Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
tradovium
Posty: 24
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:51
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: tradovium »

Do tej pory po zaimportowaniu stanów w csv do magazynu pojawiał się komunikat o możliwości kończenia aukcji powiązanych z produktami z zerowym stanem. Od paru dni to u mnie nie działa. W aukcjach trwających dalej są aukcje produktów z zerowym stanem w magazynie.
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: rafalleczek »

Przy aktualizacji stanów musisz także zmieć kolumnę alarm z 0 na 1 wszędzie tam gdzie stan > 0 (włączyć alarm) - być może przy zaczytywaniu pliku coś zmieniłeś. Jeśli Pan Marcin będzie to czytał - ta opcja z włączeniem automatycznego alarmu zawsze jeśli stan >0 była by chyba najlepszym rozwiązaniem (w poprzednim poście sugerowałem kilka rozwiązań :-) .
RZ
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1351
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: Zildijan »

Nie korzystam z kończenia aukcji z poziomu magazynu, ponieważ ten komunikat raz jest, raz nie ma, a jak już jest to i tak nie pasuje ilość, np. pokazuje 20 aukcji do zakończenia, a faktycznie jest np. 1500.

Po aktualizacji magazynu z CSV zakańczam inaczej. Na licie trwających ustawiam kolumnę STAN. Następnie segreguję od 0, zaznaczam ze stanem 0 i zakańczam.
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: rafalleczek »

Ja korzystam z tej opcji od dawna i nie zauważyłem żadnego problemu - może ilość aukcji nie jest tak duża ale nie wiem czy to miało by znaczenie. Kończenie aukcji na bieżąco po każdym zaczytaniu danych jest dużo szybsze niż kilkunastokrotne w ciągu dnia ich segregowanie i wyłapywanie które się pokończyły. Ważne aby po aktualizacji stanów w magazynie włączyć alarm wszędzie tam gdzie stan jest dodatni (jeśli szt = 0 to Akt.alarm 0 , jeśli szt > 0 to Akt.alarm 1 ) - jeśli alarm jest wyłączony no to wiadomo że komunikat nie wyskoczy. Ważne żeby też nie pomylić kolumn Alarm i Akt. alarm . W kolumnie Alarm jest ilość przy jakiej komunikat ma wyskoczyć a w kolumnie Akt. alarm mamy opcję alarm wyłączony - wartość = 0 i alarm włączony wartość = 1. jeśli np tradovium pomylił komórki i w polu Akt. alarm wpisał 0 zamiast w kolumnie alarm to aktualizując dane wyłączył go i dlatego nie wyskakuje mu komunikat z pytaniem czy zakończyć aukcje z zerowym stanem.
RZ
tradovium
Posty: 24
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:51
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: tradovium »

Ustawienia mam właśnie takie: akt. alarm = 1 oraz Alarm =0 dla wszystkich produktów. Mimo to po wczytaniu pliku csv nie pojawia się komunikat o aukcjach z zerowym stanem , które można zakończyć. Czy może się wypowiedzieć p. Marcin na ten temat?
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1351
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: Zildijan »

Zanim Pan Marcin odpowie, wtrącę tylko, sprawdź czy w wierszu CSV nie ma przerwy, np. brak treści w jednej komórce.
Taka przerwa też powoduje zakończenie aktualizacji bez powiadomienia i tego komunikatu o ilości do zakończenia o którym piszesz.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: PhotoSoft »

Komunikat nie pojawi się jak EU nie znajdzie powiązanych aukcji.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
tradovium
Posty: 24
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:51
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: tradovium »

Dziękuję za sugestię od p. Marcina. Z tej opcji korzystam od prawie dziesięciu miesięcy, parę razy dziennie, więc wiem, że aukcje muszą być powiązane z magazynem. Wszystkie aukcje u mnie są powiązane. Wczoraj wykonałem taką operację: ręcznie zakończyłem wszystkie aukcje ze stanem zerowym, które były w aukcjach trwających. Przy kolejnym wczytaniu nowego pliku csv ze stanami, "cudownie" pojawił się znowu komunikat o możliwości zakończenia aukcji ze stanem zerowym. Będę się tej funkcjonalności przyglądać i dam znać, czy wszystko działa poprawnie. Na marginesie, nie widziałem w instrukcji obsługi szczegółowego opisu, jak to działa. Może warto to uzupełnić.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: PhotoSoft »

Sprawdzana jest jeszcze data zakończenia aukcji, więc aukcja musi być w trwających.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1351
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: Zildijan »

W 3.37.6.0 przy włączonej opcji zakańczania aukcji ze stanem 0 po pobraniu transakcji, EU (jak przypuszczam) próbuje zakańczać archiwalne pozycje w magazynie, których jest kilka tysięcy, przez co Firebird szaleje na procesorze w menadżerze zadań, a stan pobrania transakcji zawiesza się na 88% i nie pobiera do końca transakcji.

Nowa opcja jest SUPER, ale niestety nie można z niej korzystać, jeżeli u kogoś jest duża rotacja towarów.

Z tego co rozumiem, powinienem w magazynie przy tych archiwalnych pozycjach wyłączyć alarm, ale chodzi o to, że dziś jest to produkt archiwalny ze stanem 0, a jutro już może być 1, pojutrze 10, a popojutrze znowu 0, więc trudno jest sterować alarmem, gdy aktualizuje tysiące stanów z CSV. W szczególności, że zeruje magazyn przed aktualizacją, aby wychwycić usunięte z CSV produkty, ponieważ wiele produktów jest usuwanych z CSV (zamiast pozostawić jego kod + stan 0)

Panie Marcinie bardzo proszę o rozważenie,
- aby na podstawie alarmu z poziomu transakcji automatycznie była zakańczany tylko pobrana aukcja, której kupili ostatnią sztukę,
- a usuwanie pozostałych (w tym archiwalnych) aukcji ze stanem 0 na podstawie alarmu zostawić tylko przy ręcznym pobieraniu?
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: rafalleczek »

A może jeszcze moja propozycja aby alarm w magazynie włączał i wyłączał się automatycznie na podstawie ilości . Stan >0 alarm się włącza , stan = 0 alarm się wyłącza. Czyli zmiana stanu na podstawie pliku CSV z 0 na dodatni powodowała by włączenie alarmu sprzedaż ostatniej szt i zakończenie aukcji jego dezaktywację . A Zildijan u Ciebie wydaje mi się że sprawdziła by się opcja gdybyś we wszystkich produktach wyłączył alarm plikiem CSV . Skoro zerujesz magazyn i zaczytujesz stany z pliku - to wystarczy że dodasz tam kolumnę Akt.alarm i wszędzie wstawisz wartość 1 - czyli po zaczytaniu pliku wszędzie tam gdzie będziesz miał stan dodatni alarm Ci się włączy a te pozycje które zostaną ze stanem 0 będą miały alarm wyłączony.
RZ
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: rafalleczek »

Bo w tej chwili i tak po zakończeniu aukcji EU wyłącza alarm - więc jeśli zostawisz alarm wszędzie włączony to będzie część pozycji w magazynie z włączonym alarmem a cześć tych które będą się aktualnie kończyły będzie miała alarm wyłączony.
RZ
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1351
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: Zildijan »

Tylko jak w CSV będę miał produkty ze stanem 0 i alarmem 1, to znowu uaktywni się alarm.
Twoje rozwiązanie, aby alarm automatycznie nie był aktywny dla produktów ze stanem 0 jest dobre.

Dla mnie alarm powinny mieć produkty ze stanem 1 i większym. Ze stanem 0 alarm powinien nie działać, mimo, że jest włączony.
Tym sposobem wszędzie może być włączony alarm, a gdy ze stanu 0 zrobi mi się 10, wówczas alarm jest aktywny aż do stanu z 1 na 0.
Gdy zejdzie do 0, wówczas nadal alarm jest aktywny, ale nie alarmuje, lecz czeka na uzupełnienie stanu powyżej 1.
Ostatnio zmieniony 01 maja 2019, 13:25 przez Zildijan, łącznie zmieniany 3 razy.
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: rafalleczek »

Tzn źle troszkę się wyraziłem - trzeba by było posegregować według ilości i tam gdzie stan 0 alarm 0 , gdzie stan dodatni alarm 1. Automat na pewno byłby dużo lepszym rozwiązaniem.
RZ
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1351
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: Problem - Kończenie aukcji po aktualizacji stanów

Post autor: Zildijan »

Właśnie takie segregowanie wg ilości powoduje dodatkowe czynności, dlatego też jestem za automatycznym rozwiązaniem.
ODPOWIEDZ