Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
patoferts
Posty: 112
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Post autor: patoferts »

Witam,
Zauważyłem dzisiaj problem w EasyUploader (lub API - nie wiem). Mamy ofertę która znajduje się w wielowariantowości po parametrze Kolor/Wzór, wielowariantowości były robione przez EasyUploader. Automat omijania opłaty utrzymaniowej pokończył nam takie aukcje po czym niedługo potem próbuje je wystawić jako nowe ale wywala nam błędy wielowariantowości - informacja typu że nie można dodać do wielowariantowości danego produktu bo identyczny znajduje się już w wielowariantowości (pewnie chodzi o ten który jest zakończony). Oczywiście mamy w EasyUploader zaznaczoną opcję automatycznego łączenia nowych aukcji z poprzednią ofertą wielowariantową. Sprawdzam więc w Allegro bezpośrednio i tam dodając tą nową ofertę nie ma problemu. To pierwsza sprawa.
Kolejny problem pojawia się jednak dalej. Widzę że po takim nieudanym połączeniu z wielowariantowością na liście kolumn w EasyUploader w kolumnie "wielowariantowość" znika ta wielowariantowość do której nasza aukcja w EasyUploader była przypisana. I teraz zastanawiam się czy nie stało się coś dziwnego i wielowariantowość się nie usunęła mimo że EasyUploader ma ją zapisywać w bazie na stałe. No to sprawdzam w ten sposób że: w Allegro usunąłem z wielowariantowości tą starą ofertę którą zakończył automat omijania opłaty utrzymaniowej. Teraz więc nie powinien pojawić się problem z łączeniem wielowariantowości. W EasyUploader znajduję tą nową aukcję którą wystawił EasyUploader a w której to nie udało się zrobić wielowariantowości z powodu takiego samego produktu już istniejącego w wielowariantowości. Produkt ten usunąłem więc nie powinno być problemu teraz. Wiem że w EasyUploader nie ma możliwości po prostu ręcznego zaktualizowania wielowariantowości do Allegro na podstawie tego co program ma już zapisane w bazie. Nie da się więc kliknąć "zaktualizuj wielowariantowość" tak jak aktualizujemy parametry czy ilości (a szkoda że nie ma takiej opcji, moglibyśmy wtedy robić wielowariantowości "offline" i potem je wysyłać do Allegro). W takim przypadku Pan Marcin opisywał w poradniku że program przypisuje i wysyła do Allegro dane o wielowariantowości w momencie wznawiania lub wystawiania nowej oferty. A więc zakończyłem tą ofertę na chwilę i po chwili wznowiłem. Niestety nasza poprzednio wielowariantowość już się w tej ofercie nie pojawiła... Nie wiem więc czy się usunęła z bazy po pierwszej nieudane próbie czy o co chodzi. A szkoda bo zrobiliśmy ostatnio w EasyUploader całe mnóstwo wielowariantowości i myśleliśmy że są już zapisane na stałe.

Edit: Jest też trochę podobny problem z zestawami (które przez ostatni miesiąc przygotowywaliśmy i nie chcemy tego stracić...). Mamy na przykład w EasyUploader ofertę (oferta X) która miała zapisane 23 zestawy - tj. 2 zestawy innych produktów które wyświetlały się w tej naszej ofercie X (aukcji) oraz 21 zestawów gdzie ten produkt z oferty X był częścią innego zestawu i wyświetlał się w innych ofertach. Łącznie 23 zestawy. I w innych ofertach gdzie ten produkt (oferta X) wyświetlał się w zestawie - po ponownym wystawieniu oferty produkt (oferta X) się pojawia. Więc 21 zestawów się odnowiło. Ale już te 2 zestawy które miały się wyświetlać na stronie oferty X - nie pojawiły się... I tak w wielu przypadkach. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Dodam że wszystkie oferty są wystawione, żadna nie jest zakończona.

Najgorsze było to że ciężko było na początku w ogóle namierzyć co w jakich ofertach jest nie tak. Przydałaby się jakaś kolumna albo w ogóle możliwość edycji lub podglądu zestawów. Bo obecnie to nie wiem ale chyba kolumna "Zestaw" pokazuje aktywne obecnie w Allegro zestawy? Ale nie wiemy ile jest w bazie EasyUploader - nie mamy kompletnie do tego wglądu.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Post autor: PhotoSoft »

Witam,
bez logów nic nie będzie wiadomo. Może minęło za mało czasu od zakończenia oferty do jej wznowienia i allegro nie usunęło wielowariantowości u siebie.

Informacja o starym wielowariancie nadpisywana jest dopiero przy tworzeniu nowego. Odświeżanie danych w bazie nie kasuje jej.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
patoferts
Posty: 112
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Post autor: patoferts »

Witam,
Oczywiście - Allegro nie usunęło wielowariantowości u siebie bo przecież dany produkt usuwa się z wielowariantowości dopiero w momencie gdy przejdzie do archiwum Allegro czyli po 60 dniach. A tyle przecież nie chcemy czekać z ponownym wystawieniem oferty którą zakończyliśmy. Chodzi więc o sytuację taką że kończymy daną ofertę z racji opłaty utrzymaniowej na przykład i wystawiamy ją od nowa i chcemy żeby znów była w tej wielowariantowości - bo tak przecież ma działać przywracanie do wielowariantowości. Niestety w tej sytuacji nie jest to możliwe bo API Allegro nie pozwala wstawić tej oferty do wielowariantowości skoro API widzi że identyczny produkt istnieje w tej wielowariantowości (pewnie po miniaturce w tym przypadku). W takim przypadku należałoby tą starą ofertę wywalić z wielowariantowości w przypadku wystawiania tej samej oferty jako nowa aukcja - tak żeby nowa aukcja mogła wrócić do tej wielowariantowości a nie żeby była blokowana.

Co do zestawów to okej, rozumiem że te dane nadpisują się dopiero przy tworzeniu nowego - natomiast po prostu nie idzie tego nigdzie sprawdzić więc spytałem - bo nie jestem w stanie w żaden sposób sprawić żeby te zestawy wróciły, nie wiem dlaczego te zestawy od nowa się nie tworzą. Nie ma podglądu żeby sprawdzić co za zestawy dokładnie są aktualnie stworzone w bazie EU (brak też możliwości edycji).
A więc kończę ofertę która ma 23 zestawy, wystawiam od nowa i już ma tylko 21 bo nie wyświetlają się w niej np te 2 zestawy z innymi produktami które akurat miały się w niej samej (czyli tej ofercie którą wystawiamy od nowa) wyświetlać.

Edit: Logi w załączniku. Nie widzę tam nic ciekawego.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Post autor: PhotoSoft »

Najpierw proszę poczekać na pobranie statusu edycji, a potem jeszcze odczekać jakiś czas na wznowienie wielowariantowości.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
patoferts
Posty: 112
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Post autor: patoferts »

Niestety ale status edycji w przypadku tej jednej tylko oferty z logów pobierał się chyba z 30 minut i nie mógł się pobrać. I tak też zdarza się systematycznie (nieszczęsne API Allegro - wiem). Jeśli wielowarianty i zestawy są jakoś z tym powiązane to mogą się pojawiać takie kwiatki jak u nas niestety że znika ten wielowariant lub zestaw bo te statusy edycji potrafią się pobierać długo i może tu jakiś problem występuje? Sam już nie wiem. Wiem jedno - znikają nam efekty naszej bardzo długiej pracy. :cry:
Od razu dodam że ten przypadek z pierwszego posta gdzie poznikały różne wielowariantowości i zestawy to było działanie automatu do unikania opłaty utrzymaniowej (zakańczanie i wystawianie jako nowe oferty) i w żaden sposób nie ingerowałem w jego działanie, nie przerywałem pobierania statusów itp - ta operacja sama się uruchomiła na serwerze gdzie mamy zainstalowany EasyUploader. Po prostu później zobaczyłem że wiele rzeczy zniknęło po drodze...

Najgorzej że potem nie możemy zaktualizować tych wielowariantów i zestawów oddzielnie z bazy do allegro jeśli nie przypiszą się w momencie wznowienia/wystawienia oraz że nie możemy porównać po kolumnach czy w Allegro są wszystkie te co są w bazie.
Właśnie po raz kolejny chciałem zakończyć tą ofertę z logów na próbę i wznowić i już przy pobieraniu statusu edycji - tym po zakończeniu oferty - status edycji nie może się pobrać znów. Ale czekam do skutku i potem spróbuję ofertę wznowić ręcznie - zobaczę czy zestawy i wielowarianty wrócą.

EDIT: Status edycji po zakończeniu aukcji pobiera się po raz kolejny już ponad półtorej godziny (ręczne pobranie statusu daje wynik: Zakończenie: w trakcie). Maila o zakończeniu dostałem od razu po kliknięciu "zakończ" w EU. Niestety status nadal nie pobrany - więc jeśli dalsze działania wielowariantowości i zestawów uzależnione są od tych statusów to jest problem. Wiem że EU musi jakoś dowiedzieć się czy wszystko się zrobiło okej (stąd status edycji) ale jednak może można by wysyłać zestawy i wielowarianty jeszcze później lub cyklicznie. Nie wiem sam - ale obecnie nam się wszystko rozjechało.
Dodam że pobieranie statusu edycji po wznowieniu to również oczekiwanie w nieskończoność.

EDIT 2: Statusy edycji już zaczęły się pobierać normalnie :O Ale niestety oferty wielowariantowe i brakujące zestawy w tej konkretnej ofercie nie wracają nadal. W załączniku logi. Widzę w nich 21 informacji o tym że nie można utworzyć zestawu bo podobny już istnieje - i to się zgadza bo jak wspomniałem w poprzednim poście tych 21 zestawów właśnie się pojawiło a powinno 23 - bo 2 zestawów brakuje w tej ofercie którą wznawiamy aby się wyświetlały. I tych nadal brakuje. Co do wielowariantów - oferta do niego nie wróciła chociaż był on tworzony max tydzień temu przez EasyUploader właśnie - razem z innymi produktami (bo w tym wielowariancie było kilkadziesiąt produktów).
Ostatnio zmieniony 02 lis 2022, 11:06 przez patoferts, łącznie zmieniany 1 raz.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Post autor: PhotoSoft »

Nie otrzymałem logów.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
patoferts
Posty: 112
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Post autor: patoferts »

Ok, już mają być.
patoferts
Posty: 112
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Post autor: patoferts »

Dodam jeszcze screena jak to wygląda w kolumnach EasyUploader. Przed było tak jak u góry, tj. 23 zestawy + wielowariant (wg instrukcji ma być zapisane w bazie EU bo było tworzone przez EU lub pobrane z Allegro), po jest tak jak niżej tj 21 zestawów i bez wielowariantu. Niestety w żaden sposób to się nie może przywrócić w Allegro.
Załączniki
wielowariant1.png
wielowariant1.png (6.86 KiB) Przejrzano 1383 razy
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Post autor: PhotoSoft »

To, że pojawia się błąd jest normalne. W tym przypadku allegro samo dodaje aukcje do zestawu.

Nienormalne jest to, że pojawia się 21 razy co raczej oznacza rozjechane dane w bazie względem allegro, czyli zestawy były tworzone albo usuwane poprzez allegro.

Proszę usunąć wszystkie dane z bazy:

Kod: Zaznacz cały

DELETE FROM auk_zest_all
I odświeżyć informacje o zestawach. Proszę potem sprawdzić czy błąd wznowienia zestawu wystąpi tylko 1 raz.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
patoferts
Posty: 112
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Post autor: patoferts »

Myślę że tutaj się nie zrozumieliśmy. Informacja o błędzie pojawia się 21 razy bo w Allegro jest już utworzonych tych 21 zestawów. Może wyjaśnię inaczej:

Mieliśmy zapisane 23 zestawy przy tej ofercie. Automat opłaty utrzymaniowej zakończył tą aukcję i wystawił jako nową i tam się znalazło 21 zestawów a powinno być 23. Nie stworzyły się więc na nowo 2 zestawy, zbrakło ich. I teraz na próbę zakończyliśmy tą ofertę po czym wznawiamy ją i po wznawianiu wywala 21 błędów o takim samym zestawie - bo tych 21 już jest faktycznie w Allegro tak jak wspomniałem. Myślałem że te brakujące 2 zestawy i wielowariantowość się przywrócą - ale niestety nie.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Post autor: PhotoSoft »

Przepraszam, faktycznie to ja źle zrozumiałem... Ale nie wznowią się inne zestawy czy oferty, jeśli nie zakończy Pan aukcje, które ich dotyczą.

Przy własnych zestawieniach transakcji może Pan wykonać poniższy SQL, aby sprawdzić czy są zapisane w bazie o nich informacje:
  • zestawy

    Kod: Zaznacz cały

    SELECT id, nr_aukcji, wyswietl, sztuk, rabat
    FROM auk_zest_all WHERE id IN (SELECT id FROM auk_zest_all WHERE nr_aukcji IN ('XXXXXXX') GROUP BY id)
  • wielowariant

    Kod: Zaznacz cały

    SELECT all_wariant_old
    FROM auk_allegro
    WHERE nr_aukcji='XXXXXXX'
XXXXXXX to nr aukcji.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
patoferts
Posty: 112
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Post autor: patoferts »

Ale nie wznowią się inne zestawy czy oferty, jeśli nie zakończy Pan ofert, które ich dotyczą.
Nie bardzo rozumiem tą kwestię. W ofercie którą zakończył automat opłaty utrzymaniowej wyświetlały się 2 zestawy (a łącznie była ona powiązana z 23 zestawami). I ich brakuje - tych 2 zestawów. Ponowne wystawienie oferty sprawiło że te 2 zestawy zniknęły.

Idę dalej - męczę się z tym cały kolejny dzień bo nie chcemy tracić co chwilę efektów naszej pracy. Dostałem się do bazy danych EasyUploadera przez program do jej przeglądania. Znalazłem w niej oba numery aukcji (starą czyli tą przed zakończeniem i nową po ponownym wystawieniu - obie wiadomo w EasyUploader są na tym samym ID) więc mam jakieś tam informacje. Proszę spojrzeć:
baza_eu.jpg

Wychodzi na to że EasyUploader wyczyścił w starej ofercie zestawy (która miała wcześniej na 100% zestawy w ilości 23) oraz przepisał do nowej oferty 21 zestawów. Nie wiem gdzie są te dwa. Do tego co ciekawe w starej aukcji jak widać jest oferta wielowariantowa ale do nowej aukcji nie została ona już przepisana.

Sprawdziłem też w tabeli odpowiedzialnej za zestawy (AUK_ZEST_ALL) że do starego numeru aukcji są przypisane 23 zestawy.

Jeszcze przy okazji pytanie: czy w momencie kiedy przez EasyUploader kończymy ofertę i wystawiamy ją jako nową aukcję pod nowym numerem działa tak że z tego starego numeru aukcji usuwa w systemie Allegro wszystkie zestawy i wielowariantowości do zera i przepisuje je do nowej oferty? Bo jak na logikę to dla mnie tak to powinno wyglądać żeby unikać dubli - ale wolę się upewnić. Bo tutaj coś jest ewidentnie nie tak.
patoferts
Posty: 112
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Post autor: patoferts »

W sprawie wielowariantowości częściowo znalazłem rozwiązanie. Tak w ogóle to widzę że ten temat już ktoś poruszył na forum i z tego co widzę to możliwe że Pan o nim zapomniał bo miał Pan się za niego zabrać (chodzi o usuwanie starej oferty z wielowariantu jeśli wystawiamy ją jako nową):
viewtopic.php?p=41075#p41075

Mianowicie uważam że jest pole do poprawy w przypadku mechanizmu jej działania w EU. W bazie danych widzę że są dwie kolumny z nią powiązane tj. ALL WARIANT i ALL_WARIANT_OLD. Z tego co rozumiem po tej strukturze to ALL_WARIANT to kolumna pokazująca aktualny stan w Allegro a ta ALL_WARIANT_OLD to kolumna tego wielowariantu zapisanego na stałe w programie. Jeśli dobrze rozumiem to tworząc wielowariantowość przez EasyUploader zapisuje się ona do ALL_WARIANT_OLD i następnie jest wysyłana do Allegro i potem też znajduje się ona po odświeżeniu parametrów Allegro w ALL_WARIANT - bo ta kolumna pokazuje obecny stan w Allegro (tj najnowszy pobrany przez EasyUploader). Z tego co Pan pisał na forum, w tym samym nawet wątku do którego link podesłałem, można odświeżyć parametry i EasyUplaoder też zapisuje sobie w bazie wielowarianty jeśli zostały one stworzone poza Allegro. Tak czy inaczej zauważyłem że:
- pierwszy problem jest taki że jeśli zmienimy nawet bezpośrednio w Allegro nazwę wielowariantowości, nawet o jedną literkę, to po zakończeniu danej oferty która się w tej wielowariantowości znajduje i wystawieniu jej jako nowej EasyUploader nie widzi już tej wielowariantowości jako tej samej. Wniosek taki że wielowariantowość w EasyUploader jest zapisana w bazie i powiązana z tą z Allegro tylko na podstawie jej nazwy - co jest moim zdaniem nieco ryzykowne. Powinna być nazwa i ID - gdzie powiązywanie będzie po ID a nazwa będzie po prostu wyświetlana w EasyUploaderze jako ta którą widzimy my użytkownicy. I odświeżanie parametrów po prostu będzie odświeżało też te nazwy wielowariantowości - które są spięte przecież po ID. I tutaj niestety też właśnie pojawia się kolejny problem bo jak dobrze zrozumiałem mechanizm działanie i konstrukcję bazy danych to można pobrać z Allegro wielowariantowość do EasyUploadera i ona się zapisuje do tej stałej kolumny wielowariantowości ALL_WARIANT_OLD - ale pewnie tylko w momencie jeśli w tej kolumnie nic nie ma? Jeśli już albo zrobiliśmy jakąś wielowariantowość wcześniej przez EU albo pobrała się i zapisała tutaj przez Allegro to kolejne odświeżenia już nie mają na tą kolumnę wpływu i przez to nie aktualizuje się ona. To w ostateczności doprowadza do tego że potem ponowne wystawienie takiej aukcji jako nowej, w której wielowariantowość powinna być połączona ta sama - nie działa bo EasyUploader nie widzi nowej wielowariantowości o zmienionej nazwie - mimo że ona nadal jest tą samą. Uważam więc że powiązanie wielowariantowości powinno być najlepiej po jej ID (oczywiście z zachowaniem też normalnej nazwy odpowiadającej temu ID i aktualizującej się) ewentualnie jeśli nie to chociaż żeby pobranie parametrów aktualizowało tą wielowariantowość w tej stałej kolumnie wielowariantowości która zapisuje się w bazie. Chociaż zdecydowanie uważam że opcja pierwsza jest dużo lepsza. Wyjątkiem w którym ta kolumna ALL_WARIANT_OLD nie powinna się aktualizować po pobraniu parametrów Allegro jest taka sytuacja że ta kolumna ma zapisaną jakąś wielowariantowość a z Allegro przychodzi informacja że żadnej wielowariantowości przy tej ofercie nie ma. Wtedy informacja o dotychczasowej wielowariantowości powinna zostać w bazie.
Kolejna sprawa którą przetestowałem i która jest kolejną przeszkodą. A więc nawet jeśli udało mi się dowiedzieć o co chodzi z tą sytuacją powyżej i unikam dla testów tego problemu z nazwą tj. nazwa wielowariantowości w EasyUploader jest identyczna jak w Allegro i zakańczam taką ofertę i wystawiam ponownie pod nowym numerem to nie łączy się ona i tak do wielowariantowości bo wyskakuje błąd że taka oferta jest już w wielowariantowości. I faktycznie widnieje ona w zakończonych w tej danej wielowariantowości i widocznie API tego nie przepuszcza. I dokładnie to było poruszane w wątku do którego link wcześniej podesłałem (viewtopic.php?p=41075#p41075). A więc generalnie moim zdaniem wystawienie oferty pod nowym numerem za pomocą EasyUploader powinno automatycznie usuwać tą starą aukcję z wielowariantowości i dodawać tą nową. Niestety obecnie tak się nie dzieje i wywala błąd że taka oferta już istnieje w wielowariantowości. Skutkiem tego jest że oferty wystawione na nowo nie mają zapisanej w bazie danych wielowariantowości bo Allegro tego nie przepuściło. A więc po takim zabiegu zarówno ALL_WARIANT_OLD jak i ALL_WARIANT są puste. A moim zdaniem pole ALL_WARIANT_OLD powinno się przepisywać w ciemno (niezależnie od informacji zwrotnej z Allegro). Bo wystarczy jakiś mały błąd - i już tracimy wszelkie dane.
I to generalnie jest przyczyną tego że straciliśmy u nas w bazie danych mnóstwo informacji o wielowariantowościach po wystawieniu ofert pod nowym numerem. Albo więc nie powiązało tego bo się gdzieniegdzie minimalnie zmieniła nazwa TEGO SAMEGO jednak nadal wielowariantu (ID się nie zmieniło a to jest ważniejsze) i przez to nie przepisało nam poprzedniej wielowariantowości do pola ALL_WARIANT_OLD (a powinno przepisywać w ciemno w takim przypadku) albo jak uniknęliśmy tego problemu z nazwą to występował drugi z taką samą ofertą w wielowariantowości (bo poprzednia aukcja nie została z niej usunięta) - i w tej opcji i tak straciliśmy zapisane w bazie EU wielowariantowości które tłukliśmy przez ostatnie dwa miesiące (a też moim zdaniem ALL_WARIANT_OLD powinien zostać przepisany w ciemno).
Generalnie więc jeśli chodzi o wielowariantowość to po pierwsze moim zdaniem powinna być kolumna w EU która pokaże czy w stałej bazie (ALL_WARIANT_OLD) jest coś zapisanego, a nie tylko to co pobierze się z Allegro. Do tego nie powinno to być powiązane tylko po nazwie. Oraz uważam też przede wszystkim że powinna być opcja robienia tych wielowariantowości offline albo chociaż ich aktualizowania w kierunku Allegro z EasyUploadera - a nie tylko w momencie wznawiania lub wystawiania.
Mam nadzieję że Pan uszanuje mój czas poświęcony na ten temat a więc prawie dwa całe dni. Tak naprawdę nie musiałem tego robić ale jednak na maxa mi na tym zależało bo poświęciliśmy na to cały wrzesień i październik i w kilka dni już nam z bazy uciekają i wielowariantowości i zestawy.

Co do zestawów jeszcze to nie odkryłem jeszcze zależności dlaczego zniknęły nam te dwa zestawy. Ale może temat jest w jakimś sensie analogiczny do tego z wariantami bo też nam zniknęły po wystawieniu pod nowym numerem. Moim zdaniem w takim przypadku też powinny one być "podmieniane" w ciemno w bazie EU tj. w trakcie wystawiania pod nowym numerem powinny zostać przepisane te nowe numery aukcji w miejsce tych starych i zaktualizowane na tej podstawie zestawy. I też uważam że powinna być możliwość aktualizowania ręcznego zestawów z EasyUploader do Allegro. No chyba że jakieś inne rozwiązanie.
Generalnie jednej rzeczy jestem pewien - EasyUploader gubi zapisane w swojej bazie zestawy i wielowarianty które miały być zapisane na stałe. A gubi je często po np jakimś błędzie z Allegro. I w tym przypadku nasza cała praca na marne.
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 03 lis 2022, 11:17 przez patoferts, łącznie zmieniany 1 raz.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Post autor: PhotoSoft »

Bardzo dobrze Pan rozszyfrował działanie mechanizmu ;) Nie ma potrzeby zapisywania dodatkowo jeszcze ID wielowariantu, bo EU nie umożliwia edycji nazwy. Jeśli ktoś ingeruje w oferty poprzez allegro to może narobić bałaganu.

Stara aukcja jest usuwana z oferty. Proszę sobie wygenerować logi na jakimś testowym wielowariancie. Może API zwraca jakiś błąd.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
patoferts
Posty: 112
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Post autor: patoferts »

.Szkoda jeśli chodzi o ID wielowariantu, bo uważam że przydałyby się trochę bardziej rozbudowane funkcje ich obsługi (tak jak i zestawów). Szkoda że nie da się ich edytować w szerszy sposób, robić offline czy aktualizować do Allegro po pracy offline oraz zaktualizować z Allegro do EasyUploadera.

Dobra ale przechodząc dalej - właśnie zrobiłem test ten o który Pan prosił. Mam więc starą ofertę (numer aukcji 12818616555) która jest połączona prawidłowo przez EU z wielowariantowością. Kończę tą ofertę i wystawiam pod nowym numerem - wystawiło się pod numerem 12822380210. Po chwili od wystawienia dostaję błąd o którym wspominałem:
rozek-wielowariant.jpg

Wchodzę więc w tą wielowariantowość na Allegro a tam widnieje cały czas stara aukcja (12818616555):
rozek-wielowariant2.jpg

Niestety więc nie usunęło się. Druga sprawa że tak jak wspomniałem w tym długim poście - uważam że w nowej aukcji w bazie danych do kolumny ALL_WARIANT_OLD powinno się to wstawić automatycznie to co było w tej samej kolumnie przy starej aukcji - niezależnie od informacji zwrotnej z Allegro. Bo wystarczy drobny błąd z Allegro, nawet przerwanie internetu na sekundę też czy cokolwiek i tracimy wszystko co mieliśmy w bazie danych przy danym produkcie - a miało być teoretycznie na stałe. To samo zestawy. My sobie na to nie możemy pozwolić.

W załączniku logi.
Ostatnio zmieniony 03 lis 2022, 14:29 przez patoferts, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ