Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Kompletowanie zamówień za pomocą czytnika kodów kreskowych EAN lub SKU

Jeśli Twój temat nie kwalifikuje się do żadnej z powyższych kategorii, wówczas możesz założyć go tutaj. Dział ten służy również do kontaktu z pozostałymi użytkownikami. Nie zgłaszaj tutaj problemów dotyczących EU!
dmatrade
Posty: 218
Rejestracja: 15 gru 2015, 05:38
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Kompletowanie zamówień za pomocą czytnika kodów kreskowych EAN lub SKU

Post autor: dmatrade »

Witam,

Chciałbym podpytać innych Użytkowników EU w jaki sposób radzą sobie z kompletacją zamówień, kiedy to mamy do skompletowania dziennie kilkaset zamówień z którego każde opiewa na różnorodne, drobne produkty po kilka zł ? Idealnym rozwiązaniem wydaje się tutaj skorzystanie z czytnika kodów kreskowych, jednak pamiętam że EU nie posiada asystenta pakowania pomimo poruszenia kiedyś takiej kwestii.

Pytanie więc czy możecie polecić jakiś inny program lub inne rozwiązanie, które pozwoli w prosty sposób skompletować zamówienie z pomocą kolektora danych lub czytnika kodów ?

Pozdrawiam
best_buy_
Posty: 53
Rejestracja: 18 mar 2013, 10:09
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kompletowanie zamówień za pomocą czytnika kodów kreskowych EAN lub SKU

Post autor: best_buy_ »

Też jestem zainteresowany tym tematem. System z wykorzystaniem skanera kodów byłby najlepszy. Pakujący widząc zamówienie skanuje po kolei produkty i dopiero po zeskanowaniu wszystkich może przejść do drukowania etykiety/paragonu itp., w innym wypadku otrzyma przynajmniej jakiś komunikat, że nie wszystkie produkty zostały spakowane.
Zielu
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 760
Rejestracja: 05 wrz 2016, 10:08
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kompletowanie zamówień za pomocą czytnika kodów kreskowych EAN lub SKU

Post autor: Zielu »

Inwestycja kilkudziesięciu tysięcy złotych w system magazynowy :)

Nie ma ŻADNEGO rozwiązania, które jest na tyle uniwersalne, aby można było wykorzystać je w różnych firmach.
Tylko dedykowany system pozwoli Wam rozwinąć skrzydła.

Są różne "moduły", które pozwalają łączyć systemy magazynowe z platformami handlowymi, marketplace'ami czy programami do obsługi sprzedaży na tych platformach, ale takie rozwiązania są na krótką metę i tylko do synchronizacji stanów czy automatyzacji powiedzmy fakturowania/fiskalizowania transakcji.

Dodatkowo sam "czytnik" jedynie czyta kod. Żeby to miało ręce i nogi musi on być 'gdzieś' i 'jakoś' wysyłany, i właśnie tą kwestię rozwiązuje solidny system magazynowy :)

Sam badam ten temat od kilku miesięcy, więc mówię z doświadczenia.
Pozdrawiam,
Paweł Z.

:)
dmatrade
Posty: 218
Rejestracja: 15 gru 2015, 05:38
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Kompletowanie zamówień za pomocą czytnika kodów kreskowych EAN lub SKU

Post autor: dmatrade »

Temat asystenta pakowania był już kiedyś poruszany, kiedy to rozwiązanie takie pojawiło się w innym oprogramowaniu, ale całość utkwiła w martwym punkcie bez żadnych konkretów.

W założonym poście chodzi tylko o kompletowanie towarów do wysyłki i niekoniecznie wiąże się to z inwestycją kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Wystarczy magazyn z wewnętrznymi kodami SKU / kodami EAN + kolektor danych z odpowiednią aplikacją oraz wygenerowany arkusz kalkulacyjny z pozycjami do skompletowania w celu realizacji zamówień z konkretnej sekcji EU. Minusem tego rozwiązania będzie brak widoczności towarów pod jednym zamówieniem, natomiast plusem to, że jedną wycieczką na magazyn jestem w stanie skompletować towary do wysyłki dla 10 / 100 lub 1000 zamówień bez konieczności biegania w tą i z powrotem lub operowania wydrukowanymi kartkami i długopisem.

W najbliższym czasie będę testował takie rozwiązanie i spróbuję podzielić się efektami i wnioskami.

Pozdrawiam
best_buy_
Posty: 53
Rejestracja: 18 mar 2013, 10:09
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kompletowanie zamówień za pomocą czytnika kodów kreskowych EAN lub SKU

Post autor: best_buy_ »

Nie chodzi o skomplikowany system z wyznaczaniem tras magazyniera, pilnowaniem stanów i innymi cudami. Chodzi mi o następującą sytuację: pakujący wszedł w pierwszą transakcję w sekcji i widząc listę aukcji skanuje pierwszy z brzegu towar (jak zbierze towary, w jakiej kolejności i skąd to już inna sprawa i na to są inne sposoby). Po zeskanowaniu kodu kreskowego towar odznacza się np. innym kolorem lub jakkolwiek żeby było to widoczne na liście, że produkt jest zeskanowany. Jeśli na aukcji ktoś kupił 3szt. to trzeba kod zeskanować 3 razy żeby odznaczył się jako spakowany. Na koniec przy pomocy funkcji pakuj, magazynier robi wydruk etykiety. Jeśli wszystkie towary nie będą zeskanowane to Easy wyrzuca komunikat o niekompletnym zamówieniu i tu już magazynier decyduje czy chce mimo to wygenerować etykietę czy nie. Potem przechodzi do następnej transakcji itd.

Czytniki kodów mogą wysyłać "enter" po zeskanowaniu kodu więc wystarczyłoby żeby na liście aukcji w transakcji było pole z EANem (i takie pole można włączyć) i pole tekstowe do wyszukiwania i odznaczania aukcji po znalezieniu kodu na liście. Tu nie trzeba jakichś skomplikowanych mechanizmów.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Kompletowanie zamówień za pomocą czytnika kodów kreskowych EAN lub SKU

Post autor: PhotoSoft »

best_buy_ pisze: 17 mar 2021, 08:52 pole tekstowe do wyszukiwania i odznaczania aukcji po znalezieniu kodu na liście. Tu nie trzeba jakichś skomplikowanych mechanizmów.
Tylko tyle? Hmm, to mógłbym coś pomyśleć w tym temacie :)
 
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
dmatrade
Posty: 218
Rejestracja: 15 gru 2015, 05:38
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Kompletowanie zamówień za pomocą czytnika kodów kreskowych EAN lub SKU

Post autor: dmatrade »

best_buy_ - piszesz o kompletowaniu pojedynczych pozycji do zapakowania w ramach jednego zamówienia co przy obecnej funkcjonalności EU praktycznie nie sprawa problemu, ponieważ wszystko mamy jak na tacy w karcie danej transakcji.

Ja natomiast poruszyłem ten temat ze względu na problem z kompletowaniem zamówień do wysyłki na magazynie, gdzie problem stanowi pozbieranie kilkuset pozycji towarowych do kilkudziesięciu zamówień z danej sekcji EU, tak aby było to proste oraz w miarę sprawne do dostarczenia przez pracownika do sekcji pakowania przesyłek podczas jego jednej wycieczki na magazyn towarowy.

Pozdrawiam
dmatrade
Posty: 218
Rejestracja: 15 gru 2015, 05:38
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Kompletowanie zamówień za pomocą czytnika kodów kreskowych EAN lub SKU

Post autor: dmatrade »

Czy uda się coś wskórać w sprawie ułatwienia kompletowania zamówień złożonych z kilkunastu przedmiotów ? Mam bardzo dużo takich zamówień z drobnicą i przy obecnych możliwościach EU nie mogę sobie poradzić z ich kompletacją w optymalny sposób.

Zrobiłem mały research pozostałych dostępnych rozwiązań do obsługi zamówień i tam odbywa się to tak jak wcześniej po skanowaniu kodów ean lub wewnętrznych kodów magazynowych SKU lub kompletowania na podstawie małego wydruku zamówienia klienta z kodem kreskowym i listą towarów do skompletowania.

Powyższe rozwiązania działają w chmurze, jednak przy EU wystarczyłby tablet z windows zapięty do bazy po wifi i podpiętym czytnikiem kodów a sama praca związana z kompletowaniem zamówień stałaby się o niebo szybsza i prostsza.


Pozdrawiam
JOHHN8
Posty: 225
Rejestracja: 22 kwie 2013, 13:26
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kompletowanie zamówień za pomocą czytnika kodów kreskowych EAN lub SKU

Post autor: JOHHN8 »

Kurde, nie wiem czy wam pomogę...
ja u siebie na wydrukach mam zrobione w ten sposób:
 [TYTUL_AUKCJI] ([NR_AUKCJI])    
 ->> [MAG_KOD_PROD] <<-      EAN: [EAN]         STAN: [MAG_STAN]
EAN:  *[EAN]*
           *000000000000[ILOSC]*



gdzie czcionka dla EAN to : EFN KK 3z9 Hr
nie można zapomnieć o gwiazdkach, są ważne dla czytnika
 

tym samych skanując oba kody mam wpisany EAN produktu i ilość zakupioną
dmatrade
Posty: 218
Rejestracja: 15 gru 2015, 05:38
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Kompletowanie zamówień za pomocą czytnika kodów kreskowych EAN lub SKU

Post autor: dmatrade »

Dzięki za wiadomość, napisz proszę w jaki sposób kompletujesz te zamówienia lub produkty do kilkudziesięciu zamówień z użyciem czytnika kodów kreskowych ?

Czy masz do tego ujęty jakoś numer zamówienia [ID] również w kodzie kreskowym i po naszykowaniu danych pozycji wkładasz to w jedno pudełko i przekazujesz dla pakowacza, który po zeskanowaniu numeru ID zamówienia zabiera się do pakowania na podstawie karty w EU czy po prostu zbierasz te wszystkie pozycje do jednego pudła i potem podczas pakowania osoba przebiera tą całość za każdym razem aby wybrać odpowiednie produkty ?

Pozdrawiam
JOHHN8
Posty: 225
Rejestracja: 22 kwie 2013, 13:26
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kompletowanie zamówień za pomocą czytnika kodów kreskowych EAN lub SKU

Post autor: JOHHN8 »

czy po prostu zbierasz te wszystkie pozycje do jednego pudła i potem podczas pakowania osoba przebiera tą całość za każdym razem aby wybrać odpowiednie produkty ?

w ten sposób robię jak piszesz, pomagają  temu zdjęcia przy zamówieniu, jak i same kody EAN. 
po 7 latach pracy na EU to dla mnie najbardziej optymalny sposób
dmatrade
Posty: 218
Rejestracja: 15 gru 2015, 05:38
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Kompletowanie zamówień za pomocą czytnika kodów kreskowych EAN lub SKU

Post autor: dmatrade »

Ja również robiłem w ten sposób, jednak kiedy potroiłem oferty z drobnicą jest tego tyle, że dłużej trwa szukanie zebranych wcześniej produktów do pakowania niż samo zbieranie oraz pakowanie. Świat się zmienia, liczba zamówień z różnych kanałów będzie rosła, dlatego też szukam optymalnego rozwiązania dla danej sytuacji.

Skąd udało Ci się uzyskać na szablonach wydruków RTF wskazaną czcionkę "  EFN KK 3z9 Hr " ? Czy ewentualnie mógłbyś przesłać mi taki szablon abym mógł się nim zaposiłkować i na tej bazie stworzyć coś dla własnego użytku ?

Czy twoim zdaniem udałoby się indywidualny numer zamówienia [ID] również ująć w postaci kodu kreskowego ?

Pozdrawiam
dmatrade
Posty: 218
Rejestracja: 15 gru 2015, 05:38
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Kompletowanie zamówień za pomocą czytnika kodów kreskowych EAN lub SKU

Post autor: dmatrade »

Po dwóch dniach testów, instalowania czcionek barcode oraz modyfikacji szablonów RTF, wydruków na drukarce paragonowej oraz bieganiu z tabletem i czytnikiem po magazynie jak i również pakowaniu, potwierdzam, że EU mogłoby posiadać prosty system kompletacji zamówień z magazynu oparty na czytniku kodów, podpiętym pod tablet z windows, który byłby połączony z bazą danych EU przez wifi.

Wystarczyłaby modyfikacja EU jaką opisał best_buy_ z dodaniem dodatkowego pola kodu SKU do produktu w magazynie i wyciągnięciu tego kodu do produktów w oknie karty transakcji aby produkty mogłyby być identyfikowane po polu EAN lub SKU.

Gdyby udało się wprowadzić do EU funkcję uruchamiającą skrótem klawiszowym lub jeszcze lepiej kodem kreskowym zbieranie produktów z zamówień wrzuconych do konkretnej sekcji EU, wtedy można byłoby skompletować dane zamówienie na magazynie  np. do danego pudełka lub pojemnika i wywołać szablon wydruku z unikalnym numerem zamówienia [ID] w postaci kodu kreskowego ( numer zamówienia na kod kreskowy dla czytnika przy generowaniu z szablonu RTF w prosty sposób przekształca czcionka dodana do worda na potrzeby generowania takich kodów ).

Osoba, która bierze dane pudełko z rzeczami do zapakowania skanuje w konkretnej sekcji lub liście wszystkich transakcji kod kreskowy na wydrukowanej kartce, identyfikujący zamówienie, po czym ( jeśli ma ustawiony czytnik z zatwierdzeniem po wczytaniu ) pięknie otwiera się tylko i wyłącznie to konkretne zamówienie, gdzie jednym przyciskiem "F12" można skorzystać z funkcji pakuj.

Panie Marcinie, bardzo proszę o rozważanie wprowadzenia takiego udogodnienia, które znacznie podniesie jakość pracy w EU.

Poniżej przesyłam krótkie podsumowanie powyższej analizy :

1. Przerzucenie transakcji do konkretnej sekcji w EU, służącej do kompletowania.
2. Ustawienie na tablecie funkcji kompletowania zamówienia - przydałoby się tutaj kilka kodów kreskowych do zautomatyzowania pewnych funkcji za pomocą czytnika kodów aby uniknąć mozolnego klikania na tablecie np :
- KOD 1 - Następne zamówienie
- KOD 2 - Poprzednie zamówienie
- KOD 3 - Otwórz zamówienie w celu skompletowania
- KOD 4 - ( Po skompletowaniu ) - wydruk z przypisanego szablonu RTF z ID zamówienia w postaci kodu kreskowego na drukarce paragonowej, przeniesienie zamówienia do zdefiniowanej sekcji dla pakowacza i wczytanie zamówienia kolejnego do skompletowania.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Kompletowanie zamówień za pomocą czytnika kodów kreskowych EAN lub SKU

Post autor: PhotoSoft »

Proszę założyć temat z sugestią i zobaczymy co z tego będzie :)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
tomazik123
Posty: 280
Rejestracja: 23 wrz 2018, 16:14
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Kompletowanie zamówień za pomocą czytnika kodów kreskowych EAN lub SKU

Post autor: tomazik123 »

Zapraszam do ankiety :)

viewtopic.php?f=2&t=6631
 
ODPOWIEDZ