Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Aktualizacja stanów magazynowych na Allegro

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
grabarz
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2023, 01:49
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Aktualizacja stanów magazynowych na Allegro

Post autor: grabarz »

:idea: Proszę zapoznać się z podwieszonym poradnikiem Jak prawidłowo zgłosić problem? i doprecyzować zgłoszenie.

Jeśli poradnik nie rozwiązał Twojego problemu, wówczas podaj wymagane informacje:

1. Czy pobrano z serwera aktualny instalator i przeinstalowano EU? tak
2. Czy została wykonana aktualizacja komponentów Allegro? tak
3. Czy problem występuje w trybie awaryjnym? tak
4. Z której wersji Windowsa korzystasz? 10
5. Opisz poniżej dokładnie problem zgodnie z pkt. 8.2 oraz 8.3 poradnika:
Witam, testuje połączenie EU z Subiektem Nexo poprzez integrator SubSync2 i napotkałem na problem z aktualizacją stanów w serwisie Allegro. Stany magazynowe są przesyłane do magazynu EU prawidłowo jednak nie wywołują reakcji ze strony akcji automatycznych. Jeżeli zmienię stan produktu bezpośrednio w magazynie EU wszystko działa, ilości na aukcjach są aktualizowane. Podczas zmiany ilości sztuk w Nexo integrator przesyła informację, a nowa ilość sztuk jest widoczna w magazynie EU. W zakładce "Lista przedmiotów" w kolumnach "Stan(Mag.)" "Sztuk" również widać ilość z magazynu jednak akcje automatyczne nie zmieniają ilości w aukcjach.
Ręczne uruchomienie funkcji "Zaktualizuj trwające" po chwili zmienia stany na Allegro. Potrzebuje aby aktualizacja stanów działała całkowicie w tle, czy można coś z tym zrobić?
lukaszm
Posty: 56
Rejestracja: 20 sty 2015, 09:15
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Aktualizacja stanów magazynowych na Allegro

Post autor: lukaszm »

Aby automatycznie aktualizowały Ci się stany na Allegro, musisz jeszcze dopisać sobie funkcję że gdy zaktualizuję stan magazynowy w magazynie EU to niech również odszuka produkt w bazie EU - "PRODUKTY" i kolumnę "SYNCHRO" zaktualizuję na wartość "1". Będzie miał wtedy EU sygnał że ma zaktualizować stan na Allegro. Jak ręcznie zmieniasz ilość na produkcie to wartość ta ustawia się automatycznie, niestety przy podaniu ilości przez automat, mechanizm ten nie działa i trzeba mu "pomóc".
grabarz
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2023, 01:49
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Aktualizacja stanów magazynowych na Allegro

Post autor: grabarz »

Dziękuję za pomoc 😃
Nie bardzo znam się na tworzeniu plugin-ów, ale może jakoś to ogarnę 
grabarz
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2023, 01:49
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Aktualizacja stanów magazynowych na Allegro

Post autor: grabarz »

Konsultowałem się z producentem integratora. Została wprowadzona zmiana, dzięki której w kolumnie SYNCHRO ustawiana jest wartość 1. Mimo to akcje automatyczne EU nadal nie aktualizują stanu na aukcjach Allegro. Zrobiłem dodatkowo test czy EU wykrywa zmiany wykonywane przez integrator. Wyłączałem opcję "Zdejmuj sprzedane sztuki ze stanu produktów" a następnie zmieniłem stan produktów w NEXO. Po przesłaniu stanów przez integrator, ponownie włączyłem tą opcje i wyświetlił się komunikat "Czy uwzględnić wcześniej edytowane produkty", który wyświetla się (według instrukcji) w momencie wykrycia wcześniejszej zmiany stanu produktów.
Ręczna zmiana stanu w magazynie EU działa i zmienia stan na Allegro a poprzez integrator nie.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7047
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Kontakt:

Re: Aktualizacja stanów magazynowych na Allegro

Post autor: PhotoSoft »

Stan jest synchronizowany przy pobieraniu transakcji. Skoro modyfikują kolumnę SYNCHRO to nie może nie działać.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1130
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
Kontakt:

Re: Aktualizacja stanów magazynowych na Allegro

Post autor: KD9 »

Mam pytanko jak Subiekt aktualizuje magazyn, bo w instrukcji EU jest: ręcznie, poprzez plik CSV czy po pobraniu transakcji.
grabarz
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2023, 01:49
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Aktualizacja stanów magazynowych na Allegro

Post autor: grabarz »

Stany z Subiekta przesyła Integrator ale jak dokładnie jest to realizowane, producent integratora nie podaje.
Kilkukrotnie weryfikowali już moje ustawienia Integratora oraz nowe wprowadzone rozwiązanie i według nich wszystko jest okej. Otrzymałem kolejne potwierdzenie, że wersja Integratora, z której korzystam ustawia SYNCHRO = 1 gdy ilość zaktualizowana jest różna od poprzedniej.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7047
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Kontakt:

Re: Aktualizacja stanów magazynowych na Allegro

Post autor: PhotoSoft »

Niech integrator nie modyfikuje ilości sztuk przy aukcjach tylko w samym magazynie i zadziała.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ