Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Sekcja "Pasuje do" w wybranych kategoriach motoryzacyjnych

Moduł do zarządzania aukcjami pełniący swego rodzaju rolę przechowywalni, w której można dodawać, importować, edytować oraz wystawiać przygotowane aukcje.
Regulamin forum
W związku z ciągłymi pracami nad EU, część funkcji zawarta w pomocy może być nieaktualna albo w ogóle nieopisana. Jeśli natrafisz na taki temat lub będzie coś niedoprecyzowane, wówczas zgłoś w nim swoje uwagi.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 2449
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Sekcja "Pasuje do" w wybranych kategoriach motoryzacyjnych

Post autor: PhotoSoft » 01 lip 2019, 14:23

Od 28.06.2019r. w wybranych kategoriach motoryzacyjnych sekcja "Pasuje do" została zintegrowana przez Allegro z bazą TecDoc. Jednocześnie zablokowali oni możliwość wystawiania oraz aktualizacji aukcji, jeśli wcześniej uzupełniona była wersja tekstowa wymuszając w ten sposób poprawienie sekcji albo jej usunięcie.
:idea: Na chwilę obecną są to:

W związku z tym każdą aukcję trzeba poprawić ręcznie i do tego zweryfikować każdy pojazd podany w sekcji czy został znaleziony w bazie.

Integracja sekcji z opisem aukcji

Dlatego zaimplementowałem w EU mechanizm, który dotychczasową wersję tekstową sekcji "Pasuje do" usunie z Allegro i umieści ją na końcu opisu aukcji.
 
Obrazek

Dzięki temu będziecie mogli dalej wystawiać oraz aktualizować aukcje, a sekcję poprawić sobie w wolnym czasie.
:idea: Podczas pierwszej aktualizacji aukcji, które miały wcześniej uzupełnioną wersję tekstową sekcji trzeba wybrać dodatkowo "Opis". Inaczej nie będzie można zaktualizować pozostałych parametrów.
WAŻNE :!: Jeśli ilość znaków przekroczy 32 tys., wówczas sekcja nie zostanie dodana jako element opisu, ponieważ przekroczony zostałby jego dopuszczalny rozmiar. Wtedy jedynym wyjściem jest zintegrowanie sekcji z TecDoc.

Integracja sekcji z bazą TecDoc

Nową wersję sekcji, należy przygotować poprzez stronę Allegro. Jest to najszybszy sposób ze względu na ich bezpośrednie podłączenie do bazy. Sekcję opisu aukcji dodaną przez EU trzeba usunąć.
WAŻNE :!: Pole na dodatkowe szczegóły przy pojeździe nie jest obsługiwane, więc proszę go nie uzupełniać.

Po poprawieniu aukcji trzeba skorzystać w EU z opcji aktualizacji Allegro -> EU :arrow: viewtopic.php?t=975 Wtedy w EU w sekcji "Pasuje do" obok modelu pojawi się w nawiasie id. Oznacza to, że dany model jest powiązany z bazą.
 
Obrazek
 
:idea: Jeśli w kilku aukcjach w EU wykorzystywana jest ta sama lista modeli, wówczas można ją skopiować i za pomocą hurtowej edycji :arrow: viewtopic.php?t=639 nadpisać ją w nich. Potem trzeba wykonać aktualizację na Allegro "Pozostałych parametrów" oraz "Opisu".

Od teraz EU podczas wystawiania oraz aktualizacji aukcji będzie uwzględniał już wersję sekcji zintegrowaną z TecDoc. Jeśli dopiszemy coś ręcznie do listy, wówczas pominięte zostaną modele, które nie mają podanego w nawiasie nr id. Nie będzie także dodawana lista pojazdów do opisu aukcji.
UWAGA :!: Jeśli w bazie TecDoc coś się zmieni i w EU będzie model z podanym id, którego w tej bazie już nie będzie, wówczas nie będzie można wystawić aukcji, dopóki się go nie usunie. Pojawi się, wtedy przykładowy błąd:

/compatibility-table: There are no entries with ids: 8e1f7330-c345-4187-868e-07dc49e3cd28 (VALIDATION_ERROR)

Jest to bardzo duży minus, który powoduje dużo więcej pracy przy wystawianiu aukcji, dlatego trzeba dobrze zastanowić się czy warto integrować tą sekcję z bazą czy zostawić ją jako element opisu.

W razie czego przy pomocy funkcji "Znajdź i zamień" można będzie usunąć lub poprawić błędny pojazd :arrow: viewtopic.php?t=642
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

ODPOWIEDZ