Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Produktyzacja - kosmos za kosmosem...

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
agdmstr
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2021, 15:07
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Produktyzacja - kosmos za kosmosem...

Post autor: agdmstr »

XML w załączniku.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Produktyzacja - kosmos za kosmosem...

Post autor: PhotoSoft »

Przecież ta aukcja nie ma, ani powiązania z produktem, ani wypełnionego EANu. Stare pole na EAN od dawna nie jest używane.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
agdmstr
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2021, 15:07
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Produktyzacja - kosmos za kosmosem...

Post autor: agdmstr »

Rozumiem Panie Marcinie,
nie rozumiem tylko dlaczego w momencie kliknięcia w produkt allegro, EU nie pobiera EANu na którym ten produkt jest stworzony? Jestem niemal pewny, że do tej pory w taki sposób to działało, no chyba, że inaczej działa mechanizm łączenia z katalogiem.
Usunęliśmy również wszelkie ślady jakiegokolwiek innego EANu, jednak ten sam komunikat otrzymujemy.
 
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Produktyzacja - kosmos za kosmosem...

Post autor: rafalleczek »

Witam. Potwierdzam - tyle że na wersji jeszcze  30.50.6.1  jeszcze pracuję, nie wiem jak jest po aktualizacji. A faktycznie ostatnio także mam to samo - łącząc z produktem po EAN , znajduję produkt po EAN ale po połączeniu aukcji z produktem pole EAN w parametrach jest puste. Trzeba uzupełniać EAN hurtową edycją i dopiero można wystawić aukcję.


Pozdrawiam

 
RZ
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Produktyzacja - kosmos za kosmosem...

Post autor: rafalleczek »

Zainstalowanie nowej wersji nic nie pomogło. Łączę z produktem poprzez "Połącz z wybranym produktem" , wpisuję EAN, wyszukuje mi produkt , łącze.  Wszystko przebiega poprawnie, aukcja jest połączona z produktem ale pole EAN w parametrach jest puste. Trzeba je dodatkowo uzupełniać ręcznie. Dodam jeszcze że dzieje się tak tylko jeśli korzystamy z hurtowej edycji . Jeśli wejdę w aukcję i w taki sam sposób połączę ją z produktem - pole EAN w parametrach w takim przypadku jest uzupełnione. Czyli coś się dzieje przy hurtowym wiązaniu aukcji z produktem. 

Pozdrawiam
 
RZ
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Produktyzacja - kosmos za kosmosem...

Post autor: PhotoSoft »

Nie były pobierane edytowalne parametry produktu. Wgrałem nowy instalator.
Za ten post autor PhotoSoft otrzymał podziękowanie:
agdmstr (09 lis 2021, 13:36)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Produktyzacja - kosmos za kosmosem...

Post autor: rafalleczek »

Działa. 

Pozdrawiam
 
RZ
agdmstr
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2021, 15:07
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Produktyzacja - kosmos za kosmosem...

Post autor: agdmstr »

U nas też zdaje się już działać. Dziękujemy za pomoc.
rt87
Posty: 15
Rejestracja: 05 lut 2021, 21:01
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Produktyzacja - kosmos za kosmosem...

Post autor: rt87 »

Witam,
postanowiłem, że nie będę zakładał nowego wątku, ponieważ problem dotyczy tworzenia nowych produktów allegro i spotykam się z pewnymi problemami.
Mianowicie moje produkty pod względem parametrów są idnetyczne, ich cechy, typ są takie same. Różnią się zazwyczaj tylko kodem producenta i kolorem co za tym idzie w tytule także jedyną wartością zmienną jest nazwa koloru. Główne zdjęcie także jest przebarwione na zgodny z ofertą kolor. Przykładowo jeśli wspomniane parametry kod producenta, kolor ustawione są różne, główne zdjęcie różni się stusunkowo małym odcieniem (np. jeden produkt ma kolor czarny, a drugi grafitowy) to w takim przypadku nie da się utworzyć dwóch różnych produktów. Zawsze będą połączone w jeden produkt, zależnie, który pierwszy był utworzony. Identyczne sytuacje występują także przy innych podobnych do siebie kolorach. Domyślam się, że produkty tworzą sięwedług podobnych zdjeć i można spróbować podmieniać główne zdjęcia na inne, a po utworzeniu nowego produktu przywrócić zdjęcie główne, na którym nam zależało, ale tych ofert jest tak dużo, że zajmie to mnóstwo czasu.
Ja bynajmniej nie znalazłem rozwiązania jak to można szybko zrobić. Miałem nadzieję, że z założenia cała ta produktyzacja w przypadku gdy produkty różnią się nawet w niewielkim stopniu parametrami i zdjeciem głównym można będzie utworzyć dwa oddzielne produkty, niestety tak się nie dzieje i jak zwykle jest bałagan.
Teraz gdy trzeba powiazywać wszystkie produkty przed wystawieniem na razie olałem ten temat i zostawiam tak jak się powiąże automatycznie, aby jedynie kategoria się nie zmieniała.
Zauważyłem przy tym tylko małą różniće gdy nowy produkt jest tworzony (lub przypisywany automatycznie) poprzez formularz wystawiania aukcji allegro, a inaczej może być gdy robimy to samo poprzez EU. Przykłądowo EU potrafiło automatycznie przypisać aukcję do produktu z katalogu w innej kategorii, poprzez formularz allegro tak się nie działo, tworzył się nowy produkt w wybranej kategorii (lub został automatycznie powiązany w tej właśnie kategorii). Przy wystawianiu oczywiście podawałem takie same parametry (w allegro i w EU).
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Produktyzacja - kosmos za kosmosem...

Post autor: PhotoSoft »

Witam,
proszę przesłać logi XML, gdzie allegro zwróciło produkt z innej kategorii, niż był tworzony.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
rt87
Posty: 15
Rejestracja: 05 lut 2021, 21:01
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Produktyzacja - kosmos za kosmosem...

Post autor: rt87 »

Witam,
nie wiem czy uda mi się odnaleźć od ręki taki produkt. Może umówmy się, że doślę przy okazji gdy trafię na taki produkt.
rt87
Posty: 15
Rejestracja: 05 lut 2021, 21:01
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Produktyzacja - kosmos za kosmosem...

Post autor: rt87 »

Witam,
wygenerowałem logi, zaraz prześlę.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Produktyzacja - kosmos za kosmosem...

Post autor: PhotoSoft »

O to chodziło. Wysłałem je do allegro.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Produktyzacja - kosmos za kosmosem...

Post autor: PhotoSoft »

Mam odpowiedź:

Product w innej kategorii rozpoznaliśmy po kodzie EAN. Gdy dany parametr jest przez nas uznany za identyfikujący, nie będziesz mógł stworzyć innego produktu o tym samym kodzie EAN. Wtedy powinieneś wybrać produkt, który zwrócimy jako duplikat i wystawić ofertę w kategorii, którą widzisz w produkcie. Jeśli się nie zgadzasz z kategorią lub uważasz, że kategorie podobne są niepełne powinieneś zgłosić błąd w produkcie - w dodatkowych informacjach możesz poprosić o dodanie kategorii podobnej, bo kategoria główna w tym przypadku jest poprawna.

Dodam w nowej wersji zabezpieczenie - w takiej sytuacji pojawi się błąd i trzeba będzie wybrać produkt ręcznie.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1142
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Kontakt:

Re: Produktyzacja - kosmos za kosmosem...

Post autor: KD9 »

Chciałbym wybrać kategorię dla produktu, ale są obcięte…
Schowek01.jpg
ODPOWIEDZ