Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Szablony aukcji

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
stegolas
Posty: 240
Rejestracja: 14 gru 2012, 00:21
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Szablony aukcji

Post autor: stegolas »

Czy mógłbym ktoś dokładnie opisać jak to teraz będzie działało?
Do tej pory miałem zrobiony Magazyn produktów, z których wystawiałem oferty na Allegro.

Nie bardzo wiem jak przenieść produkty z magazynu na szablony aukcji? Jak powiązać z istniejącymi ofertami?

Kolejne pytania:  w magazynie miałem pola waga, gabaryt w szablonach tego nie ma, czyli na piechotę mam przypisywać wielkość skrytki dla paczkomatu przy każdej paczce?

Czy szablon można powiązać z kilkoma aukcjami na kilku kontach? Jak wystawić z danego szablonu aukcję na kilka kont allegro?
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Szablony aukcji

Post autor: rafalleczek »

Cześć. Aukcje masz już powiązane z magazynem więc raczej chyba nie będziesz musiał nic robić (Twoje szablony są jednocześnie aukcjami) i jeśli ich nie usuwasz tylko przenosisz do archiwum to masz wszystko. Jak wejdziesz w aukcję to będziesz widział tam powiązanie z produktem w magazynie. Jeśli zaś usuwasz aukcje z listy, to aby nie stracić szablonów tych aukcji których aktualnie nie masz będziesz je musiał chyba utworzyć - ale tu niech podpowie ktoś kto ma wiedzę. Ja np mam w archiwum wszystkie aukcje.

Zaś jeśli chodzi o tworzenie aukcji bez szablonów - powiem Ci jak ja to robię. Nie wiem co sprzedajesz, ale ja dodaje nowe aukcje na podstawie wybranej. Czyli mam wystawione np jabłko szampion , a teraz chcę wystawić np antonówkę, kosztelę i lobo. Wchodzę w aukcję z szampion, podmieniam zdjęcia, tytuł, cenę , opis antonówki i klikam zapisz jako nową. Następnie znowu podmieniam te rzeczy na kosztela i znowu klikam zapisz jako nową . Podmieniam znowu bez wychodzenia czy zamykania aukcji na lobo i klikam zapisz jako nowa aukcję. W ten sposób szybko utworzyłem 3 aukcje. Przechodzę do zakładki niewystawione, zaznaczam wszystkie aukcje, pp myszy , magazyn i automatycznie powiąż zaznaczone aukcje z magazynem . Następnie jeśli mam potrzebę, kopiuję wybrane aukcje np na inne konto i wszystko hurtem wystawiam.

Pozdrawiam
RZ
cbpawex
Posty: 61
Rejestracja: 06 sty 2016, 17:17
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Szablony aukcji

Post autor: cbpawex »

Przepraszam, podepnę się.

Po kliknięciu na produkt w magazynie, na dole, w szablonach jest kolumna "trwające" - wygląda na to, że jej nie będzie (testowo usunęliśmy na chwilę widok szablonów). Akurat z szablonów za bardzo nie korzystamy, nawet wcale, lecz przydatna jest ta kolumna.
Obrazek

Ułatwiała nam rozeznanie się czy są wystawione aukcje, czasem trzeba tymczasowo usunąć aukcje gdy nie ma produktu, czekamy itp.
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1351
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Szablony aukcji

Post autor: Zildijan »

rafalleczek pisze: 19 lis 2021, 14:26 Zaś jeśli chodzi o tworzenie aukcji bez szablonów - powiem Ci jak ja to robię. Nie wiem co sprzedajesz, ale ja dodaje nowe aukcje na podstawie wybranej. Czyli mam wystawione np jabłko szampion , a teraz chcę wystawić np antonówkę, kosztelę i lobo.

Wchodzę w aukcję z szampion, podmieniam zdjęcia, tytuł, cenę , opis antonówki i klikam zapisz jako nową.

Następnie znowu podmieniam te rzeczy na kosztela i znowu klikam zapisz jako nową .

Podmieniam znowu bez wychodzenia czy zamykania aukcji na lobo i klikam zapisz jako nowa aukcję.

W ten sposób szybko utworzyłem 3 aukcje.

Przechodzę do zakładki niewystawione, zaznaczam wszystkie aukcje, pp myszy , magazyn i automatycznie powiąż zaznaczone aukcje z magazynem .

Następnie jeśli mam potrzebę, kopiuję wybrane aukcje np na inne konto i wszystko hurtem wystawiam.

Jak dla mnie nie ma lepszego sposobu na ręczne wystawianie. Swojego czasu identycznie robiłem i leciały aukcja po aukcji.
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1351
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Szablony aukcji

Post autor: Zildijan »

cbpawex pisze: 19 lis 2021, 14:30 Po kliknięciu na produkt w magazynie, na dole, w szablonach jest kolumna "trwające" - wygląda na to, że jej nie będzie

Też o tym myślałem. To była jedyna przydatna opcja z tych szablonów.
stegolas
Posty: 240
Rejestracja: 14 gru 2012, 00:21
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Szablony aukcji

Post autor: stegolas »

Z tego co zdążyłem się rozpatrzyć nie mam wszystkich szablonów aukcji, które trwają i nie mam wszystkich szablonów aukcji, które mam w magazynie.

Kasuje aukcje z archiwum, ponieważ zawadzały mi przy obsłudze ofert (nie chce mi się teraz całego procesu opisywać jak ktoś korzystał z  magazynu to pewnie będzie wiedział o co chodzi). Po to zrobiłem produkty w magazynie aby je wystawiać z magazynu.

Jeżeli każda aukcja ma kopię w szablonie to jest bez sensu. Szablon to dla mnie "wzór", z którego mogę wystawiać wiele aukcji np. na różnych kontach. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że jak nanoszę zmiany ceny, opisu to tylko w jednym miejscu, w szablonie (do tej pory w magazynie) i aktualizuję je na wszystkie oferty, które są z tym szablonem powiązane. Jeżeli tak nie jest to w ogóle nie ma to sensu, lepiej wystawiać każdą ofertę osobno i po zakończeniu wyciągać z archiwum (jak koledzy powyżej).

Tak w ogóle to w aktualnych szablonach mam straszne rozbieżności, nie wiem jak one się aktualizują, w którym momencie? Mam w tej chwil masę ofert przypisanych po EAN do produktów Allegro, w szablonach braki, inne kategorie, brak parametrów, stary opis. Jak to zaktualizować aby pobrało najlepiej aktualny stan z magazynu lub chociaż z wystawionych aukcji?
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Szablony aukcji

Post autor: rafalleczek »

Zmiany tej samej aukcji na wielu kontach można robić hurtową edycją. A kopie z archiwum są idealne. W magazynie zmieniasz tylko ilość, przechodzisz do archiwum, synchro i wystaw (jeśli aukcja była  zakończona dość niedawno to poleci) , jeśli jednak coś się zmieniło to wyskoczy info o tym w statusie np doszedł dodatkowy parametr trzeba poprawić lub odświeżyć ale wszystko robisz hurtem na aukcjach ze wszystkich kont.

Pozdrawiam
RZ
stegolas
Posty: 240
Rejestracja: 14 gru 2012, 00:21
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Szablony aukcji

Post autor: stegolas »

Skoro hurtowa edycja to po co szablon?
Po co archiwum, skoro mogę wystawić z szablonu? Lub odwrotnie po co mi szablon skoro mam archiwum?

 
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Szablony aukcji

Post autor: rafalleczek »

No właśnie to się dubluje - dlatego raczej pomysł aby usunąć szablony :-)
RZ
stegolas
Posty: 240
Rejestracja: 14 gru 2012, 00:21
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Szablony aukcji

Post autor: stegolas »

szablony czy magazyn produktów? Jeżeli będą usunięte szablony i magazyn produktów to w takim razie program bardzo dużo straci (opisałem powyżej po co dla mnie szablony "wzory")
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Szablony aukcji

Post autor: rafalleczek »

Usunięte zostaną tylko szablony - magazyn , produkty i aukcje z nimi powiązane zostają.

Jeśli chodzi o rozbieżności - to z jakiego poziomu łączyłeś aukcję z produktem, czy zmieniałeś różne rzeczy ? Zawsze przez szablony czy także hurtową edycją bezpośrednio na aukcjach. Bo to co robisz przez szablon zmieniało Ci się w szablonie i w aukcjach po aktualizacji. A to co zmieniałeś np bezpośrednio w aukcji, zmieniało Ci się w aukcji a szablonie już nie. Może to jest przyczyna?

Jeśli chodzi o to do czego wykorzystywałeś szablony to wydaje mi się że to tylko kwestia przyzwyczajenia. Wszystko to zrobisz w inny sposób, finalnie jak już się nauczysz tego nowego sposobu zobaczysz że jest szybszy. Program na pewno tu nie straci. Bądź dobrej myśli :-)

Pozdrawiam

 
RZ
stegolas
Posty: 240
Rejestracja: 14 gru 2012, 00:21
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Szablony aukcji

Post autor: stegolas »

Usunięte zostaną tylko szablony - magazyn , produkty i aukcje z nimi powiązane zostają.
zrozumiałem na odwrót, że zostaną szablony a usunięty magazyn. Napisane było w informacjach: "Od dłuższego już czasu informowałem o planach usunięcia szablonów aukcji produktów z magazynu."
Jeśli chodzi o rozbieżności - to z jakiego poziomu łączyłeś aukcję z produktem
Nie korzystałem w ogóle z szablonów. Jak pisałem korzystałem tylko i wyłącznie z magazynu. Przygotowałem sobie tam całą ofertę z podziałem na producentów i z tego poziomu wystawiałem aukcje na kilka różnych kont. Plus dla mnie był taki, że jak chciałem wprowadzić zmiany np. w opisie czy podmienić zdjęcia to robiłem to z poziomu magazynu i aktualizowałem podpięte z nim aukcje. To był główny powód, dla którego zacząłem korzystać z EU kilkanaście lat temu bodajże w 2014 lub 2015roku
finalnie jak już się nauczysz tego nowego sposobu zobaczysz że jest szybszy
może Ja czegoś nie rozumiem jaki to ma być sposób, przepraszam może to głupie pytanie ale jestem już skołowany.
Ostatnio zmieniony 19 lis 2021, 15:58 przez stegolas, łącznie zmieniany 1 raz.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Szablony aukcji

Post autor: PhotoSoft »

Zildijan pisze: 19 lis 2021, 14:33
cbpawex pisze: 19 lis 2021, 14:30 Po kliknięciu na produkt w magazynie, na dole, w szablonach jest kolumna "trwające" - wygląda na to, że jej nie będzie

Też o tym myślałem. To była jedyna przydatna opcja z tych szablonów.
To samo jest przy produktach. Wgrałem tylko nowy instalator, aby zliczało powiązane aukcje bez przypisanego szablonu.

Obrazek
Za ten post autor PhotoSoft otrzymał podziękowanie:
Zildijan (26 lis 2021, 15:17)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Szablony aukcji

Post autor: rafalleczek »

To co robiłeś to właśnie korzystałeś z szablonów. Pod każdy produkt w magazynie masz podpięty szablon - najpierw wybierasz w magazynie produkt a poniżej to co widzisz to jest szablon. Nanosiłeś tam zmiany (czyli w szablonach) a następnie robiłeś synchronizację powiązanego szablonu z aukcją. Czy wszystkie zmiany na pewno robiłeś w taki sam sposób. Nie zdarzało Ci się nanosić zmian bezpośrednio na aukcjach w lista przedmiotów? Czy robiłeś jakieś synchro allegro > EU czy cokolwiek na aukcjach z poziomu listy przedmiotów a nie magazynu? Bo to wygląda tak jakby zmiany były robione także od strony aukcji przez zakładkę lista przedmiotów dlatego są rozbieżności.

Zacznij robić to samo tylko na zakładce lista przedmiotów - będziesz musiał zacząć od tego że np chcesz zmienić coś w twojej ofercie z przykładowym jabłkiem szampion które masz na kilku kontach. To w wyszukiwarkę wklejasz kod lub nazwę tej aukcji, zaznaczasz wszystkie i hurtową edycją nanosisz zmiany od razu we wszystkich aukcjach pomijając szablon. Jak coś to pytaj.

Pozdrawiam
 
RZ
stegolas
Posty: 240
Rejestracja: 14 gru 2012, 00:21
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Szablony aukcji

Post autor: stegolas »

rafalleczek pisze: 19 lis 2021, 15:57 To co robiłeś to właśnie korzystałeś z szablonów. 

No nie magazyn produktów to oddzielny moduł są jeszcze szablony Aukcje/Szablony
Załączniki
Schowek01.jpg
Schowek01.jpg (20.31 KiB) Przejrzano 2467 razy
ODPOWIEDZ