Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Funkcja Pakuj

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
dmatrade
Posty: 218
Rejestracja: 15 gru 2015, 05:38
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Funkcja Pakuj

Post autor: dmatrade »

Witam,

Postanowiłem wczoraj utworzyć kilka konfiguracji dla funkcji pakuj zgodnie w wytycznymi z instrukcji, tak aby algorytm sam dobierał odpowiednią konfigurację poprzez zdefiniowanie kosztu dostawy. Niestety przy próbie przetestowania okazało się, że zarówno po kliknięciu lewym jak i prawym przyciskiem myszy na okienko funkcji pojawia się lista rozwijalna wraz z opcją konfiguracji.


Nie ma możliwości uruchomienia funkcji bez wyboru z listy danej konfiguracji. Nie znalazłem również skrótu klawiszowego umożliwiającego wywołanie danej funkcji. Nic również nie udało mi się znaleźć w ustawieniach EU.


Poproszę o wiadomość gdzie leży problem oraz w jaki sposób można to rozwiązać, aby funkcja się uruchamiała a EU dobierał odpowiednie rozwiązanie na podstawie rodzaju dostawy ?

Pozdrawiam
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Funkcja Pakuj

Post autor: rafalleczek »

F12

Pozdrawiam
 
RZ
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Funkcja Pakuj

Post autor: PhotoSoft »

Witam,
trzeba odznaczyć opcję domyślnego wyświetlania profilu w oknie konfiguracji.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
dmatrade
Posty: 218
Rejestracja: 15 gru 2015, 05:38
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Funkcja Pakuj

Post autor: dmatrade »

Dziękuję za pomoc Panie Marcie, przez cały wczorajszy dzień testowałem funkcję i jest ona genialnym rozwiązaniem, jednak brakuje w niej jednego istotnego elementu.

Mianowicie chodzi tutaj o możliwość przypisania dla danej konfiguracji możliwości automatycznego wydruku po pobraniu listu przewozowego w konkretnym formacie oraz na konkretnej drukarce.

Obecnie EU umożliwia jedynie globalne ustawienie takiego rozwiązania co uniemożliwia zautomatyzowanie drukowania przesyłek listowych, przesyłek poleconych i allegro poleconych, ponieważ drukarka termiczna zamazuje zbyt mały kod kreskowy i przesyłek takich nie można po prostu wysyłać. Listy przewozowe dla takich form konieczne są do drukowania na drukarce standardowej.

Globalne odznaczenie tej opcji w programie spowoduje znaczne spowolnienie pracy dla innych form dostawy.

Czy byłaby możliwość dodania do kolejnej aktualizacji EU zdefiniowana dla danej konfiguracji funkcji pakuj czy chcemy aby konkretna drukarka automatycznie drukowała pobrane listy przewozowe ?

Z góry dziękuję Panu za wsparcie oraz liczę, że spotka się to z aprobatą z Pana strony, tak jak mój pomysł odnośnie zdefiniowana linków do śledzenia przesyłek dla konkretnych przewoźników oraz inne wcześniejsze, rzeczowe i uargumentowane sugestie.

Pozdrawiam serdecznie
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Funkcja Pakuj

Post autor: PhotoSoft »

Zanotuję sobie, nie będzie z tym dużo pracy :)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
dmatrade
Posty: 218
Rejestracja: 15 gru 2015, 05:38
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Funkcja Pakuj

Post autor: dmatrade »

Dziękuję za pomoc, zapomniałem o poranku wspomnieć jeszcze o tym, czy byłaby możliwość wprowadzenia skrótu klawiszowego umożliwiającego wywołanie funkcji, pomimo zaznaczenia opcji domyślnego pokazywania profilów ?

Chodzi o to, aby uniknąć przypadkowego wywołania funkcji kliknięciem, kiedy to jednocześnie będzie można to uczynić świadomie skrótem klawiszowym na klawiaturze.

Pozdrawiam
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Funkcja Pakuj

Post autor: PhotoSoft »

Przemyślę to.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
dmatrade
Posty: 218
Rejestracja: 15 gru 2015, 05:38
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Funkcja Pakuj

Post autor: dmatrade »

Mam jeszcze pytanie w jaki sposób można uzyskać automatyczny wydruk etykiet z równoczesnym automatycznym zamknięciem program do obsługi pdf w moim przypadku acrobat reader ?

Sprawa jest o tyle kłopotliwa, że po wydrukowaniu pierwszej etykiety program pozostaje otwarty i każde kolejne pakowanie wymaga zatwierdzenia wydruku etykiety lub każdorazowego zamknięcia programu aby etykieta mogła się automatycznie wydrukować.

Pozdrawiam
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Funkcja Pakuj

Post autor: rafalleczek »

Cześć. Ja miałem podobne problemy z Adobe. Zmieniłem program na Foxit Reader i wszystkie moje bolączki z PDF od ponad 3 lat przestały istnieć :-)


Pozdrawiam


 
RZ
lubiekoszule
Posty: 145
Rejestracja: 29 lut 2012, 21:48
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Funkcja Pakuj

Post autor: lubiekoszule »

co do drukowania allegro list polecony na drukarce termicznej to da się.
Był post na forum jaki format wybrać i jest ok

viewtopic.php?f=6&t=5997&p=37376&hilit= ... lny#p37376
dmatrade
Posty: 218
Rejestracja: 15 gru 2015, 05:38
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Funkcja Pakuj

Post autor: dmatrade »

Dzięki za pomoc z oprogramowaniem do pdf, jeśli chodzi o listy polecone to ok, jednak mam na magazynie 3 drukarki termiczne i tylko jedna potrafi wydrukować dostatecznie wyraźny kod kreskowy z numerem listu przewozowego " Akceptowalny przez przemiłe Panie z UP ", dlatego też zależy mi aby pocztę drukować na jednej konkretnej drukarce a pozostałych przewoźników na innej.

Ponadto zaproponowane przeze mnie rozwiązanie pozwala w prosty sposób rozwiązać sprawę w przypadku awarii drukarki na jednym ze stanowisk. Więc skoro nie będzie z takim rozwiązaniem dużo pracy to czemu nie mieć spokojnej głowy wiedząc o takim rozwiązaniu z którego niekoniecznie trzeba korzystać.

Pozdrawiam
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1108
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Funkcja Pakuj

Post autor: KD9 »

Od 3 lat drukuję na Zebrze codziennie po kilka(naście) poleconych. Był problem na samym początku z gęstością kodu, ale to kwestia ustawień rozdzielczości (ja mam 8x8 dpmm oraz półcienie) na drukarce.
dmatrade
Posty: 218
Rejestracja: 15 gru 2015, 05:38
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Funkcja Pakuj

Post autor: dmatrade »

Zebrę na magazynie mamy jedną i ona daje radę z kodem kreskowym na poleconym, jednak już drukarki marki bixolon drukują kody, których Panie z Poczty nie mają możliwości obsłużenia i przesyłki były nam zwracane.
dmatrade
Posty: 218
Rejestracja: 15 gru 2015, 05:38
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Funkcja Pakuj

Post autor: dmatrade »

Mam problem z automatycznym generowaniem wydruku PDF z szablonu RTF etykiety o wymiarze ( ograniczonym w rozmiarze strony ) 10 cm x 15 cm przygotowanej w programie Word.

Po jej przekonwertowaniu przez EU na pdf pojawia się strona A4 z zajętym kawałkiem prawej strony - wygląda to tak jakby EU nie respektował wymiaru strony narzuconego przez szablon RTF i generuje całość dla PDF na formacie A4. Po dostosowaniu szablonu RTF do formatu A4 wydruk nie jest możliwy, ponieważ etykieta jest zbyt rozległa i drukuje się tylko fragment tekstu.

Sytuacja ma miejsce zarówno w programie Adobe jaki nowo zainstalowany Foxit Reader z włączonym dopasowaniem wydruku dla drukarki termicznej.

Poradźcie proszę jak można rozwiązać ten problem ?
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Funkcja Pakuj

Post autor: PhotoSoft »

Trzeba w sterowniku PDF zmienić rozmiar strony.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ