Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Sekcja "Pasuje do" w wybranych kategoriach motoryzacyjnych

Moduł do zarządzania aukcjami pełniący swego rodzaju rolę przechowywalni, w której można dodawać, importować, edytować oraz wystawiać przygotowane aukcje.
Regulamin forum
W związku z ciągłymi pracami nad EU, część funkcji zawarta w pomocy może być nieaktualna albo w ogóle nieopisana. Jeśli natrafisz na taki temat lub będzie coś niedoprecyzowane, wówczas zgłoś w nim swoje uwagi.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 3452
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy
Kontakt:

Sekcja "Pasuje do" w wybranych kategoriach motoryzacyjnych

Post autor: PhotoSoft » 01 lip 2019, 14:23

Integracja sekcji z bazą TecDoc

Aby przygotować nową listę modeli albo poprawić istniejącą, należy skorzystać z jednej z poniższych opcji w oknie edycji aukcji:
 
Obrazek

Pierwsza opcja pozwala na szybkie dodanie wielu modeli do sekcji.

Druga natomiast służy do weryfikacji sekcji, gdyby np. zaszły jakieś zmiany w bazie TecDoc. Wówczas w nowym oknie EU automatycznie przeszuka bazę pod kątem istnienia poszczególnych modeli. W tym oknie również można dodawać nowe modele. Jeśli chcemy jakiś model usunąć, wówczas należy z listy wyboru wybrać pustą pozycję i po zatwierdzeniu zmian zezwolić na usunięcie modeli bez powiązania.

Prawidłowo powiązane modele z bazą TecDoc będą miał obok nazwy modelu podane w nawiasie ID w polu "Sekcja Pasuje do".
WAŻNE :!: Pole na dodatkowe szczegóły przy pojeździe nie jest obsługiwane.
Jeśli sekcja była modyfikowana w trwającej aukcji, wówczas trzeba ją zaktualizować na Allegro :arrow: viewtopic.php?t=644
:idea: Jeśli w kilku aukcjach w EU wykorzystywana jest ta sama lista modeli, wówczas można ją przygotować za pomocą hurtowej edycji :arrow: viewtopic.php?t=639
Od teraz EU podczas wystawiania oraz aktualizacji aukcji będzie uwzględniał już wersję sekcji zintegrowaną z TecDoc. Jeśli dopiszemy coś ręcznie do listy, wówczas pominięte zostaną modele, które nie mają podanego w nawiasie nr ID. Nie będzie także dodawana lista pojazdów do opisu aukcji.
UWAGA :!: Jeśli w bazie TecDoc coś się zmieni i w EU będzie model z podanym id, którego w tej bazie już nie będzie, wówczas nie będzie można wystawić aukcji, dopóki się go nie usunie. Pojawi się, wtedy przykładowy błąd:

/compatibility-table: There are no entries with ids: 8e1f7330-c345-4187-868e-07dc49e3cd28 (VALIDATION_ERROR)

W razie czego przy pomocy funkcji "Znajdź i zamień" można będzie usunąć lub poprawić błędny pojazd :arrow: viewtopic.php?t=642

Integracja sekcji z opisem aukcji

Od 28.06.2019r. w wybranych kategoriach motoryzacyjnych sekcja "Pasuje do" została zintegrowana przez Allegro z bazą TecDoc. Jednocześnie zablokowali oni możliwość wystawiania oraz aktualizacji aukcji, jeśli wcześniej uzupełniona była wersja tekstowa wymuszając w ten sposób poprawienie sekcji albo jej usunięcie.

W związku z tym każdą aukcję trzeba poprawić ręcznie i do tego zweryfikować każdy pojazd podany w sekcji czy został znaleziony w bazie.

Dlatego zaimplementowałem w EU mechanizm, który dotychczasową wersję tekstową sekcji "Pasuje do" usunie z Allegro i umieści ją na końcu opisu aukcji.
 
Obrazek

Dzięki temu będziecie mogli dalej wystawiać oraz aktualizować aukcje, a sekcję poprawić sobie w wolnym czasie.
:idea: Podczas pierwszej aktualizacji aukcji, które miały wcześniej uzupełnioną wersję tekstową sekcji trzeba wybrać dodatkowo "Opis". Inaczej nie będzie można zaktualizować pozostałych parametrów.
WAŻNE :!: Jeśli ilość znaków przekroczy 32 tys., wówczas sekcja nie zostanie dodana jako element opisu, ponieważ przekroczony zostałby jego dopuszczalny rozmiar. Wtedy jedynym wyjściem jest zintegrowanie sekcji z TecDoc.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

ODPOWIEDZ