Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Ogólne • Monitorowanie przesyłanych danych z/do Allegro/kurierów (logi XML / paczki XML)

W poradach znajdziesz wskazówki dotyczące konfiguracji oraz instrukcje "krok po kroku".
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6051
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 95 razy
Kontakt:

Ogólne • Monitorowanie przesyłanych danych z/do Allegro/kurierów (logi XML / paczki XML)

Post autor: PhotoSoft »

Logi XML (paczki XML) zawierają dane, które są wysyłane i odbierane podczas komunikacji z zewnętrznymi integracjami, np. Allegro, sklepami czy kurierami. Są one niezbędne do weryfikacji przyczyny błędów, które te usługi zwracają.

Jak wygenerować logi?
:!: :!: :!: WAŻNE :!: :!: :!:

Przed włączeniem monitorowania, należy tymczasowo wyłączyć wszystkie aktywne działania w "Ustawienia -> Konfiguracja -> Działania w tle", aby "nie zaśmiecać" logów niepotrzebnymi danymi, jeśli mamy aktywne przynajmniej jedno z nich.


Obrazek
:idea: W przypadku PrestaShop, należy wcześniej aktywować wyświetlanie błędów :arrow: http://easyuploader.pl/forum/viewtopic.php?t=1655
  1. Monitorowanie logów włączamy w głównym oknie EU poprzez kombinację klawiszy Ctrl+Shift+L.

  2. Następnie wywołujemy funkcję, z którą mamy problem, np. wystawienie aukcji czy wysyłka paczki.
    :!: W przypadku problemu z zamówieniem sklepowym, należy wcześniej usunąć je z bazy, a następnie skorygować numer ostatniego zamówienia przy ustawieniach sklepu w EU, aby zostało pobrane ponownie.

  3. Wyłączamy program.

  4. Przechodzimy do folderu "logi_xml", gdzie jest zainstalowany EU. Będą tam zapisane pliki, które należy spakować do archiwum (rar, zip, 7z).

  5. W przypadku integracji z kurierami proszę zgłaszać problemy bezpośrednio im - dołączając wygenerowane logi oraz szczegóły błędu. Ja w takich przypadkach nie pomogę, ponieważ nie mam do nich bezpośredniego kontaktu. Gdyby po weryfikacji zgłoszenia przez nich okazało się, że coś trzeba poprawić po stronie EU, wtedy proszę o kontakt.

  6. W pozostałych przypadkach spakowany plik, należy przesłać na maila photosoft.allegro(małpa)gmail.com wraz linkiem do tematu na forum, gdzie będzie opis z czym dokładnie jest problem, aby możliwa była analiza.
    BARDZO WAŻNE :!: Nie wolno udostępniać na forum pliku z logami, ponieważ mogą w nich być zapisane hasła.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML? :arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ