Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

2 LISTOPADA - UMIERA SPRZEDAŻ NA ALLEGRO

Jeśli Twój temat nie kwalifikuje się do żadnej z powyższych kategorii, wówczas możesz założyć go tutaj. Dział ten służy również do kontaktu z pozostałymi użytkownikami. Nie zgłaszaj tutaj problemów dotyczących EU!
JOHHN8
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

2 LISTOPADA - UMIERA SPRZEDAŻ NA ALLEGRO

Post autor: JOHHN8 »

Naliczymy opłatę 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży. Jeśli masz aktywny Abonament, opłata Cię nie dotyczyOd kiedy: 2 listopada 2022
Za każdą pojedynczą ofertę, w której doszło do sprzedaży, naliczymy dodatkowo złotówkę. Nie bierzemy pod uwagę liczby sprzedanych sztuk w ofercie. Dotyczy to sprzedaży zarówno na koncie firmowym, jak i zwykłym.
 Przykład
  • Klient kupuje u Ciebie 4 krzesła, które sprzedajesz w jednej ofercie. Za sprzedaż z tej oferty naliczamy dodatkowo 1 zł.
  • Klient kupuje u Ciebie 4 krzesła w jednej ofercie, a w drugiej – 2 poduszki. Za każdą z ofert naliczamy dodatkowo 1 zł, czyli łącznie za sprzedaż z dwóch ofert zapłacisz 2 zł.
to już nie nawet brak tupetu, tylko naplucie w twarz sprzedawcom
Mając EU abonament nie jest potrzebny, a teraz zmuszą wszystkich do dodatkowej opłaty za niepotrzebną rzecz
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Podziękował;: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy
Kontakt:

Re: 2 LISTOPADA - UMIERA SPRZEDAŻ NA ALLEGRO

Post autor: Zildijan »

Masz rację, co do kolejnego wymuszania pieniędzy od sprzedających.

Abonament daje korzyści jak sklep allegro i tagi.
W mojej ocenie wybór abonamentu powinien być dobrowolny, a od 2 listopada dobrowolny wybór abonamentu stanie się kolejnym przymusem, ale przecież nadal będzie dobrowolny, nikt ci nie karze, to płać po 1 zł od transakcji, przecież my jako serwis allegro cię do niczego nie zmuszamy.

Dają wybór? Dają. Normalnie przykro się patrzy na to.
XMLTOEU  - Aplikacja automatyzująca tworzenie produktów do wystawienia na allegro z plików XML i CSV hurtowni we współpracy hurt i dropshipping. Automat cen i stanów magazynowych. Integracja z EasyUploader.
JOHHN8

Zildijan pisze: 20 wrz 2022, 21:38 ... to płać po 1 zł od transakcji, ....

słowo klucz..... NIE TRANSAKCJI, TYLKO OFERTY.
Jeśli jeden klient kupi 5 różnych dezodorantów w jednym zakupie, TO TY ZAPŁACISZ +5zł dla allegro dodatkowo 
Zildijan
Kontakt:

Pisało, że jak sprzedaż 4 krzesła w 1 transakcji, to zabierają 1 zł, a jak zwrócą 1 krzesło, to oddają 25 groszy.
XMLTOEU  - Aplikacja automatyzująca tworzenie produktów do wystawienia na allegro z plików XML i CSV hurtowni we współpracy hurt i dropshipping. Automat cen i stanów magazynowych. Integracja z EasyUploader.
JOHHN8

• Klient kupuje u Ciebie 4 krzesła w jednej ofercie, a w drugiej – 2 poduszki. Za każdą z ofert naliczamy dodatkowo 1 zł, czyli łącznie za sprzedaż z dwóch ofert zapłacisz 2 zł.
jak sprzedasz 100 krzeseł i 1 balon to zapłacisz +2zł
jak sprzedaż 200 krzeseł i 400 balonów to zapłacisz +2zł
jak sprzedaż 1 krzesło, 1 balon, 2 długopisy zapłacisz +3 zł
itd....
PhotoSoft
Administrator
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy
Kontakt:

Post autor: PhotoSoft »

Też się wkurzyłem jak to przeczytałem. W takim razie od 2-go listopada nie będzie już możliwości przedłużenia abonamentu przez allegro, bo ja ich abonamentu nie potrzebuję, a prowizja po uwzględnieniu tej dopłaty dochodząca do 20% to już przegięcie :evil:
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML? :arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Zildijan
Kontakt:

PhotoSoft pisze: 21 wrz 2022, 10:02 W takim razie od 2-go listopada nie będzie już możliwości przedłużenia abonamentu przez allegro

Szybkie płatności Przelewy24 załatwiają sprawę. Cóż więcej nam trzeba do szczęścia.

PhotoSoft
Administrator
Kontakt:

Też tak uważam. Sporo użytkowników już skorzystało z "szybkiej wpłaty", więc mogą potwierdzić, że ta forma płatności jest bardzo wygodna :mrgreen:
Pozdrawiam, Marcin

rafalleczek
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Post autor: rafalleczek »

Witam. Nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale mając kilka kont, trzeba mieć wykupiony abonament na każdym z nich aby uniknąć tej opłaty. Nie wystarczy zakupienie abonamentu na jednym i powiązanie z nim kont. To jest  chore i wyłudzanie pieniędzy bo inaczej nie można tego nazwać. :evil:

RZ
RegiXPL
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: RegiXPL »

Dokładnie. Piszą:  "Abonament przypisany jest do konta, a nie do NIPu. Zatem 1 konto = jeden abonament. Usługa nie przechodzi na inne konta." 
Czyli chcąc uniknąć haraczu 1zl od sprzedanej oferty, mając kilka kont, zapłać bezużyteczny abonament na każdym z tych kont. 
rafalleczek
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Post autor: rafalleczek »

Zgłaszałem temat do allegro - po otrzymaniu odp że mam wybór aż się w mnie zagotowało. Wciskanie kitu i pierdzielenie że mamy wybór. Wybór mieliśmy - jak chcemy to korzystamy jak nie to nie. Teraz to jest robienie ludzi  w    .........    Po korespondencji do wypełnienia była ankieta czy poleciłbyś allegro - oczywiście wszędzie "NIE". W dniu wczorajszym miałem telefon z allegro co jest tego przyczyną - tak więc powiedziałem Panu jak to serwis robi ludzie w h..... i jeszcze wciska kita że mamy wybór. Cały czas rosną prowizje, dopłaty do smartów , produktyzacja która nie pozwala sobie odbić tych kosztów zwiększając ceny - bo mamy wojnę cenową gdzie spora część sprzedawców narzuca groszowe marże. Teraz jeszcze dodatkowy haracz. Pan powiedział że zgłosi moje uwagi do odpowiedniego działu - a ja na to że znając serwis ten dział ma nas gdzieś..... Ale gdyby więcej sprzedających zaprotestowało - może udało by się coś ugrać. Bo tak to ponarzekamy ponarzekamy i płacimy kolejne haracze. Przecież to jest jawne wyłudzanie pieniędzy. Panie Marcinie proponowałbym także zmobilizować użytkowników EU - bo zakładam że jeśli abonament będzie obowiązkowy i spora część użytkowników będzie opłacać abonament EU + allegrowy to mogą się Panu wykruszać abonenci. Wiem że abonament allegro nie umywa się do EU i nie wyobrażam sobie tam obsługi ofert i transakcji ale mniejsi sprzedawcy lub mający 1 konto mogą różnie reagować.

Pozdrawiam
Rafał Zera
RZ
PhotoSoft
Administrator
Kontakt:

Zgodnie z zapowiedzią zakończyłem oferty na allegro i nie będzie już możliwość zakupu tam licencji. Nie ma sensu, abyście płacili więcej za abonament napełniając im kieszenie prowizją. Wgrałem nowy instalator z usuniętą tą formą płatności.

Zachęcam do korzystania z bardzo wygodnej "Szybkiej wpłaty" :arrow: viewtopic.php?p=44305#p44305
Pozdrawiam, Marcin

ODPOWIEDZ