Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

[Wersja 3.52] Błędy w interfejsie - temat zbiorczy

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

[Wersja 3.52] Błędy w interfejsie - temat zbiorczy

Post autor: PhotoSoft »

Mam do Was prośbę, abyście zgłaszali mi tutaj ewentualne błędy w interfejsie. Chodzi mi oczywiście o wasze naturalne warunki pracy, a nie skalowanie 200% lub maksymalny rozmiar czcionki przy rozdzielczości 1366x768 - to na pewno nie będzie dobrze wyglądać ;) Możecie opisać, która kontrolka źle się wyświetla czy ma ucięty tekst albo dołączyć zrzut ekranu poprzez stronę :arrow: https://snipboard.io/

Koniecznie dołączcie mi też informacje widoczne na dolnym pasku EU:
 
Obrazek

Wystarczy, że klikniecie na ten opis i skopiuje się on do schowka. Bez tego nie będę wiedział przy jakiej konfiguracji szukać nieprawidłowości.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
miłypan12
Posty: 31
Rejestracja: 29 gru 2020, 13:48
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Wersja 3.52] Błędy w interfejsie - temat zbiorczy

Post autor: miłypan12 »

Ciemny motyw zrobił wszystko!

W niektórych miejscach czcionki są czarne przy ciemnym motywie i mogą być mało widoczne dla nowych użytkowników.

Odczułem jeszcze w sumie delikatny spadek szybkości pomiędzy przełączaniem aukcji, katalogów i zamówień oraz obsługi programu. Przy aktualizacji aukcji z pliku nie ma różnicy, zaznaczam tylko i wyłącznie to dlatego że mieli mi 100 000 aukcji w niecałą godzinę i jestem jak najbardziej zadowolony ;)

*Rozdzielczość 2560x1440, Skalowanie 100, Czcionka 1


Edit* Jednak spadek prędkości jest dużo znaczy w obsłudze programu nawet przy powróceniu do białego motywu oraz czcionek (Dysk m2pcie 3500mb/s zapisywanie i czytanie)
cbpawex
Posty: 61
Rejestracja: 06 sty 2016, 17:17
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Wersja 3.52] Błędy w interfejsie - temat zbiorczy

Post autor: cbpawex »

U nas EU po uruchomieniu przechodzi do trwających transakcji, co spowalnia - program pobiera transakcje z bazy. Boczne menu dopiero po pewnej chwili się chowa. Ikonki (pobranie, FVAT itp), rozumiem, że przez rozdzielczość, wyglądają... no źle  ;)
Obrazek
Rozdzielczność: 1920x1080 | Skalowanie: 150% | Czcionka: 2 - to naturalne warunki pracy. Może my, użytkownicy z niepełnosprawnościami, będziemy wyzwaniem?  8-)  
Edit: teraz przy uruchomieniu wchodzi do magazynu, chociaż tyle, że nie przedłuża rozruchu. Myszka itp nic nie robi kliku, mozliwe, że to nieszczęsne skalowanie, rozdzielczość.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: [Wersja 3.52] Błędy w interfejsie - temat zbiorczy

Post autor: PhotoSoft »

miłypan12 pisze: 10 lut 2022, 00:22 W niektórych miejscach czcionki są czarne przy ciemnym motywie i mogą być mało widoczne dla nowych użytkowników.
O przyciskach filtru wszystkie/zaznaczone wiem i poprawię. Pozostałe miejsca proszę opisać, jeśli występują.
miłypan12 pisze: 10 lut 2022, 00:22 Jednak spadek prędkości jest dużo znaczy w obsłudze programu nawet przy powróceniu do białego motywu oraz czcionek (Dysk m2pcie 3500mb/s zapisywanie i czytanie)
Proszę napisać do mnie na maila, bo mam pewne podejrzenia i podeślę plik .exe do podmiany.
cbpawex pisze: 10 lut 2022, 08:44 Ikonki (pobranie, FVAT itp), rozumiem, że przez rozdzielczość, wyglądają... no źle
Ich poprawę zostawiłem sobie na później ;)
cbpawex pisze: 10 lut 2022, 08:44 teraz przy uruchomieniu wchodzi do magazynu, chociaż tyle, że nie przedłuża rozruchu. Myszka itp nic nie robi kliku, mozliwe, że to nieszczęsne skalowanie, rozdzielczość.
Nie wiem jak to jest możliwe, ani nie wiem jak to powtórzyć...
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: [Wersja 3.52] Błędy w interfejsie - temat zbiorczy

Post autor: PhotoSoft »

Wgrałem nowy instalator z poprawką przycisków filtra oraz skalowaniem ikon na liście.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1351
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: [Wersja 3.52] Błędy w interfejsie - temat zbiorczy

Post autor: Zildijan »

EU włącza się w magazynie :D

Wyłapałem przyczynę - zaznaczone ustawienie w EU "Uruchamiaj program domyślnie zminimalizowany".

(Długo wchodzi w ustawienia EU.)
Za ten post autor Zildijan otrzymał podziękowanie:
PhotoSoft (10 lut 2022, 15:49)
cbpawex
Posty: 61
Rejestracja: 06 sty 2016, 17:17
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Wersja 3.52] Błędy w interfejsie - temat zbiorczy

Post autor: cbpawex »

O rzeczywiście, po odznaczeniu "Uruchamiaj program domyślnie zminimalizowany", po uruchomieniu nie ląduje w magazynie lub transakcjach. Ikony pobrań, wpłat wyglądają lepiej, dzięki.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: [Wersja 3.52] Błędy w interfejsie - temat zbiorczy

Post autor: PhotoSoft »

Zildijan pisze: 10 lut 2022, 12:23 Wyłapałem przyczynę - zaznaczone ustawienie w EU "Uruchamiaj program domyślnie zminimalizowany".
To chyba jakiś gratisowy bug w nowych bibliotekach, bo wtedy kontrolka z drzewkiem sama się odświeża... Na szczęście znalazłem obejście tego.
Zildijan pisze: 10 lut 2022, 12:23 (Długo wchodzi w ustawienia EU.)
Przy zmianie czcionki - normalne, bo jest tam dużo kontrolek, a zmiana odbywa się dynamicznie.
Zildijan pisze: 10 lut 2022, 14:26 - znacznie dłużej wczytuje listę wszystkich transakcji,
Kolejna dziwna rzecz, bo w becie pisał Pan, że jest szybciej, a kodu od tego czasu nie zmieniałem. W takim razie przywróciłem poprzednią wersję.

Można pobrać nowy instalator. I nie zgłaszajcie już tutaj problemów, które nie dotyczą wyglądu interfejsu ;)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1351
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: [Wersja 3.52] Błędy w interfejsie - temat zbiorczy

Post autor: Zildijan »

Proponuję w oknie edycji transakcji umieścić kolumnę UWAGI również do pojedynczych, niezgrupowanych transakcji.
Obecnie znika ta kolumna, gdy transakcje nie są zgrupowane.

Będzie to ładniej wyglądać teraz, gdy można sobie samemu ustawić szerokość kolumn.
Szerokość kolumn ustawia się pod zgrupowane transakcje, więc powstaje taka luka przy niezgrupowanych transakcjach i wygląda to dziwnie :)
Dodatkowo UWAGI to też przydatna rzecz do niezgrupowanej transakcji, która teraz jest niezgrupowana, a za chwilę może już być zgrupowana itd.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: [Wersja 3.52] Błędy w interfejsie - temat zbiorczy

Post autor: PhotoSoft »

Ale to są te same uwagi co wypełnia się pod listą. Nie widzę potrzeby dublowania ich dla pojedynczych zakupów.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1351
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: [Wersja 3.52] Błędy w interfejsie - temat zbiorczy

Post autor: Zildijan »

Mogły być one na stałe na potrzeby ustawienia szerokości kolumn, co by ładniej wyglądało.

Chodzi o to, że szerokość kolumn ustawia się wraz z uwagami, aby wypełnić przestrzeń,
a gdy przyjdzie niezgrupowana transakcja, wówczas powstaje taka luka.

To by też było wygodne podczas rozgrupowania transakcji i wpisanie coś w uwagach przed ich ponownym zgrupowaniu.
Taka spójność.
moto_makland
Posty: 25
Rejestracja: 18 lut 2016, 09:01
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: [Wersja 3.52] Błędy w interfejsie - temat zbiorczy

Post autor: moto_makland »

Okno transakcji, kolumna "wpłata" - brak możliwości zmiany szerokości (3.52.0.3/3840x2160/150%/2)
Ikony na górze, rozmiar ikon ustawiony na "duże" a mam wrażenie, że są mniejsze niż "małe" w starym interfejsie. Obecnie te duże ikony są mniejsze od paska pojedynczej transakcji.
 
Ostatnio zmieniony 11 lut 2022, 09:15 przez moto_makland, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor moto_makland otrzymał podziękowanie:
ES30 (11 lut 2022, 13:22)
Karizmo
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 258
Rejestracja: 24 mar 2017, 20:00
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [Wersja 3.52] Błędy w interfejsie - temat zbiorczy

Post autor: Karizmo »

U mnie przy normalnym trybie taki jak był wcześniej rozmiar czcionki - Średnia mam pogrubienie, jak to ustawić aby było jak wcześniej ?
Jak ustawie na mniejszą to mi się wszystkie czcionki zmniejszają i w ofertach jest jak wcześniej ale reszta za mała.
Załączniki
eu.jpg
ES30
Posty: 12
Rejestracja: 28 sty 2016, 13:04
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Wersja 3.52] Błędy w interfejsie - temat zbiorczy

Post autor: ES30 »

Witam.
Czy da się wprowadzić poprawkę tak aby okno "edycja transakcji" można było pomniejszać w prawo lub w lewo tak jak to było w poprzedniej wersji? W tym monecie pomniejszenie jest mocno ograniczone, przez co praca jest mocno utrudniona.

Zrzut w załączniku to maksymalnie pomniejszone okno na szerokość. Wcześniej mogło być mniejsze. 

PS. Błagam o pośrednią czcionkę pomiędzy mała a średnia  :roll: :roll: :ugeek: :ugeek:  
Załączniki
es20.jpg
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: [Wersja 3.52] Błędy w interfejsie - temat zbiorczy

Post autor: PhotoSoft »

Zildijan pisze: 11 lut 2022, 08:35 Mogły być one na stałe na potrzeby ustawienia szerokości kolumn, co by ładniej wyglądało.
Jedynie jeśli będzie większe zapotrzebowanie na to.
moto_makland pisze: 11 lut 2022, 09:03 Okno transakcji, kolumna "wpłata" - brak możliwości zmiany szerokości (3.52.0.3/3840x2160/150%/2)
Nie ma potrzeby. Tam jest tylko ikonka.
Karizmo pisze: 11 lut 2022, 09:14 U mnie przy normalnym trybie taki jak był wcześniej rozmiar czcionki - Średnia mam pogrubienie, jak to ustawić aby było jak wcześniej ?
Wcześniej też było to pogrubione tylko czcionka była "chudsza".
ES30 pisze: 11 lut 2022, 11:32 Błagam o pośrednią czcionkę pomiędzy mała a średnia
Nie będzie większej różnicy, bo te różnią się tylko 1.5px.
moto_makland pisze: 11 lut 2022, 09:03 Ikony na górze, rozmiar ikon ustawiony na "duże" a mam wrażenie, że są mniejsze niż "małe" w starym interfejsie. Obecnie te duże ikony są mniejsze od paska pojedynczej transakcji.
ES30 pisze: 11 lut 2022, 11:32 Czy da się wprowadzić poprawkę tak aby okno "edycja transakcji" można było pomniejszać w prawo lub w lewo tak jak to było w poprzedniej wersji?
Wgrałem poprawiony instalator.
Za ten post autor PhotoSoft otrzymał podziękowanie:
Zildijan (11 lut 2022, 20:32)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ