Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Wznawianie aukcji - prośba o poradę

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
PhotoSoft
Administrator
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 147 razy
Kontakt:

Re: Wznawianie aukcji - prośba o poradę

Post autor: PhotoSoft » 30 lip 2021, 11:29

Nie wiem jak Pan to sprawdza, ale działa zgodnie z tym co napisałem.

Na razie nie planuję kolejnych modyfikacji mechanizmu.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
Kontakt:

Post autor: Zildijan » 30 lip 2021, 11:35

To wraz z   JOHHN8 chyba czegoś nie rozumiemy.
JOHHN8  jak rozpracujesz gdzie popełniamy błąd daj znać.
Przykładowy Sklep Na Allegro (zarządzany przez najlepszą aplikację - EasyUploader)

PhotoSoft
Administrator
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 30 lip 2021, 15:04

To jest opcjonalna opcja. Ustawcie zero i będzie wznawiać na bieżąco od aktualnej daty.
Pozdrawiam, Marcin

Zildijan
Kontakt:

Post autor: Zildijan » 30 lip 2021, 16:16

Niestety nie mogę ustawić 0, ponieważ narobię bałaganu i u nas niestety musi być od minimum 3 dni.

Czy może Pan poprawić, aby działał wybór dni?
Przykładowy Sklep Na Allegro (zarządzany przez najlepszą aplikację - EasyUploader)

Zildijan
Kontakt:

Post autor: Zildijan » 30 lip 2021, 16:27

0 też nie działa. Coś jest nie tak :(

Czy może ten dodatek nie łapie aukcji zakończonych przed jego powstaniem, czyli przed wersją 3.50?

PhotoSoft
Administrator
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 30 lip 2021, 16:42

Nie wiem co Panu nie działa. U mnie wszystko jest ok.

Uwzględnia wszystkie zakończone aukcje z aktywnym wznowieniem.
Pozdrawiam, Marcin

Zildijan
Kontakt:

Post autor: Zildijan » 30 lip 2021, 16:43

Ok, znam przyczynę.

Gdy w ustawieniach aukcji jest ustawienie: "Czas trwania = Do wyczerpania", wówczas automat wznawiania nie działa.
Gdy ustawi się np = 30 dni, wówczas jest ok.

Proszę o poprawienie, aby również działo to z ustawieniem "Czas trwania = Do wyczerpania" :)

Zildijan
Kontakt:

Post autor: Zildijan » 30 lip 2021, 17:25

Rozumiem teraz Pana zamysł, ale to nie jest dobre, tzn, nie dla wszystkich czyli nie jest uniwersalne.

Przypuszczam, że znaczna większość wystawia już aukcje z ustawieniem "Do wyczerpania".
To wygodna i fajna opcja.

Zapewne bardziej zaawansowani użytkownicy, jeżeli maja taką potrzebę aktualizują stany z CSV lub przez zewnętrzne dodatki.
Korzystają wówczas z automatu zakańczania aukcji, który zakończy aukcję i pozostawia ustawienie "Do wyczerpania".

Za kilka dni takiemu użytkownikowi wraca stan magazynowy, zaktualizuje go w bazie EU np. z CSV na dodatni i wówczas automat wznawiania powinien wznowić taką aukcję zgodnie z Pana ważnym warunkiem, że wznawia aukcje jeżeli stan magazynowy jest powyżej 0.

Teraz zachodzi pytanie co w sytuacji, gdy przy zakończeniu aukcji przez EU odznaczy się aktywacja jej wznowienia?
Obecnie pozostaje ręczna hurtowa edycja niesprzedanych aukcji, aby z powrotem aktywować wznawianie.

Patrząc jednak na użytkowników, którzy pracują z wieloma hurtowniami, np. w popularnym od jakiegoś czasu modelu drophipping powinna być dodatkowa opcja "po zakończeniu przez EU nie deaktywuj wznawiania".
Już wyjaśniam dlaczego.

- Użytkownik składa zamówienia do hurtowni drophippingowej na ostatnią sztukę.
- Hurtownia rozpoczyna realizację np. kolejnego dnia.
- Użytkownik w tym samym dniu aktualizuje stan magazynowy z pliku pobranego przez hurtownię dropshippingową.
- Stan 0 z powodu sprzedaży ostatniej sztuki wraca na stan 1, ponieważ plik z hurtowni ze stanami nie był jeszcze zaktualizowany.
- Użytkownik ten wie, że tak się dzieje, więc ustawia w automacie wznawiania, że ma się wznawiać aukcja po 5 dniach, aby hurtownia miała czas na aktualizację stanów magazynowych w udostępnionym mu pliku.
- Na 2 dzień w pliku hurtowni stan również robi się na 0.
- Na 4 dzień hurtownia dropshippingowa miała dostawę i stan w pliku hurtowni zrobił się na 100
- Użytkownik aktualizując codziennie stany z CSV zapisuje w bazie EU stan na 100
- Warunek, że ma nie wznawiać aukcji ze stanem 0 zostaje odpięty od tej aukcji i automat wznawiania aukcję ze stanem 100.

Przykład hurtowni dropshipingowej to myślę najbardziej zrozumiały przykład.
Są również też inne sytuacje bardziej wewnętrzne.

Jakby nie było do każdej pasuje, aby było tak:
- dodatkowa opcja: "po zakończeniu przez EU nie deaktywuj wznawiania"
- warunek: "nie wznawiaj aukcji, gdy w magazynie jest stan 0" - zwyczajnie pomija takie aukcje, nie deaktywuje jednak wznawiania
- wznawia aukcje, gdy stan magazynowy zmieni się na większy niż 0 - czyli podczas poszukiwań automat wznawiania wykryje taka aukcję np. po 100 dniach i ją wznowi.

Co więc da opcja: "po zakończeniu przez EU nie deaktywuj wznawiania"?
Nie trzeba będzie już zaglądać do sekcji "niesprzedane", aby codziennie hurtową edycją aktywować wznawianie.
Zamiast tego będzie można skupić się na transakcjach i aktualizacjach stanów magazynowych.

Więc użytkownik aktywując sobie tą opcję i zakańczając aukcje ze dodatnim stanem magazynowym narobi sobie bałaganu, ponieważ  wznowi się aukcja?
Dlatego powinno być to jako opcja, a użytkownik dobrze wie czy chce z niej skorzystać, ale szczególnie do czego ją wykorzysta.

W skrócie mówić z tą możliwością wszystko będzie kręcić się samo, inaczej mówić w 100% automat wznawiania, bez dodatkowych ręcznych czynności jak hurtowa edycja.

Panie Marcinie, zachęcam do przeanalizowania tej propozycji.

Zildijan
Kontakt:

Post autor: Zildijan » 31 lip 2021, 20:54

Prośba:
1) Proszę o rezygnację z pojawiania się komunikatu przy zasobniku "Wznowienie aukcji - .....", ponieważ bombardowanie komunikatami z błędami uniemożliwia pracę na windowsie.
2) W logach wznowienia brakuje tytułu aukcji. Bardzo się on przyda, tak samo jak w zrobił Pan to w automacie cen.
3) Długo się wznawiają aukcje, czy działa to na tej samej znakomitej zasadzie wielowątkowej co przy ręcznym wywołaniu z listy aukcji, czy aukcja po aukcji? Po całym dniu testów niedużo się wznowiło, podczas gdy ręcznym wywołaniem z listy aukcji wznowiłem 3500 aukcji w chwilę.

PhotoSoft
Administrator
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 02 sie 2021, 10:18

Wgrałem poprawiony instalator.

Tu i tu wznawiają się tak samo - aukcja po aukcji. Może w tle wznawiają się jako nowe aukcje, a nie z zachowaniem numeru.
Pozdrawiam, Marcin

PhotoSoft
Administrator
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 02 sie 2021, 15:35

Zildijan pisze:
30 lip 2021, 17:25
- wznawia aukcje, gdy stan magazynowy zmieni się na większy niż 0 - czyli podczas poszukiwań automat wznawiania wykryje taka aukcję np. po 100 dniach i ją wznowi.
Tylko przez te 100 dni automat będzie co 5 minut sprawdzał czy zmienił się stan produktu. Jak się nazbiera więcej takich aukcji to niepotrzebnie będą obciążać algorytm i bazę... ale mogę dodać 8-)
Pozdrawiam, Marcin

Zildijan
Kontakt:

Post autor: Zildijan » 02 sie 2021, 17:31

Jak ma się to samo kręcić, tzn. jeżeli chcemy się uwolnić od czynności związanych ze wznawianiem, to nie ma wyjścia.

Dlatego zakończenie aukcji z poziomu EU nie może deaktywować wznawiania na podstawie dobrowolnej, dodatkowej opcji.

Mam nadzieję, że to obciążenie nie będzie takie straszne, ponieważ u nas jest kilkaset tysięcy w zakończonych, które czekają na swoją szansę - dostawy, ale sprzęt dobry to jest nadzieja, że szybko będzie przetwarzać.

Dziękuję.

rafalleczek
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Post autor: rafalleczek » 02 sie 2021, 21:31

Witam. Podepnę się - jeszcze nie zacząłem z opcji korzystać, więc nie za bardzo mogę się wypowiadać ale jest to coś na co też czekałem. Pomysł aby EU sprawdzał wszystko i tam gdzie zmieni się stan wznawiał nawet takie stare - jestem za, dobrze by było jakby takie wznowione - wystawione aukcje były jakoś oznaczane np przenoszone do nowego folderu "Wystawione" aby można było je łatwo odszukać i np zmodyfikować (czasami robi się różne poprawki) . Tylko raczej to jako opcja gdyż na pewno nie dla wszystkich takie działanie (wznawianie wszystkiego) będzie wskazane. 

Ale tu mam wątpliwość - gdyż aukcje wznawiają się z  tym samym numerem do 60 dni od zakończenia a piszecie o nawet dłuższym okresie. Czy w przypadku jeśli od zakończenia minęło już 60 dni czyli nie ma opcji wznowienia z tym samym numerem - to EU wystawi takie aukcje jako nowe? 

Pozdrawiam

RZ

Zildijan
Kontakt:

Post autor: Zildijan » 02 sie 2021, 21:41

Ja to myślałem, żeby aukcje z błędem jakoś się specjalnie oznaczały, aby można było łatwo do nich dotrzeć, żeby poprawić i dostawić, ponieważ obecnie chyba nie za bardzo da się je odróżnić bez zastanowienia, ale już nie chcę robić zamieszania :)

PhotoSoft
Administrator
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 03 sie 2021, 09:58

rafalleczek pisze:
02 sie 2021, 21:31

Ale tu mam wątpliwość - gdyż aukcje wznawiają się z  tym samym numerem do 60 dni od zakończenia a piszecie o nawet dłuższym okresie. Czy w przypadku jeśli od zakończenia minęło już 60 dni czyli nie ma opcji wznowienia z tym samym numerem - to EU wystawi takie aukcje jako nowe? 
Jeśli jest taki limit to po co ja dodawałem 2 nowe opcje wznowienia... Nie mają one teraz sensu :evil:
Pozdrawiam, Marcin

ODPOWIEDZ