnymi.
Kupujący fotelik przypomni sobie o oponach, a kupujący opony o foteliku i tak to działa ;)

Dobra konfiguracja małej hurtowni może zająć 1 dzień, ale to jednorazowa konfiguracja, po czym
automaty zajmują się cenami i stanami, a wygenerowanie pełnych produktów do wystawienia na allegro to sekundy.


Testujemy jeszcze możliwości serwerów, aby zapewnić bezproblemowe działanie dla każdego użytkownika.
Prosimy jeszcze o cierpliwość :)

 
Za ten post autor Zildijan otrzymał podziękowanie:
Aemgie (18 maja 2022, 17:05)
Przykładowy Sklep Na Allegro (zarządzany przez najlepszą aplikację - EasyUploader)
ingo
Posty: 1
Rejestracja: 07 cze 2022, 09:24
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Integracja EU z XML/CSV hurtowni - Automat cen i stanów - Gotowy CSV z produktami, Parametry, Tytuły, EAN - WIĘCEJ

Post autor: ingo »

Zildijan pisze: 28 kwie 2022, 22:03
Przewidujemy koniec prac na połowę maja.

Na początek udostępnimy około 20 miejsc, aby mieć pewność,
że połączenie z aplikacją jest bezproblemowe,
ponieważ każdy posiada inne warunki, dlatego to takie ważne.
Po szybkim przeglądnięciu wydaje się bardzo spoko rozwiązanie. Szukamy właśnie systemu, który zautomatyzuje nam pracę i w sumie pierwsza myśl kierowała nas do konkurencji:) Ale posiadając możliwości jakie daje ten dodatek chętnie zostalibyśmy przy EU.
Pytanie, jak idą prace? Są jeszcze wolne miejsca?
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1243
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Kontakt:

Re: Integracja EU z XML/CSV hurtowni - Automat cen i stanów - Gotowy CSV z produktami, Parametry, Tytuły, EAN - WIĘCEJ

Post autor: Zildijan »

Mamy małe opóźnienie.
Testujemy serwery, a wszystko po to, aby uzyskać możliwie najniższy abonament,
ponieważ aplikacja potrzebuje na prawdę dużej mocy, głównie do automatów.

Przy okazji wprowadzamy kolejne rozwiązania, więc będzie jeszcze lepiej,
dlatego warto poczekać z dobrym nastawieniem :)
Przykładowy Sklep Na Allegro (zarządzany przez najlepszą aplikację - EasyUploader)
ODPOWIEDZ