Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

[✓] Zestawy po ponownym wystawieniu aukcji - automatyczne łączenie na nowo z tymi samymi produktami

Tutaj znajdziesz wszystkie informacje na temat nowych wersji EU. Na tym forum również możesz zgłaszać sugestie oraz uwagi dotyczące nowych funkcji.
Regulamin forum
Zanim założysz nowy temat, sprawdź czy ktoś wcześniej nie zgłosił już podobnego pomysłu. Jeśli tak, wówczas dopisz się do niego, ponieważ pod uwagę będą brane tylko takie sugestie, które zostaną poparte przez większą ilość użytkowników. Stąd domyślnie ustawione jest sortowanie wg liczby odpowiedzi.

Nie "podbijaj" tematu! Tylko zrobisz z niego śmietnik, a Twój głos nadal będzie traktowany jako jeden.

Nie pytaj w temacie czy coś zostanie dodane, jeśli "za" nie ma nikogo oprócz Ciebie albo zaledwie paru użytkowników.

Zgłoszone sugestie są przeglądane i wybierane do wdrożenia podczas projektowania nowej wersji. Nie zaglądam tutaj na bieżąco.

Tematy, w których przez 6 m. od ostatniego postu nikt się nie wypowie będą automatycznie usuwane.
patoferts
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

[✓] Zestawy po ponownym wystawieniu aukcji - automatyczne łączenie na nowo z tymi samymi produktami

Post autor: patoferts » 18 maja 2022, 15:30

Witam,
Panie Marcinie bardzo brakuje nam takiej funkcji żeby zestawy allegro po ponownym wystawieniu tej samej oferty przez EU (jako nowej aukcji) łączyły się od razu automatycznie z tymi samym produktami co były wcześniej - w te same zestawy.
Dokładnie tak jak działa to w przypadku wielowariantowości już teraz.

Przy opłacie utrzymaniowej, po zakończeniu i wystawieniu aukcji - od nowa Polska ludowa i łączenie...

To samo gdy często czekamy na jakiś produkt dłuższy czas i po 60 dniach wystawiamy jako nową ofertę i trzeba tworzyć od nowa zestawy

Zabiera to masę czasu, automat wystawiania aukcji w EU może nawet sam wystawiać aukcje ale trzeba monitorować i tak zestawy. A można by to zautomatyzować :)

Czy tylko mi jest potrzebna taka funkcja w EasyUploader?

rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Re: Zestawy po ponownym wystawieniu aukcji - automatyczne łączenie na nowo z tymi samymi produktami

Post autor: rafalleczek » 19 maja 2022, 08:37

POPIERAM POPIERAM POPIERAM

Pozdrawiam

RZ

styler
Podziękował: 0

Re: Zestawy po ponownym wystawieniu aukcji - automatyczne łączenie na nowo z tymi samymi produktami

Post autor: styler » 23 maja 2022, 11:15

Tak jest, my również zdecydowanie ZA! Tworzenie za każdym razem zestawów od nowa dla tych samych przecież produktów i pilnowanie tego pochłania masę czasu.. Też od dawna czekamy na takie rozwiązanie.
Oby to się udało wprowadzić

dmatrade
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: dmatrade » 24 maja 2022, 07:41

Również jesteśmy za wprowadzeniem danego rozwiązania.

patoferts

Post autor: patoferts » 24 maja 2022, 13:53

Panie Marcinie co najciekawsze - okazało się że zestawy nie działają nawet po zakończeniu i wznowieniu aukcji - Allegro tego nie "zapamiętuje". A w poprzednim temacie w którym o tym rozmawialiśmy ustaliliśmy że to chyba już działa. Jak się jednak dzisiaj okazało nawet to nie działa. Tydzień czy dwa temu robiliśmy mnóstwo zestawów, jeden produkt się zakończył i wznowił dosłownie po dwóch godzinach (dotarła dostawa) - wszystkie zestawy usunięte. Masakra - teraz naprawdę uważam że ta funkcja w EasyUploader jest już absolutnie niezbędna... Będziemy wdzięczni na maxa.

misza90

Post autor: misza90 » 25 maja 2022, 10:50

Popieram.

rafalleczek

Post autor: rafalleczek » 10 cze 2022, 14:22

Witam. Odświeżę temat - czy nikt wiec naprawdę nie potrzebuje tej opcji??
W tej chwili dla mnie opcja ta jest porównywalna jeśli chodzi o usprawnienie pracy do opcji automatycznej aktualizacji stanów i cen :-). Dużo towarów nie jest u mnie na bieżąco dostępne aby wznowić aukcję. Jak się pojawiają to już jest po 60 dniach i twórz zestawy od nowa :-( . Czasochłonna i syzyfowa praca. Może nie potrzebujecie jej teraz ( ja też nie potrzebowałem) , ale ciągły spadek zysków wymusił na mnie kombinowanie. I wpadł pomysł na zestawy - co aktualnie stanowi u mnie dość sporą sprzedaż. Tak więc kto wie kiedy będzie potrzebna - jak poprzecie pomysł a będzie wam ta opcja potrzebna , będzie już dostępna :-)

Pozdrawiam

RZ

patoferts

Post autor: patoferts » 10 cze 2022, 14:41

Witam. Rozmawiałem w międzyczasie z kilkoma osobami które znam i korzystają z EasyUploadera i również mówiły że dla nich to konieczna opcja - bo za każdym razem ta sama praca które może być zautomatyzowana. Ale oczywiście mało kto korzysta z forum... więc nie napisały tutaj.
Całe mnóstwo osób na pewno tego potrzebuje ale jak to na forum - nie zawsze ktoś natrafi na ten temat. Zapotrzebowanie jest duże na bank.

Zildijan
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Kontakt:

Post autor: Zildijan » 13 cze 2022, 12:41

Nie korzystam z zestawów, zabrakło czasu nad wykorzystaniem tej fajnej możliwości,
ale jak najbardziej każda skuteczna automatyzacja jest dobra, szczególnie, jak w tym przypadku
trzeba nieustannie robić to samo, co zabiera energię do rozwoju (męczy umysł).

Jakby się znalazł na to sposób, to tylko na plus.

Może ktoś przedstawi swoją wizję, jakby to miało wyglądać, tzn, co krok po kroku co EU miałby robić, kiedy, w jakich przypadkach, podczas czego itp. ? ;)

- Czy chodzi o to, że po wznowieniu / ponownym wystawieniu aukcji, która należała wcześniej do części zestawu, należy ponownie wysłać informację o zestawie do allegro?
- Czy informacja o zestawie pozostaje na liście EasyUploader, mimo wznowienia wcześniej zakończonej aukcji z tym samym numerem, lub wystawienia jej z nowym numerem?
- Czyli byłaby potrzebna taka funkcja, aby w tle wysyłały się do allegro zestawy na podstawie daty wystawienia, czyli np. EU gdy wykryje, że doszła aukcja z dzisiejszą datą wystawienia, wówczas wysyła do allegro informację o danym zestawie jako aktualizację?

Nie bardzo wiem jak to działa, stąd pytania, ponieważ temat wydaje się interesujący :)

Przykładowy Sklep Na Allegro (zarządzany przez najlepszą aplikację - EasyUploader)

rafalleczek

Post autor: rafalleczek » 13 cze 2022, 22:22

Witam. Zestawy działają tak, że jeśli skończy Ci się jakiś produkt który wchodził w skład zestawu, z aukcji na której on był widoczny znika. Jeśli wznowimy tą aukcję w ciągu 60 dni to allegro przywraca zestaw. Jeśli zaś wystawiamy ją po 60 dniach jako nową wszystkie zestawy które były tworzone z tym produktem, musimy robić od nowa. Przykładowo dany produkt był częścią 60 zestawów. Skończył się , dłuższy czas brak w hurtowni. Zamawiam go po 3 miesiącach , wystawiam aukcję i muszę te 60 zestawów których był częścią , tworzyć ponownie ( tragedia - syzyfowa praca która wymaga miesięcznie sporej ilości godzin).

Co do tego jak miało by to wyglądać to identycznie jak jest w tej chwili z wielowariantem. W EU mamy możliwość zaznaczenia opcji aby po wystawieniu aukcji nawet jeśli to było po 60 dniach EU dodał ją do istniejącego wielowariantu. Czyli EU miałby przechowywać dane jakie aukcje były częścią zestawów (np skończył się produkt A i został domówiony po ponad 2 miesiącach) EU wie że A był częścią zestawu z aukcją z B i C (czyli aukcje ABC tworzą jeden zestaw) , drugi zestaw tworzą A i B , a trzeci zestaw tworzą A i C. Aukcje B i C trwają bo tam stan się nie skończył. Po wystawieniu aukcji produktu A , EU wie że był on częścią 3 zestawów (ABC , AB, AC) i takie zestawy tworzy sam.

Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to opisałem.

Pozdrawiam

Za ten post autor rafalleczek otrzymał podziękowania (total 2):
Zildijan (13 cze 2022, 22:47) • patoferts (14 cze 2022, 09:52)
RZ

patoferts

Post autor: patoferts » 14 cze 2022, 13:37

Dokładnie o coś takiego nam chodzi - można bazować na zasadzie działania wielowariantowości :) Czyli coś na zasadzie takiej że EU zapamiętuje jakie produkty były ze sobą powiązane zestawem - na podstawie ID aukcji w EasyUploader. Można informacje o zestawach też przecież pobrać z Allegro i już nawet chyba teraz EasyUploader pobiera takie informacje. Powinien więc zapisać sobie te zestawy albo przy pobraniu z Allegro albo przy tworzeniu przez program. Najlepiej w obu przypadkach. I oferty te zawsze będzie mógł ze sobą łączyć bo będzie pamiętał. :) 

patoferts

Post autor: patoferts » 22 cze 2022, 15:57

Panie Marcinie proszę o informację chociaż zwrotną czy bierze Pan pod uwagę te zestawy o których tutaj piszemy? Nie wiem jak to się dzieje ale ledwo 2 tygodnie temu popowiązywaliśmy ze sobą zestawy i nie wiedzieć czemu znów się pousuwały w Allegro w dużej mierze i dzisiaj po raz kolejny od nowa... Nerkę oddam - byleby to się już skończyło :x

PhotoSoft
Administrator
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 168 razy
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 30 cze 2022, 13:39

Pomyślę nad tym :)
rafalleczek pisze:
13 cze 2022, 22:22
Jeśli wznowimy tą aukcję w ciągu 60 dni to allegro przywraca zestaw
Czy jest to na 100% pewne? Wtedy łączenie działałoby tylko dla nowo wystawionych aukcji.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML? :arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

rafalleczek

Re: [✓] Zestawy po ponownym wystawieniu aukcji - automatyczne łączenie na nowo z tymi samymi produktami

Post autor: rafalleczek » 30 cze 2022, 15:17

Nie patrzyłem nigdy na czas czy to jest do 60 dni- ale możliwość wznowienia aukcji jest na pewno tylko do 60 dni. Po zakończeniu jakieś aukcji zestaw znika, po jej wznowieniu poprzez wznów się pojawia - to wiem na pewno. Czyli zakładam, że takie działanie będzie dla wszystkich aukcji które się wznawia.

Pozdrawiam

RZ

patoferts

Re: [✓] Zestawy po ponownym wystawieniu aukcji - automatyczne łączenie na nowo z tymi samymi produktami

Post autor: patoferts » 30 cze 2022, 18:58

Niestety ale tutaj małe dementi. Nie wiem jak to się dzieje ale zestaw bardzo często się nie przywraca nawet jeśli oferta została wznowiona. Nie wiem czy oba produkty z zestawu muszą zniknąć aby on zniknął czy też wystarczy że jeden zniknie i potem jest problem. Ale ogólnie na 100% nie zawsze zestaw wraca - tego jestem pewien bo dzisiaj dosłownie po tygodniu niedostępności jednego z produktów który zawsze dorzucamy w zestawie - musieliśmy go do wielu ofert pododawać od nowa. Dlatego to jest tak masakrycznie uciążliwe. Funkcja zestawów naprawdę fajnie podbija sprzedaż ale jej pilnowanie w obecnej formie to jakaś katorga. Mam nadzieję że niedługo EasyUploader to rozwiąże bo nas już coś trafia.

ODPOWIEDZ