Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Pomoc w kontroli stanów Allegro sklep prestashop

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Pomoc w kontroli stanów Allegro sklep prestashop

Post autor: PhotoSoft »

lubiekoszule pisze: 05 mar 2022, 22:19 4 Czy nie wygodniej powiązać produkty z magazynu EU z produktami w sklepach? Myślę że wiele osób ma dwie-trzy aukcje powiązane z jednym produktem w magazynie EU. 
Jako uzupełnienie dopiszę jeszcze, że jest to możliwe poprzez import produktów jako szablony. Wtedy można będzie powiązać oba sklepy z magazynem dla kontroli stanu i dzięki temu nie trzeba robić powiązania ze sklepem przy aukcjach z allegro.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
lubiekoszule
Posty: 145
Rejestracja: 29 lut 2012, 21:48
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Pomoc w kontroli stanów Allegro sklep prestashop

Post autor: lubiekoszule »

Ostatniego postu nie doczytałem i pracowałem nad powiązaniami aukcji ze sklepem:
Ponieważ do powiązania potrzebne są id produktu i id kombinacji a wyszukiwanie ich w EU jest na razie utrudnione postanowiłem poszukać ich źródła w prestashop. Należy wyeksportować tabelę ps_product_attribute do pliku csv "CSV for MS Excel" - z nagłówkami.
Potrzebne są nam pierwsze trzy kolumny :
id_product_attribute - zmienić nagłówek na SKLEP_WARIA_ID
id_product - zmienić nagłówek na SKLEP_PROD_ID
reference - zmienić nagłówek na KOD
resztę kolumn usuwamy i dodajemy kolumnę SKLEP_NAZWA i wypełniamy nazwą sklepu z EU
Zapisujemy do csv z kodowaniem Europa Środkowa (Windows-1250/WinLatin2) separator średnik
Teraz w EU Lista przedmiotów zaznaczamy potrzebne aukcje i hurtowa edycja z pliku. W tym przypadku aktualizacja wg kod produktu.
Niestety niektóre aukcje nie zaktualizowały się całkowicie, np w niektórych nie dopisał się wariant(rozmiar). Prawdopodobnie ten produkt nie zaimportował się poprawnie ze sklepu.
Mały problem bo aby go ponownie pobrać należy go zaznaczyć na liście produktów do importu ale obecnie żeby to zrobić trzeba ręcznie odznaczyć wszystkie inne produkty. Na przykład u mnie około 1200....
Panie Marcinie potrzebne są dwie rzeczy:
1 W oknie pobierania produktów ze sklepu opcja zaznacz/odznacz wszystko
2 Polecenie do eksportu z zaznaczonych aukcji które wyeksportuje SKLEP_WARIA_ID, SKLEP_PROD_ID, KOD, SKLEP_NAZWA
To drugie potrzebne żeby sprawdzić czy powiązania są i ewentualnie które należy poprawić

Tymczasem przetestuje powiązanie przez szablony produktów
 
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Pomoc w kontroli stanów Allegro sklep prestashop

Post autor: PhotoSoft »

Pomyślę o tym.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
lubiekoszule
Posty: 145
Rejestracja: 29 lut 2012, 21:48
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Pomoc w kontroli stanów Allegro sklep prestashop

Post autor: lubiekoszule »

Dziękuję za dodanie przycisku zaznacz / odznacz wszystko.
Do weryfikacji poprawności powiązań może wystarczy dodać kolumnę ID kombinacji na liście Aukcje/Trwające ?
Czy eksportując z listy aukcji do csv będą w pliku dane z kolumn ID prod.skl. i ID kombinacji ?
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Pomoc w kontroli stanów Allegro sklep prestashop

Post autor: PhotoSoft »

Nie będą.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
lukaszm
Posty: 56
Rejestracja: 20 sty 2015, 09:15
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pomoc w kontroli stanów Allegro sklep prestashop

Post autor: lukaszm »

mam pytanie odnośnie mechanizmu kontroli stanów magazynowych - magazyn EU -> Prestashop.
Prowadzę magazyn w EU który ma aktualne stany pobierane z zewnętrznego magazynu i przy pobieraniu transakcji aktualizują się one zarówno w dół jak i w górę na Allegro.
Do magazynu wpiętą mam też Prestę ale niestety na niej już stany się nie aktualizują, np:
produkt o kodzie KRAFT23 ma na magazynie EU ilość 399 sztuk, na Allegro jest 400szt więc podczas pobierania transakcji aktualizuję na Allegro ilość 399 lecz w prescie w dalszym ciągu jest 400 sztuk. Ilość na preście zmniejsza się tylko wtedy gdy sprzeda się na Allegro.
Czy jest możliwość aby presta synchronizowała się z magazynem EU?
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Pomoc w kontroli stanów Allegro sklep prestashop

Post autor: PhotoSoft »

Tak, wystarczy skonfigurować wszystko zgodnie z opisem lub poradnikiem w instrukcji.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
lukaszm
Posty: 56
Rejestracja: 20 sty 2015, 09:15
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pomoc w kontroli stanów Allegro sklep prestashop

Post autor: lukaszm »

Wykonałem zgodnie z instrukcją i stany w EU pomniejszają się zgodnie z ilościami na magazynie który jest wpięty w szablon. Jednak te ilości pomniejszają się tylko w EU, na preście się nie aktualizują. Dopiero gdy zaznaczę szablon i ręcznie kliknę "zaktualizuj aukcje w sklepie", wybiorę opcję pozostałe parametry to stan się wtedy na preście aktualizuję. W ustawieniach EU mam włączoną opcję "Aktywuj kontrole stanu Allegro < - > Sklep", proszę o pomoc bo nie do końca wiem co jest nie tak.
lubiekoszule
Posty: 145
Rejestracja: 29 lut 2012, 21:48
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Pomoc w kontroli stanów Allegro sklep prestashop

Post autor: lubiekoszule »

U mnie się aktualizują stany w prescie.
Masz włączone pobieranie zamówień ze sklepu presta ?
lukaszm
Posty: 56
Rejestracja: 20 sty 2015, 09:15
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pomoc w kontroli stanów Allegro sklep prestashop

Post autor: lukaszm »

Pobieranie zamówień z presty mam włączone i wpadają do EU bez problemów.
Takie mam ustawienia presty:
Obrazek
lubiekoszule
Posty: 145
Rejestracja: 29 lut 2012, 21:48
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Pomoc w kontroli stanów Allegro sklep prestashop

Post autor: lubiekoszule »

A w ustawieniach > magazyn > pobieranie transakcji > aktualizuj również stan produktów w sklepie
 
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Pomoc w kontroli stanów Allegro sklep prestashop

Post autor: PhotoSoft »

lukaszm pisze: 02 mar 2023, 10:53 W ustawieniach EU mam włączoną opcję "Aktywuj kontrole stanu Allegro < - > Sklep", proszę o pomoc bo nie do końca wiem co jest nie tak.
Proszę wyłączyć tą opcję, jeśli chce Pan korzystać z synchronizacji przez Magazyn :arrow: viewtopic.php?t=1639

A tutaj jest prosto opisana konfiguracja :arrow: viewtopic.php?t=7325
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ