Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

[PORADNIK] Jak prawidłowo zgłosić problem?

Proszę zapoznać się z poradnikiem przed zgłoszeniem problemu!

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7331
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 110 razy
Kontakt:

[PORADNIK] Jak prawidłowo zgłosić problem?

Post autor: PhotoSoft »

90% problemów można rozwiązać samemu w ciągu kilku minut, więc proszę postępować wg poniższej instrukcji, która pozwoli na dokładną analizę zgłoszenia.
 
 1. Obowiązkowo :arrow: przeinstaluj/zaktualizuj EU pobierając nowy instalator - nawet, gdy korzystasz z najnowszej wersji, ponieważ często przy drobnych poprawkach wgrywam na serwer poprawiony instalator bez zmiany głównej wersji - zmienia się tylko ostatnia cyfra np. 3.55.3.7

  Zgłoszenia dotyczące nieaktualnych wersji nie będą analizowane :!:


 2. Jeśli zauważysz braki w pobieranych transakcjach, formularzach czy wpłatach PayU proszę upewnić się czy to nie wina problemów z API Allegro :arrow: https://github.com/allegro/allegro-api/issues

  Koniecznie należy skorzystać z :arrow: pobierania brakujących danych, gdy występują braki. Jeśli nie pomaga, wówczas oznacza to, że jest awaria API i występują opóźnienia w zwracaniu danych. Trzeba cierpliwie czekać, aż zostanie usunięta przez Allegro.


 3. Sprawdź czy problem występuje po uruchomieniu systemu w trybie awaryjnym z obsługą sieci:
  Jeśli nie występuje, tzn. że jest to problem systemowy i nie ma związku z EU. Proszę wtedy sprawdzić jeszcze na innym komputerze.

 4. Jeśli Twój problem dotyczy kategorii aukcji, ich parametrów dodatkowych lub braku form dostawy w cenniku, wówczas zaktualizuj komponenty Allegro w zakładce "Ustawienia -> Konfiguracja -> Aktualizacja".
  :idea: Jeśli w wyniku zmian Allegro przy aukcjach poznikała część parametrów, wówczas skorzystaj z aktualizacji aukcji Allegro -> EU :arrow: viewtopic.php?t=975

  :idea: Jeśli otrzymujesz błędy dotyczące parametrów kategorii lub produktu Allegro podczas wystawiania/aktualizacji wykonaj kroki z tego poradnika :arrow: viewtopic.php?t=918
 5. W przypadku zauważenia nieprawidłowego działania, któregoś modułu (np. wznawiania aukcji, wysyłki powiadomień, sklepu) :arrow: sprawdź logi w tle i w razie problemów z ich analizą dołącz je do zgłoszenia.

 6. Gdy korzystasz z funkcji, które łączą się z zewn. usługami, np. Allegro, firmy kurierskie czy sklepy internetowe, wówczas obowiązkowo wygeneruj :arrow: logi XML (inaczej paczki XML) wymagane do analizy problemu.

 7. Jeśli Twoje zgłoszenie dotyczy zupełnie innego problemu, sprawdź:
  • :arrow: w instrukcji obsługi czy nie wynika on z nieznajomości EU,
  • na forum przy pomocy wyszukiwarki :arrow: forumowej albo znacznie dokładniejszej :arrow: Google czy nie ma już podanego rozwiązania.
 8. Proszę stosować się do zasady 1 problem = 1 temat. Aby przyspieszyć pomoc proszę doprecyzować zgłoszenie zgodnie z poniższymi punktami:
  8.1. OBOWIĄZKOWO wklej do zgłoszenia odpowiedzi na poniższe pytania, które przyspieszą analizę:
  1. Czy pobrano z serwera aktualny instalator i przeinstalowano EU?
  2. Czy została wykonana aktualizacja komponentów Allegro?
  3. Czy problem występuje w trybie awaryjnym?
  4. Z jakiego systemu korzystasz (numer i wersja 32/64bit)?
  8.2. Opisz dokładnie krok po kroku jak powtórzyć błąd i/lub w jakich sytuacjach występuje. Bez dokładnego opisu namierzenie źródła problemu nie będzie możliwe.

  Podaj numery aukcji, dane kupujących itp. jeśli dotyczy ich problem. Nie zapomnij o pełnej treści komunikatów, jeśli się pojawiają.

  Gdy problem dotyczy aukcji lub transakcji proszę wyeksportować je do pliku XML ( :arrow: aukcje / :arrow: transakcje) i przesłać na maila.

  8.3. Dołącz zrzuty ekranu z komunikatami błędów/widocznymi nieprawidłowymi danymi co pozwoli łatwiej namierzyć źródło problemu. Ten punkt nie jest obowiązkowy, jeśli błąd można łatwo powtórzyć :arrow: pkt. 8.2.

  W przypadku wrzucania zrzutów na forum można skorzystać z serwisu
  :arrow: https://snag.gy/ Proszę zamazać dane osobowe kupujących.
Za ten post autor PhotoSoft otrzymał podziękowanie:
kaj_mar (01 lip 2019, 18:27)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Zablokowany