Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Status edycji i wielowariantowość/zestawy

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
patoferts
Posty: 112
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Status edycji i wielowariantowość/zestawy

Post autor: patoferts »

Witam,
Czy nie występuje u Was problem z pobieraniem statusów edycji po wystawieniu aukcji? Od wczoraj mamy takim problem, w kilkanaście godzin status się nie pobrał albo inaczej - allegro nie przekazało informacji w statusie edycji chyba że oferta została wystawiona.
Wygląda to tak że wystawiam ofertę, po wystawieniu dostaję w EasyUploader tabelkę tam gdzie jest link do aukcji i koszt wystawienia, wyłączam ją i tutaj pojawia się pasek i "Pobieranie statusów edycji Allegro". Pasek wisi cały czas, status próbuje się pobrać godzinami i się nie pobierze. Przerywam więc ręcznie i odświeżam statusów edycji w tej aukcji a tam: "Wystawianie w trakcie". Czyli jak rozumiem z EU wszystko jest okej tylko EasyUploader czeka na status edycji że wystawione a nie że w trakcie i przez to tak długo wisi?
Czy ma to potem wpływ na przywracanie wielowariantowości - czyli to że status nie jest "Wystawiono"?
Windows 10, najnowszy EasyUploader tj. wczoraj zaktualizowany.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2023, 12:27 przez patoferts, łącznie zmieniany 1 raz.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Status edycji

Post autor: PhotoSoft »

Witam,
patoferts pisze: 26 sty 2023, 10:33 Czyli jak rozumiem z EU wszystko jest okej tylko EasyUploader czeka na status edycji że wystawione a nie że w trakcie i przez to tak długo wisi?
Czy ma to potem wpływ na przywracanie wielowariantowości - czyli to że status nie jest "Wystawiono"?
2x tak.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
patoferts
Posty: 112
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Status edycji i wielowariantowość/zestawy

Post autor: patoferts »

Dziękuję za szybką odpowiedź Panie Marcinie. No to jest problem bo... usuwają nam się przez to wielowariantowości (i może zestawy). Chyba przez to właśnie? Uważam że trzeba się nad tym pochylić.
Już tłumaczę o co chodzi - no chyba że mam na to założyć oddzielny wątek ale po prostu problem ze statusem edycji zauważyłem przez to że szukałem przyczyny dlaczego nadal znikają nam wielowariantowości które stworzyliśmy w EasyUploaderze i nigdzie indziej ich nie modyfikujemy.
Mianowicie wystawiamy na nowo aukcję która zakończyła się więcej niż 60 dni temu. Sprawdzam jeszcze bezpośrednio w bazie przed wystawieniem czy ona ma faktycznie tą wielowariantowość zapisaną w polu ALL_WARIANT_OLD (bo EasyUploader gdy aukcja jest zakończona to nie pokazuje jej wielowariantowości na liście aukcji więc muszę zobaczyć czy faktycznie jest to zapisane w bazie w tym polu) - i ma zapisane, tak jak wiele innych produktów w tej właśnie wielowariantowości konkretnej. Wystawiamy więc, status edycji od wczoraj wisi na pobieraniu mimo że aukcja wystawia się od razu i jest widoczna w Allegro. Chociaż raz był przypadek że status edycji po 30 minutach już się pobrał.

Wchodzę więc w wystawioną nową ofertę w Allegro a wielowariantowości tam nie ma. Zestawu widzę że też brak. Sprawdzam bezpośrednio w bazie danych i faktycznie - nowy numer aukcji nie ma żadnej wielowariantowości przypisanej (nie skopiował się ze starej aukcji) i zestawu też nie ma dla tego numeru aukcji. Zestaw w którym była ta stara aukcja widzę że w bazie ma przypisany cały czas numer tej starej aukcji. Dziwna rzecz też jest taka że widzę że nowy numer aukcji która się wystawiła ale nie pobrał się status edycji - ma swój numer w bazie tylko w tabeli AUK_HIST_NR, nie ma tego numeru w AUK_ALLEGRO. 
Morduję się z tymi wielowariantowościami w EasyUploaderze już od dawna, zgłaszałem już tego typu problemy. Wielowariantowości (i zestawy czasem) które tworzymy tylko i wyłącznie bezpośrednio przez EasyUploader, i nigdzie ich nie edytujemy, po prostu nam się usuwają przy wystawianiu oferty jako nową aukcję. Cały czas mamy ten problem. Wystarczy widocznie taki problem jak teraz w Allegro i już po temacie, dane usunięte i praca na marne.

easy-warianty.jpg

Dodam jeszcze odnośnie zestawów: od wczoraj testuję i sprawdzam na różne sposoby te wielowarianty i zestawy i z tego powodu powystawiałem już sporo aukcji którym też pobieranie statusu edycji bardzo długo wisiało. Widzę że niektóre z nich dzisiaj mają już zestawy poprzywracane, niektóre nie. Wielowariantowości nie ma żadna. O co tu chodzi? :)
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Status edycji i wielowariantowość/zestawy

Post autor: PhotoSoft »

I nic na to nie poradzę. Nie będzie statusu to nie będzie wznawiania wielowariantów czy zestawów, bo aukcja musi być wystawiona.

Ewentualnie mogę zmienić, aby po 2h nie przerywać monitorowania tylko, aby trwało dłużej?
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
patoferts
Posty: 112
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Status edycji i wielowariantowość/zestawy

Post autor: patoferts »

Rozumiem że jak nie ma statusu "wznowione" to nie da rady wznowić zestawu czy wielowariantowości. Ale czy nie da się tego jakoś zachować w bazie chociaż tj. skopiować wielowariant czy zestaw tak żeby mógł zostać przywrócony później?
Bo po prostu jeśli jest błąd po stronie Allegro przy wystawianiu bo nie zwraca statusu to tracimy to co mamy lokalnie - czyli wszystkie informacje o zestawach i wielowariantowościach stworzonych przez EasyUploader - bo się nie przekopiowują.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Status edycji i wielowariantowość/zestawy

Post autor: PhotoSoft »

Nie ma takiej możliwości.

Wydłużę czas sprawdzania statusu i to powinno rozwiązać problem.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
patoferts
Posty: 112
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Status edycji i wielowariantowość/zestawy

Post autor: patoferts »

Okej.. Zaktualizowałem EU dzisiaj do najnowszej wersji po czym wystawiłem dosłownie niedawno od nowa kolejny pakiet aukcji które miały wielowariantowość. I po wystawieniu oczywiście... wielowariantowość nie wróciła. Zaczyna mnie to już denerwować. Co najciekawsze - statusy edycji pobrały się od razu, zero błędów - a aukcji było kilkadziesiąt. Więc nie chodzi chyba jednak tylko o odświeżanie statusów edycji...

Stwierdziłem więc że przygotuję Panu logi XML żeby zobaczyć o co chodzi. Zgodnie więc z instrukcją wyłączyłem tymczasowo wszystkie działania w tle, włączyłem logi XML i wystawiłem na próbę kolejną aukcję. Ku mojemu zdziwieniu w takiej sytuacji znów dzieje się to samo i pobieranie statusu edycji allegro wisi... Nie wiem czy przypadkiem nie dzieje się tak przez wyłączenie działań w tle (zgodnie z instrukcją). Nie mam pojęcia.

W każdym bądź razie:
1. Wielowariantowości się nie przywracają
2. Tutaj moje domniemanie - pobieranie statusu edycji się zawiesza przy próbie utworzenia logów xml według instrukcji

P.S. W załączniku logi z próby wystawienia aukcji o której pisałem że znowu przy niej zawiesiło się pobieranie statusu. A więc wyglądało to tak że o 17:05 zdaje się wystawiłem tą ofertą i status edycji znów wisiał prawie 10 minut to go przerwałem i za chwilę jeszcze raz pobrałem ręcznie. A przerwałem pobieranie bo po prostu już widziałem że znów będzie wisiało długo bo 5 minut przed tym wystawiłem aukcje normalnie i problemu z pobraniem statusu edycji nie było (ale właśnie w tym przypadku i tak wielowariantowość nie wróciła).

EDIT: Kilka dni później - no nie wiem o co chodzi ale przy wystawianiu nowych aukcji EasyUploader nawet nie próbuje łączyć z poprzednią ofertą wielowariantową - pomimo tego że taka funkcja jest w ustawieniach zaznaczona.. (brak jakiegokolwiek info w logach)
Ostatnio zmieniony 07 lut 2023, 13:24 przez patoferts, łącznie zmieniany 1 raz.
patoferts
Posty: 112
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Status edycji i wielowariantowość/zestawy

Post autor: patoferts »

Przypominam się.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Status edycji i wielowariantowość/zestawy

Post autor: PhotoSoft »

Pisałem, żeby nie umieszczać logów na forum... W tych logach nic nie ma, nawet pobierania statusu edycji.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
patoferts
Posty: 112
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Status edycji i wielowariantowość/zestawy

Post autor: patoferts »

Jasne, bo pobierały się bardzo długo. Teraz natomiast mamy taką sytuację że nawet jak się statusy edycji pobiorą to i tak wielowariantowość nie wraca.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Status edycji i wielowariantowość/zestawy

Post autor: PhotoSoft »

W logach ma być wszystko - pobranie statusów i wznowienie ofert po ich pobraniu.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
patoferts
Posty: 112
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Status edycji i wielowariantowość/zestawy

Post autor: patoferts »

Panie Marcinie, nie wiem w czym problem ale za każdym razem i na każdej wersji EasyUploader (a wczoraj zaktualizowaliśmy do najnowszej) jest problem, kopię się z tym już chyba od miesiąca - Przy włączonych logach statusy edycji się nie pobierają.
Przez to od dawna nie mam więc jak tego Panu sprezentować w czym problem z wielowariantowością.
Załączniki
statusy.png
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Status edycji i wielowariantowość/zestawy

Post autor: PhotoSoft »

Sprawdziłem i u mnie pobierają się prawidłowo...
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
patoferts
Posty: 112
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Status edycji i wielowariantowość/zestawy

Post autor: patoferts »

No to nie mam pojęcia o co chodzi... Nie mamy żadnego antywirusa na serwerze itp. Wystarczy że wyłączę logi i statusy się pobierają.
Mam pomysł: Instrukcja mówi o tym żeby przed uruchomieniem logów wyłączyć wszystkie działania w tle. Może podążanie zgodnie z instrukcją w tym przypadku ma wpływ na to że te statusy się nie mogą potem pobrać ponieważ zadanie nie może jakby działać w tle skoro chwilę wcześniej wszystkie działania w tle wyłączyliśmy?
Niech Pan spróbuje w ten sposób przetestować.
Za ten post autor patoferts otrzymał podziękowanie:
PhotoSoft (13 lut 2023, 10:25)
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Status edycji i wielowariantowość/zestawy

Post autor: PhotoSoft »

Brawo, trafił Pan w dziesiątkę ;) Zupełnie o tym zapomniałem, przepraszam. Proszę pobrać nowy instalator.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ