Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Automatycznie łączenie kilku zamówień w EU - problem

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
lukaszm
Posty: 56
Rejestracja: 20 sty 2015, 09:15
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Automatycznie łączenie kilku zamówień w EU - problem

Post autor: lukaszm »

Witam,

zaobserwowałem problem w EU podczas pobierania transakcji, w przypadku gdy klient złoży na Allegro dwa (lub więcej) osobnych zamówień w odstępie 1-2 minutowych na takie same dane do wysyłki i punkt odbioru (paczkomat), EU automatycznie je grupuje w jedno i wrzuca do opłaconych. Jeżeli te same zamówienia wpadną w większym odstępie czasowym np - 15-20 min, wpadają już jako osobne pozycję do EU. (Synchronizację mamy ustawioną na 5min). Czy jest to zamierzone działanie? Problem powstaje przy paczkomatach, jeżeli klient złożył dwa osobne zamówienia na łącznie dwie paczki, EU nam to zgrupuje w jedno zamówienie, w związku z tym na transakcji jest tylko jeden adres email, wówczas przy wysłaniu 2 paczek do inpost, za drugą paczkę musimy zapłacić mimo iż na obydwie paczki jest SMART, ponieważ podany jest tylko jeden mail który ma limit 1 paczkę za darmo. Proszę o informację czy da się jakoś wyłączyć to automatyczne łączenie zamówień.
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Automatycznie łączenie kilku zamówień w EU - problem

Post autor: rafalleczek »

Witam. Macie ustawione pobieranie na 5 minut. Tak więc jeśli klient dokona zakupu pomiędzy pobieraniami to EU pobierając transakcję je grupuje. Jeśli zaś jeden zakup jest podczas jednego pobierania a drugi podczas kolejnego to EU pierwszą pobraną transakcję przenosi do opłaconych i podczas pobierania drugiej tej pierwszej nie bierze pod uwagę przy grupowaniu.
Nie wiem czy rozgrupowanie transakcji nie przywróci prawidłowych danych dawno nie miałem takiego przypadku i nie pamiętam - ewentualnie usunięcie info o fod i pobranie ponownie danych. Jeśli to nie pomoże to można ręcznie przekopiować adres mail tak żeby w obu transakcjach były inne. Jeśli nie macie dużo takich transakcji to ręcznie nie ma przy tym dużo roboty.

Pozdrawiam
 
RZ
krzysiekor
Posty: 255
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:06
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Automatycznie łączenie kilku zamówień w EU - problem

Post autor: krzysiekor »

Potwierdzam tylko U Mnie zostawia zgrupowane w nowych z wykrzyknikiem
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Automatycznie łączenie kilku zamówień w EU - problem

Post autor: rafalleczek »

U każdego zostawia zgrupowane z wykrzyknikiem w nowych w przypadku jeśli wpłata nie zgadza się z zamówieniem to znak że coś z transakcją jest nie tak i aby się jej dokładniej przyjrzeć nie wszystkie zakupy zostały opłacone .Czyli jak klient kupi u Ciebie 3 przedmioty a zapłaci za 2 to transakcja zostaje w nowych jako błędnie opłacona. U lukaszm przenosi bo jemu wpadają 2 transakcje opłacone - czyli trochę inna sytuacja. Moim zdaniem zostawianie jej w nowych z wykrzyknikiem jest bardzo dobrym pomysłem gdyż tak wiem że zrobił za dużo zakupów i od razu mogę występować o zwrot prowizji. Gdyby opłacona transakcja była przenoszona do opłaconych - a te nieopłacone prze tego samego klienta zostawały w nowych - wysłałbyś mu paczkę z opłaconymi przedmiotami a nieopłacone oczekiwały by w nowych na wpłatę. Nie miałbyś wiedzy że klient kupił u Ciebie np 2 razy ten sam przedmiot.

Pozdrawiam
RZ
lukaszm
Posty: 56
Rejestracja: 20 sty 2015, 09:15
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Automatycznie łączenie kilku zamówień w EU - problem

Post autor: lukaszm »

To pytanie do Pana Marcina - czy dałoby rade dodać funkcję do EU, aby też oznaczało wykrzyknikiem transakcję (i nie przenosiło do opłaconych), które składają się np z 2 lub więcej opłaconych zamówień od tego samego użytkownika ale z racji tego ze zostały złożone w bardzo krótkim odstępie czasowym, zostały razem wszystkie zgrupowane? aktualnie trzeba ręcznie szukać takich zamówień i porównywać je z zamówieniami na Allegro aby uniknąć dodatkowych kosztów za wygenerowanie etykiety lub późniejszych zwrotów od klienta bo za dużo kupił.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Automatycznie łączenie kilku zamówień w EU - problem

Post autor: PhotoSoft »

To może opcja grupowania na podstawie formularza?
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
lukaszm
Posty: 56
Rejestracja: 20 sty 2015, 09:15
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Automatycznie łączenie kilku zamówień w EU - problem

Post autor: lukaszm »

PhotoSoft pisze: 31 mar 2020, 11:01 To może opcja grupowania na podstawie formularza?
Tak, to by by już myślę sprawę rozwiązało.
 
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Automatycznie łączenie kilku zamówień w EU - problem

Post autor: rafalleczek »

Tylko teraz grupowanie na podstawie formularza wyłączy nam opcję wykrzyknika który nie będzie się pojawiał  - bo klient kupuje 2 razy ten sam przedmiot za pierwszym razem płatność mu nie przeszła , za drugim zakupem płaci. EU pobiera 2 transakcje 1 umieszcza w opłaconych a druga zostaje w nowych jako nie opłacona. Nie mamy info o zdublowanym zakupie i wykrzyknika. Chyba że dodałby Pan jeszcze jakąś opcję takich zdublowanych transakcji. Np jakaś ikonka czy coś która mówi nam że mamy w EU transakcję od tego samego kupującego? EU brał by pod uwagę transakcję w sekcji np nowe i opłacone lub ustawione przez użytkownika. 

Pozdrawiam
 
RZ
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Automatycznie łączenie kilku zamówień w EU - problem

Post autor: PhotoSoft »

Pozostałe zakupy widać na karcie transakcji. Nie będę nic zmieniał.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Automatycznie łączenie kilku zamówień w EU - problem

Post autor: rafalleczek »

A jest szansa aby przy wprowadzeniu grupowania na podstawie formularza została także ta opcja grupowania wszystkich zakupów  (np wprowadzenie grupowania jako formularza jest jako opcja ). U mnie np dokonania kilku zakupów i ich opłacenie przez tego samego kupującego występuje do kilku razy w roku. Zaś dokonanie zakupu 2 czy 3 krotnego i opłacenie tylko ostatniego zdarza się praktycznie prawie codziennie. To że właśnie zostają one w nowych z wykrzyknikiem pozwala na automatyczne wyłapanie takich zakupów. Wiem że mogę tam występować od razu o zwrot prowizji bo klient zdublował zakup i od razu wystawić towar do sprzedaży. Po wprowadzeniu rozwiązania grupowania po transakcji na podstawie formularza sprawi że ostatni opłacony zakup trafi do sekcji opłacone a w sekcji nowe pozostaną zdublowane nieopłacone zakupy bez żadnego oznaczenia gdyż nie pojawi się przy nich wykrzyknik.Wiem że pozostałe zakupy będą na liście transakcji w sekcji nowe - ale ręczne sprawdzanie wszystkich nieopłaconych transakcji czy nie są czasem zdublowane mija się z celem. A tak w tej chwili mamy od razu oznaczone powielone zakupy -  właśnie poprzez te pozostawienie wszystkich w nowych i oznaczenie wykrzyknikiem. Gdyby udało się wprowadzić obie opcje grupowania zadowoliło by to wszystkich :-)

Pozdrawiam
 
RZ
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Automatycznie łączenie kilku zamówień w EU - problem

Post autor: PhotoSoft »

To będzie jako opcja ;)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Automatycznie łączenie kilku zamówień w EU - problem

Post autor: rafalleczek »

No i pasuje :-)
RZ
audiomaxsiedlce
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 723
Rejestracja: 20 paź 2015, 23:52
Lokalizacja: Siedlce
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Automatycznie łączenie kilku zamówień w EU - problem

Post autor: audiomaxsiedlce »

rafalleczek pisze: 31 mar 2020, 09:05 Macie ustawione pobieranie na 5 minut.

Pamiętam, że chyba przy poprzedniej wersji EU, taką opcje ustawiałam, za chorobę nie mogę tego znaleźć w ustawieniach, a może to jakiś królewicz Coroną  mnie poczęstował  :shock:. Rafał pomożesz gdzie ta opcja jest ?
Pozdrawiam
Joanna
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Automatycznie łączenie kilku zamówień w EU - problem

Post autor: rafalleczek »

Hej. Chodzi Ci o pobieranie transakcji w tle  ?  Jeśli tak- to ustawienia> konfiguracja> zakładka działania w tle "pobieraj transakcje z wybranych kont co X minut" 

Pozdrawiam
 
RZ
marjar25
Posty: 77
Rejestracja: 17 sty 2022, 11:48
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Automatycznie łączenie kilku zamówień w EU - problem

Post autor: marjar25 »

Jestem początkujący i nie wiem co się dzieje ale włączyłem pobieranie zamówień i jest taka sytuacja że jak klient kupuje na kilku moich aukcjach to eu rozdziela każdy produkt w zamówieniu na oddzielne zamówienie nie wiem co się dzieje proszę o pomoc
Marjar
ODPOWIEDZ