Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Odzież używana na licytacjach - powiązanie oferty z produktem Allegro

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
lubiekoszule
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Odzież używana na licytacjach - powiązanie oferty z produktem Allegro

Post autor: lubiekoszule » 05 mar 2021, 13:11

Pomysł żeby użyć kodu produktu do tworzenia produktu allegro może być dobry. Dodał bym jednak jakiś przedrostek który można było by ustawić w opcjach programu. Ważne żeby taki produkt był unikalny bo jak podepnie sukienke z garnkami to kiepsko.
Będą mieli miliard produktów do niczego nie użytecznych.
Ja bym wolał mieć unikalne produkty allegro mimo że mam nowe rzeczy.

A czy próbowaliście w polu marka wpisać np swoją stronę www ?
Czy jest to gdzieś zastrzeżone?

tomazik123
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: tomazik123 » 05 mar 2021, 13:18

Według allegro wszystko co nie dotyczy sprzedawanego produktu jest niedozwolone :)

W praktyce samo allegro oczywiście nic nie usunie bez zgłoszenia kogoś pomocnego :)

PhotoSoft
Administrator
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 05 mar 2021, 13:42

tomazik123 pisze:
05 mar 2021, 09:26
Czy jak wpiszemy nasz kod w wyszukiwarce na Allegro to czy się pojawi ten przedmiot?
W EU w oknie wyszukiwania produktu Allegro.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

tomazik123

Post autor: tomazik123 » 05 mar 2021, 14:08

Nic nie znajduje.

audiomaxsiedlce
Zaawansowany użytkownik EU
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Post autor: audiomaxsiedlce » 05 mar 2021, 14:15

Właśnie sprawdzam, (mimo, że mnie to nie dotyczy), ale miałam ostatnio "specjalistę ;) ", gdzie na gwałt była potrzeba wpisania obowiązkowych KODów produktu, więc co można zrobić w 5 minut, wszędzie poszły "1111" to branża dom i ogród /elektronarzędzia/supermarket.
Mówiłam, że to zabawa w kotka i myszkę na przyszłość, ale ciężko było zrozumieć, no cóż. Teraz robi się kolejny problem z produktyzacją, bo Allegro stworzyło produkty na podstawie tych ofert biorąc pod uwagę parametr KOD, których wcześniej nikt nie użył do katalogowania.
No i znowu ból, bo takich kodów jest masa na Allegro , owszem oferty po wpisaniu 1111 w wyszukiwarkę pojawiają się aleeeeeeeeee, wygląda to nieciekawie.
kod 1111.png

wyszukiwarka allegro pokazuje szukanie wg kodów, jednak tylko tych, które są OBOWIĄZKOWE, bo inne KOD/SYGNATURA, to tylko dla nas np pomocne jest przy zamówieniach i nie są wyszukiwane (zresztą Pan Marcin pisał kiedyś, sa tylko widoczne dla nas).
Natomiast jeżeli opcją byłoby tworzenie produktu np po marce wpisując UMBRO4585, to nie wiem czy później będzie to wyszukiwane w danej marce. Wydaje mi się, że nie, poleci zapewne do innych, ale nie jestem pewna.
Jak nie kijem to pałką. :roll:
Pozdrawiam
Joanna

PhotoSoft
Administrator
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 05 mar 2021, 15:53

tomazik123 pisze:
05 mar 2021, 14:08
Nic nie znajduje.
No to niestety zostaje tytuł aukcji albo EAN, ale to nie rozwiąże problemu używaną odzieżą.

Pozdrawiam, Marcin

tomazik123

Post autor: tomazik123 » 05 mar 2021, 16:28

Niech ktoś mądrzejszy ode mnie to sprawdzi u siebie, bo do tej pory w ogóle nie korzystaliśmy z powiązywania z produktem.

audiomaxsiedlce

Post autor: audiomaxsiedlce » 05 mar 2021, 22:01

No to z racji tego, że posiadam parę koszulek, o których nawet zapomniałam "pobawiłam się w dodawanie produktu Allegro" i powiem Wam, że chyba będzie niezły miszmasz. Bo nawet niezdawałam sobie sprawy, że w przeciwieństwie do mojej głównej kategorii KULTURA, w sytuacji MODA Allegro bardzo ogranicza tytuł produktu.
Mam do sprzedaży koszulkę z tytułu oferty
"STAR GUARD MUFFIN - BRĄZ [DAMSKA L ZÓŁTA LAMÓWKA]"
uzupełnione parametry
bednarek1.png
bednarek2.png

Po dodaniu marki i jakiegoś symbolu (wymyślonego z d..py) Bednarek4040
Allegro tworzy produkt : Koszulka T-shirt Bednarek4040 r. 40
bednarekdodaje produkt.png

i powstaje produkt z wolnym edytowalnym miejscem dla pozostałych sprzedających
bednarekdodaje produkt.png
Teraz powstaje problem, bo natworzyć sobie produktów wg wpisywania swojego tytułu oferty, to nie sposób by później to sproduktyzować.
W moim przypadku nie stanowi to problemu, mam takich koszulek ze 40 sztuk (dodajac tym sposobem pół godz. roboty), ale w przypadku innych marek to już będzie gehenna i naprawdę Wam współczuję. Bo na 100% bazując tylko po marce i rozmiarze, wszystko będzie chciało łączyć się już w utworzony wcześniej przez nich samych produkt. A tworzenie własnych z tytułu i czegoś tam swojego (z kosmosu) to godziny pracy, aby były bardziej widoczne na Allegro.
Tyle z mojej strony, cieszę się, że poznałam mechanizm tworzenia katalogu w tej kategorii.

Pozdrawiam
Joanna

audiomaxsiedlce

Post autor: audiomaxsiedlce » 05 mar 2021, 22:21

EDIT:

Sorry, nie spojrzałam jeszcze po stronie Allegro jak to wygląda, jednak edytowalność okienka "Marka" jest do niczego, bo ja swoje a Allegro swoje, a wygląda to dziwnie, bo nic "tam się nie zmienia" i tu już zdurnialam o co chodzi. 
BEDNAREK NA ALLEGRO.png
Panie Marcinie może Pan sprawdzi po swojej stronie, czy aż tak to ma wyglądać, bo samo słowo "inna" ok, ale w nawiasie ? hmmm inna (Podaj własną wartość)
Pozdrawiam
Joanna

PhotoSoft
Administrator
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft » 08 mar 2021, 08:47

Na zrzutach widać jakby aukcja nie była powiązana z produktem. Te pola nie powinny być edytowalne.
Pozdrawiam, Marcin

ODPOWIEDZ