Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Wystawianie nowych aukcji a wielowariantowość

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
JOHHN8
Posty: 225
Rejestracja: 22 kwie 2013, 13:26
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wystawianie nowych aukcji a wielowariantowość

Post autor: JOHHN8 »

Wygląda że jest OK.
wraca błąd: "Wystąpił błąd przy próbie powiązania aukcji 12919248915 z ofertą wielowariantową", ale widzę że aukcja zaplanowana do wystawienia za 36h.
Czy gdy aukcja pojawi sie już w ofercie za 36h to powiąże je w wielowariantową? czy dotyczy to tylko aukcji wystawianych od razu na Allegro ?
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Wystawianie nowych aukcji a wielowariantowość

Post autor: PhotoSoft »

Tak, jeśli wystawi ją EU.
Za ten post autor PhotoSoft otrzymał podziękowanie:
JOHHN8 (25 lis 2022, 10:34)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
JOHHN8
Posty: 225
Rejestracja: 22 kwie 2013, 13:26
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wystawianie nowych aukcji a wielowariantowość

Post autor: JOHHN8 »

nie wiem czy to kwestia nowej wersji EU, ale po wystawieniu nowej aukcji w wielowariantowości nie łączy ze starą.
wyskakuje "Oferty muszą posiadać unikalne wartości parametrów. (VALIDATION_ERROR)"

łącząc bezpośrednio na allegro działa dobrze, więc to nie kwestia unikalnych wartości.

/dodane:/
... EU nie pozwala dodaj aukcji do wielowariantowości, pokazuje "Oferty muszą posiadać unikalne wartości parametrów. (VALIDATION_ERROR)". Ale gdy usunę wszystkie aukcje z oferty wielowariantowej i dodam razem z aukcją którą chciałem dodać, jest wtedy OK.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Wystawianie nowych aukcji a wielowariantowość

Post autor: PhotoSoft »

Aukcje mają te same zdjęcia w bazie albo wartości parametrów.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Wystawianie nowych aukcji a wielowariantowość

Post autor: PhotoSoft »

JOHHN8 pisze: 26 lis 2022, 15:59 łącząc bezpośrednio na allegro działa dobrze, więc to nie kwestia unikalnych wartości.
Skontaktowałem się z allegro, aby mieć 100% pewność i okazuje się, że jest to możliwe, bo nie weryfikują już czy główne zdjęcie jest takie samo...

W związku z tym wgrałem nowy instalator z usuniętym weryfikowaniem zdjęć po stronie EU.
Za ten post autor PhotoSoft otrzymał podziękowanie:
JOHHN8 (28 lis 2022, 17:53)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Bastek
Posty: 3
Rejestracja: 11 gru 2022, 23:28
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wystawianie nowych aukcji a wielowariantowość

Post autor: Bastek »

Mam ten sam problem. Aukcje nie łączą się i wyskakuje błąd, że musi być identyczne zdjęcie.

1. Aukcje importowałem z allegro - nie były wystawiane przez EU. - czy to ma znaczenie ? bo znalazłem wątek, że miało a później Pan pisał, że udało się to rozwiązać?

2. Pobrałem opłatę utrzymaniową i chciałem ją ominąć i wystawić na nowo aukcje ale żeby połączyło w poprzednią wielowariantowością
-zaznaczyłem w ustawieniach wielowarianty: automatycznie połącz nową....
dałem zakończ  aukcje przed czasem i później wystaw aukcję.
Niestety nie połączyło nowej aukcji z poprzednim wielowariantem.




 
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Wystawianie nowych aukcji a wielowariantowość

Post autor: PhotoSoft »

W aktualnej wersji? Jeśli tak to nic nie poradzę. Łączenie wg zdjęć w API działa jak chce :arrow: viewtopic.php?t=7539

W jednej kategorii połączy, a w innej już nie.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Bastek
Posty: 3
Rejestracja: 11 gru 2022, 23:28
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wystawianie nowych aukcji a wielowariantowość

Post autor: Bastek »

Właśnie zauważyłem, że u mnie ma problem tylko żeby łączyć ponownie rozmiary w moda i odzież.
Inne przedmioty które nie miały rozmiarów łączy w wielowariantowość natomiast w dziale moda ani nie łączy w rozmiary ani wielowariantowość.
Rozmiary były wcześniej łączone automatycznie przy wrzucaniu i nie był wrzucane przez EU.
Da się coś zrobić z tymi rozmiarami ? Mam kilka tysięcy aukcji i takie łącznie będzie bardzo czasochłonne i już lepiej będzie wystawić od nowa wszystko.
 
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Wystawianie nowych aukcji a wielowariantowość

Post autor: PhotoSoft »

Proszę zapoznać się ze wszystkimi punktami z tego [PORADNIKA]. I tak opisać zgłoszenie, aby można go było powtórzyć. - pkt. 8.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ