Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

MAGAZYN i TRANSAKCJE - Zastępowanie transakcji pozycjami z magazynu

Tutaj znajdziesz wszystkie informacje na temat nowych wersji EU. Na tym forum również możesz zgłaszać sugestie oraz uwagi dotyczące nowych funkcji.
Regulamin forum
Zanim założysz nowy temat, sprawdź czy ktoś wcześniej nie zgłosił już podobnego pomysłu. Jeśli tak, wówczas dopisz się do niego, ponieważ pod uwagę będą brane tylko takie sugestie, które zostaną poparte przez większą ilość użytkowników. Stąd domyślnie ustawione jest sortowanie wg liczby odpowiedzi.

Zgłoszone sugestie są przeglądane i wybierane do wdrożenia podczas projektowania nowej wersji. Nie zaglądam tutaj na bieżąco. Tematy, w których przez 6 m. od ostatniego postu nikt się nie wypowie będą automatycznie usuwane.

Czy jesteś za wprowadzeniem takiej funckjonalności?

Aye (Tak)
4
100%
Nay (Nie)
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 4

Zielu
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 760
Rejestracja: 05 wrz 2016, 10:08
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

MAGAZYN i TRANSAKCJE - Zastępowanie transakcji pozycjami z magazynu

Post autor: Zielu »

Dzień dobry,

Wrzucam sugestię, być może więcej osób potrzebowałoby opcji, którą opiszę.

Mamy wśród aukcji bardzo dużo Naszych, niefabrycznych zestawów, pod które podpinamy produkty z magazynu i wyświetlamy je na zestawieniach dzięki czemu osoby kompletujące wiedzą, jakie "składniki" zestawu mają zebrać.
Takie rozbicie chciałbym zobaczyć - i mam nadzieję, że inni użytkownicy również - już w oknie transakcji w uploaderze.

Przykład zastosowania funkcji w praktyce.
Klient kupuje
"Zestaw Wkrętarka Bity Wkręty Śrubki"         x1        342 zł

W oknie transakcji zobaczymy składniki podłączonego do tej aukcji zestawu z magazynu EasyUploadera
Wkrętarka PARKSIDE XYZ123                        x1        114 zł
Bity uniwersalne b23123 32 szt.                  x1         114 zł
Wkręty i Śrubki komplet 80 el.                    x1         114 zł

Dlaczego ta sama suma przy każdej pozycji?
Żeby każda pozycja miała swoją cenę musielibyśmy albo na sztywno ustalać ją w magazynie i później dostosowywać pod to cenę w aukcji, albo ustalać jakieś proporcje w oknie edycji zestawu. Najprostszym sposobem w takim wypadku jest podzielenie ceny zestawy przez ilość składników, w tym wypadku 342 / 3 = 114.

W jakich momentach mogłoby to pomóc?
  1. Przy kompletacji.
    Jeśli ktoś korzysta z laptopa bądź jakiegoś innego przenośnego ustrojstwa, które dźwignie Uploadera, widzimy od razu w oknie transakcji z czego składa się zestaw, widzimy ich SKU i EAN, i kompletujemy te pozycje.
  2. Przy obsłudze posprzedażowej.
    Pomyłka przy kompletacji i zgłoszenie, klasyk w ecommerce. Pracownik sprawdzający zgłoszenie nie musi szukać w systemie wewnętrznym czy magazynie uplo co powinien zawierać Nasz zestaw, tylko od razu widzi to w oknie transakcji.
  3. Export do CSV.
    Czasami potrzebujemy wyciągnąć transakcje do CSV, my np. nabijamy w ten sposób paragony i wystawiamy faktury. Przydaje się to też do statystyk.
    Do tej pory taki zestaw wyciągalibyśmy w takiej formie jak pod frazą "Klient kupuje".
    Można znacznikami podzielić, żeby wyświetlało składniki, ale będzie to w jednym wierszu co utrudnia obróbkę danych.
    Teraz wygląda to tak, że jak użyjemy zagnieżdżenia i znaczników, to w jednym wierszu mamy:

    Wkrętarka PARKSIDE XYZ123                       x1 
    Bity uniwersalne b23123 32 szt.                  x1
    Wkręty i Śrubki komplet 80 el.                    x1        342 zł

    Gdyby zestaw był podzielony już w oknie transakcji, to export wyciągnąłby te pozycje jako osobne wiersze, co bardzo ułatwi i przyspieszy obróbkę danych.
Nowa funkcja jako opcja czy narzucona z góry?
Magazyny mają różne konstrukcje, być może komuś bardziej by to namieszało niż pomogło. Dlatego wydaje mi się, że taka funkcja, jeśli zostałaby wprowadzona, byłaby lepsza jako opcja --> "Magazyn: Czy chcesz rozbijać zestawy na składniki w oknie transakcji?"

Chyba wyczerpałem temat *mic drop* :)
Pozdrawiam,
Paweł Z.

:)
stegolas
Posty: 250
Rejestracja: 14 gru 2012, 00:21
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: MAGAZYN i TRANSAKCJE - Zastępowanie transakcji pozycjami z magazynu

Post autor: stegolas »

pomysł fajny i na pewno przydatny, jednak nie wiem czy szybko się doczekamy. Mogę podpowiedzieć, że ze swojej strony stosuję takie rozwiązanie w notatkach w Magazynie mam rozpisane elementy zestawu. Taką kartę można wywołać z poziomu magazynu klikając na kolumnę Stan, proszę o skrót klawiszowy ;-) i jak się pojawi okno produktu to możesz w notatkach mieć informacje np. dot zestawu

Wiem, że to nie jest dokładnie to co proponujesz ale na szybko może takie rozwiązanie pomoże.
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1142
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Kontakt:

Re: MAGAZYN i TRANSAKCJE - Zastępowanie transakcji pozycjami z magazynu

Post autor: KD9 »

 Taką kartę można wywołać z poziomu magazynu klikając na kolumnę Stan, (…) i jak się pojawi okno produktu 
Ja to samo robię klikając w ofertę na Allegro - mniej więcej tyle samo kliknięć :D .
stegolas
Posty: 250
Rejestracja: 14 gru 2012, 00:21
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: MAGAZYN i TRANSAKCJE - Zastępowanie transakcji pozycjami z magazynu

Post autor: stegolas »

dlatego prosimy o skróty klawiszowe do najważniejszych opcji w programie ;-)
ingo
Posty: 5
Rejestracja: 07 cze 2022, 09:24
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: MAGAZYN i TRANSAKCJE - Zastępowanie transakcji pozycjami z magazynu

Post autor: ingo »

Podbijam temat. Bardzo przydatna funkcja.
ODPOWIEDZ