Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

3.39.5 Ciągły zapis do bazy, Firebird 75% zużycia i odświeżanie parametrów w miejscu

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Kontakt:

Re: 3.39.5 Ciągły zapis do bazy, Firebird 75% zużycia i odświeżanie parametrów w miejscu

Post autor: Zildijan » 18 lip 2019, 16:07

Nie da się pracować :( 
Wyłączyłem EU i odchodzę od komputera bo strasznie zamula, przez to 1/10 pracy zrobiłem i umęczyłem się niesamowicie.

Praca byłą taka, że musiałem mieć włączoną trzecią kopię EU, żeby po kodach podpatrywać coś w trwających, zmieniać coś na 2 kopii, a na pierwszej w tym samym czasie robić transakcje. Czyli na 3 leciało odświeżanie w tle :(

Wieczorem dam Panu znać, ale to chyba te standardowe błędy jakie ostatnio zgłaszałem.
Przykładowy Sklep Na Allegro (zarządzany przez najlepszą aplikację - EasyUploader)

PhotoSoft
Administrator
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: 3.39.5 Ciągły zapis do bazy, Firebird 75% zużycia i odświeżanie parametrów w miejscu

Post autor: PhotoSoft » 18 lip 2019, 16:56

O te błędy chodzi, ok już pamiętam.

Zoptymalizowałem odświeżanie opłat. Powinna być widoczna u Pana spora oszczędność czasu :)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

Zildijan
Kontakt:

Post autor: Zildijan » 18 lip 2019, 19:17

Lista zmian w module Aukcje:
  • zoptymalizowano odświeżanie informacji o najbliższych opłatach.
    Obrazek Będą teraz odświeżane tylko te trwające aukcje, w których minęła data opłaty lub nie ma jej w ogóle. Dzięki temu cały proces powinien być znacznie szybszy.

To jak ustrzec się teraz przed opłatą utrzymaniową?

Sprawdziłem i teraz odświeżenie w tle usuwa daty z przyszłą opłatą utrzymaniową (chyba, że wystąpił jakiś dziwny przypadek).
Konieczne jest ręcznie odświeżenie, które na szczęście przywraca na listę przyszłą datę opłaty utrzymaniowej.
Rozwiązanie dla mnie, to wyłączyć opcję odświeżania w tle: "uwzględnij opłaty i promocje".
Po wyłączeniu opcji "uwzględnij opłaty i prowizje" nie występują już żadne błędy, nawet podczas odświeżania na wielu kopiach EU zainstalowanych w tej samej lokalizacji na raz.

Dziękuję za wyjaśnienie. Udało się namierzyć przyczynę licznych błędów podczas procesu odświeżania w tle.
Ostatnio zmieniony 18 lip 2019, 22:56 przez Zildijan, łącznie zmieniany 2 razy.
Przykładowy Sklep Na Allegro (zarządzany przez najlepszą aplikację - EasyUploader)

Zildijan
Kontakt:

Post autor: Zildijan » 18 lip 2019, 19:36

Przykładowy błąd, który już nie występuje po wyłączeniu w odświeżania w tle opcji: Uwzględnij opłaty i promocje

Wystąpił błąd przy aktualizacji baz danych:
Dynamic SQL Error
SQL error code = -104
Token unknown - line 1, column 46
S
EXECUTE STATEMENT ('UPDATE auk_allegro a SET all_wariant='''' WHERE EXISTS (SELECT 1 FROM aukcje WHERE id_konto=(SELECT konta.id FROM konta WHERE LOWER(login)=' xxxx nazwa konta xxxxxxx'') AND nr_aukcji=a.nr_aukcji)');
EXECUTE STATEMENT ('UPDATE auk_allegr... (9772 B).

PhotoSoft
Administrator
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 19 lip 2019, 10:31

Zildijan pisze:
18 lip 2019, 19:17
To jak ustrzec się teraz przed opłatą utrzymaniową?
Nie rozumiem? Zasada działania nie zmieniła się.
Zildijan pisze:
18 lip 2019, 19:17
Sprawdziłem i teraz odświeżenie w tle usuwa daty z przyszłą opłatą utrzymaniową (chyba, że wystąpił jakiś dziwny przypadek).
Konieczne jest ręcznie odświeżenie, które na szczęście przywraca na listę przyszłą datę opłaty utrzymaniowej.
Musiał być jakiś błąd Api. To jest ta sama funkcja.
Zildijan pisze:
18 lip 2019, 19:36
Przykładowy błąd, który już nie występuje po wyłączeniu w odświeżania w tle opcji: Uwzględnij opłaty i promocje
Proszę pobrać nowy instalator i powinien zniknąć.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

ODPOWIEDZ