Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Status edycji aukcji na Allegro

Moduł do zarządzania aukcjami pełniący swego rodzaju rolę przechowywalni, w której można dodawać, importować, edytować oraz wystawiać przygotowane aukcje.
Regulamin forum
W związku z ciągłymi pracami nad EU, część funkcji zawarta w pomocy może być nieaktualna albo w ogóle nieopisana. Jeśli natrafisz na taki temat lub będzie coś niedoprecyzowane, wówczas zgłoś w nim swoje uwagi.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 3452
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy
Kontakt:

Status edycji aukcji na Allegro

Post autor: PhotoSoft » 29 sty 2019, 12:15

W nowym interfejsie RestAPI dane przetwarzane są asynchronicznie, czyli serwer nie zwraca od razu odpowiedzi czy aukcja została zmodyfikowana tylko informuje, że proces trafił do kolejki. Trzeba potem sprawdzać wykonując dodatkowe połączenia czy dane zostały przetworzone pomyślnie. Otrzymanie potwierdzenia edycji dla jednej aukcji może zająć nawet godzinę :!:

W związku z tym, aby nie blokować pracy na bliżej nieokreślony czas EU wysyła do serwera tylko i wyłącznie kolejne zlecenia edycji. Natomiast w tle działa osobny mechanizm, który sprawdza status edycji. Obecnie działa on dla następujących funkcji dotyczących aukcji:
  • aktualizacji ilości sztuk,
  • wystawiania,
  • kończenia,
  • wznawiania zakończonych.
Po skorzystaniu z jednej z w/w funkcji pojawi się okno postępu:
 
Obrazek

Natomiast w tle będzie widoczny działający mechanizm:
 
Obrazek

Kiedy zostaną pobrane wszystkie statusy pojawi się stosowny komunikat:
 
Obrazek

Jeśli nie zamkniemy okna, które pojawi się na początku, wówczas kolumna ze statusami wypełni się automatycznie. W przeciwnym razie, aby sprawdzić, które aukcje zostały przetworzone lub nie, należy wczytać listę i skorzystać z opcji w menu:
 
Obrazek

Wtedy odpowiednia informacja pojawi się w kolumnie "Status":
 
Obrazek

Allegro deklaruje, że pobranie statusu nie powinno trwać dłużej, niż 1h. Więc w przypadkach, gdy trwa dłużej musi być jakiś problem z API. W związku z tym EU zwróci stosowny komunikat błędu i konieczne będzie sprawdzenie na Allegro czy proces się powiódł oraz ewentualne jego ponowienie.
UWAGA :!: Jeśli nie uda się pobrać statusu edycji aukcji np. po jej wystawieniu, wówczas aukcja z powrotem wróci do zakładki, z której była wystawiana "Zakończone" / "Niewystawione" wraz ze starym numerem.
:idea: Z opcji odświeżania można skorzystać w dowolnej chwili. EU przechowuje statusy edycji przez 48h. Wyświetlone statusy są usuwane, więc można je wyświetlić tylko raz.
WAŻNE :!: Zalecane jest dodatkowo wykonanie aktualizacji parametrów aukcji, aby odświeżyła się data wystawienia oraz zakończenia.

Podgrupa "Błąd statusu edycji"
 
Opcja jest domyślna wyłączona w zakładce "Ustawienia -> Konfiguracja -> Aukcje -> Grupy".

Dzięki tej podgrupie można będzie łatwiej znaleźć aukcje, których edycja się nie powiodła. Po ponowieniu procesu i zwróceniu przez API pomyślnego statusu zostaną one automatycznie z niej usunięte. W razie czego można usunąć je ręcznie z menu głównej listy.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

ODPOWIEDZ