Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Nowy "broker" paczkomaty tańsze od allegro

Jeśli Twój temat nie kwalifikuje się do żadnej z powyższych kategorii, wówczas możesz założyć go tutaj. Dział ten służy również do kontaktu z pozostałymi użytkownikami. Nie zgłaszaj tutaj problemów dotyczących EU!
edeks
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Nowy "broker" paczkomaty tańsze od allegro

Post autor: edeks » 08 wrz 2021, 06:26

Czy ktoś z Was korzysta z usług tego "brokera"? Widzę, że paczki się sprzedają, a cena niższa aniżeli to co oferuje allegro.

Hunter209
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Nowy "broker" paczkomaty tańsze od allegro

Post autor: Hunter209 » 08 wrz 2021, 06:36

To jakiś młody chłopak dorabia, tak wywnioskowałem dzwoniąc kiedyś do niego. Pewnie ma jakieś vouchery na paczki, albo w inpoście pracuje :lol:  W każdym razie "usługa działa". Etykiety dostaje max do 2h od zakupu, ja występowałem jako nadawca paczki i do mnie wrócił zwrot nieodebranej paczki. Już kilka paczek wysłałem, bez problemów.

edeks
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: edeks » 13 wrz 2021, 17:56

Na jakiej zasadzie to działa? I czy paczki docierają do odbiorców?  :D

Hunter209

Post autor: Hunter209 » 13 wrz 2021, 18:14

Tak, paczki normalnie dochodzą. To normalna usługa paczkomatowa.
edeks pisze:
13 wrz 2021, 17:56
Na jakiej zasadzie to działa?
Kupuję "etykietę" i opłacam przez Allegro. W wiadomości do sprzedawcy podaję:
paczkomat odbiorczy
numer telefonu odbiorcy
gabaryt paczki

do 2h, czasami szybciej na e-mail dostaję etykietę w PDFie. Drukuję ją a paczkę nadaję w paczkomacie, POK, albo daje kurierowi.
Wysyłam tak wszystkie paczkomaty nie w smarcie i jestem 2zł do przodu na każdej paczce ;)

KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Post autor: KD9 » 03 paź 2021, 20:29

jestem 2zł do przodu na każdej paczce
W opisie jest „Nie wystawiam faktury”,
Hunter209 czy jesteś na ryczałcie, że 2 zł do przodu? Bo dla vatowca to kompletnie nieopłacalne.

Hunter209

Post autor: Hunter209 » 03 paź 2021, 21:02

Dokładnie tak, jestem na ryczałcie i zwolniony z vat.
Mam też kilku znajomych, który prowadzą działalność nierejestrowaną. Też korzystają.
Ja kupuję już "hurtowo" poza allegro. Dogadałem się z płatnością za pakiet 10 etykiet z góry. Potem podsyłam tylko dane do wysyłek. Tygodniowo wysyłam 15-20 paczek.

PS: co ma vat do ryczałtu? To dwa różne podatki.

KD9
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Post autor: KD9 » 03 paź 2021, 22:10

Dla vatowca cena od Allegro to tylko 32 gr drożej (7,31 netto), i wchodzi jako koszt uzyskania do odliczenia od podatku, np. liniowego (19%) co daje 5,92, tak więc vatowcowi wychodzi ok. 1 zł taniej Allegro Paczkomaty od tej oferty. 

Hunter209

Post autor: Hunter209 » 04 paź 2021, 19:30

W moim przypadku na ryczałcie nie mam KUP, więc mam z tego czysty zysk.
Znajoma sprzedaje rękodzieła na OLX. Też korzysta, bo indywidualnie ma 15,49zł za paczkomat w gabarycie C. Zdzierstwo :)

Od podatku to sobie możesz co najwyżej odliczyć ulgę prorodzinną, chociaż na liniowym Ciebie to nie dotyczy. A koszty uzyskania przychodu jak sama nazwa wskazuje możesz odliczyć od PRZYCHODU a nie od podatku. ;) To zasadnicza różnica.

Zielu
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Zielu » 06 paź 2021, 10:09

Hunter209 pisze:
13 wrz 2021, 18:14

Kupuję "etykietę" i opłacam przez Allegro. W wiadomości do sprzedawcy podaję:
paczkomat odbiorczy
numer telefonu odbiorcy
gabaryt paczki

Wszystko ładnie pięknie ale zastanawia mnie to podawanie numeru telefonu odbiorcy.
Nie jest to naruszanie warunków RODO? Swój numer w zamówieniu jak najbardziej, ale za numer klienta jesteśmy już odpowiedzialni prawnie, jeśli wycieknie przez tego gościa to wszyscy będą w czarnej d*** ;)
Pozdrawiam,
Paweł Z.

:)

Hunter209

Post autor: Hunter209 » 06 paź 2021, 20:01

Bardziej martwiłbym się o wyciek z inpostu. Ciągle wyciekają, albo sprzedają dane swoich klientów, albo po prostu ktoś na sortowni siedzi i spisuje nr telefonów z etykiet i nikt za to nie odpowiada... Ile było takich akcji, że 2 dni po zakupie odbiorca dostaje wiadomość od rzekomego inpostu o wstrzymaniu paczki z prośbą o dopłatę z likiem do fejkowego systemu płatniczego? To problem ogólnopolski ciągle nagłaśniany. Myślicie, że to "przypadek" a smsy z dopłatami wysyłane są przed świętami na losowe numery? :lol:

NIGDY nie podaję swojego prawdziwego numeru telefonu kupując coś z dostawą do paczkomatu. Po prostu nie ufam tej firmie. Paczki przechodzą przez zbyt wiele rąk i firm pracujących pod inpostem. Zawsze podaję fikcyjny numer, a kod odbioru paczki biorę z mejla, lub bezpośrednio z aplikacji allegro. Nigdy nie dostawałem tych smsów, bo inpost nie miał mojego numeru.
W ubiegłym roku przed świętami RAZ się zdarzyło, że podałem swój prawdziwy numer bo chciałem sprawdzić zdalny odbiór paczki przez aplikację i co? Za dwa dni dostaję sms z niedopłatą do paczki. Przypadek? Moja teoria jest taka, że albo handlują danymi, albo mają kreta w firmie. RODO w tej firmie to fikcja. To już Allegro ze swoimi kolporterami i epakami jest zdecydowanie bezpieczniejsze. Brak numeru telefonu, brak adresu e-mail na etykiecie, bo po co to komu? Na etykiecie tylko dane odbiorcy, niekoniecznie muszą być prawdziwe. ;) Przypomnę jak inpost dbał o przepisy RODO w ubiegłe święta:
Obrazek

A takie obrazki trafiają do sieci dosłownie co roku.

ODPOWIEDZ