Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
patoferts
Posty: 114
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Post autor: patoferts »

Tutaj kolejny log bo nie mogłem już wstawić więcej załączników w poprzednim poście - poprzedni post znajduje się na poprzedniej stronie, proszę sprawdzić bo ten już jest na nowej stronie.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7054
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Kontakt:

Re: Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Post autor: PhotoSoft »

Nie usunęło oferty, bo nie wiedzieć czemu allegro w momencie aktualizacji wielowariantu zwróciło omawiany błąd: https://gist.github.com/PhotoSoft/71618 ... 1bb79cb5b4

Czyli z tego wynika, że wielowariant nawet po usunięciu z niego oferty 12818616555 nadal ma zdublowany parametr kolor/wzór. I to jest przyczyna nie działania opcji wznawiania.

Proszę zerknąć do logów ode mnie czy widzi Pan, które oferty mają tą samą wartość w "colorPattern". Jeśli wszystkie są unikalne to będę musiał to zgłosić allegro.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
patoferts
Posty: 114
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Post autor: patoferts »

 
Tak udało mi się namierzyć jeden dubel:
 

Kod: Zaznacz cały

{

"id": "12200563586",

"colorPattern": "B4B88DD2002A15B20CE9C7ACE41D5615"

},

{

"id": "12601490550",

"colorPattern": "B4B88DD2002A15B20CE9C7ACE41D5615"

},



Okej, to dlatego nie puszcza. Natomiast ciężko na to wpaść jeśli robiąc przez przeglądarkę nie ma tego problemu tj nie pokazuje że w wielowariantowości jest dubel - a nie przepuszcza tylko jeśli robimy to przez EasyUploader w momencie wystawiania tej oferty pod nowym numerem aukcji (w sensie API pewnie blokuje, przeglądarka nie). Do tego dodam że w EasyUploader mogę sobie ręcznie usunąć z wielowariantowości ofertę z tym produktem np 12818616555 o którym pisaliśmy wcześniej i mogę dodać ją też ręcznie przez EasyUploader z powrotem do tej wielowariantowości i nie ma żadnych błędów w żadnym przypadku (albo mogę tak zrobić z każdym innym produktem przy tej wielowariantowości czy też tym samym pod nowym numerem). Po prostu mogę sobie operować na tej wielowariantowości i problemu nie ma.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7054
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Kontakt:

Re: Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Post autor: PhotoSoft »

Jest to hash wyliczany przez EU na podstawie głównego zdjęcia w bazie, więc proszę sprawdzić czy obie aukcje nie mają takiego samego.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
patoferts
Posty: 114
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Post autor: patoferts »

Tak, miały w tym jednym przypadku takie samo zdjęcie. Czyli to EasyUploader w jakiś swój własny sposób porównuje zdjęcia po hash'ach i wysyła je wszystkie przez API do Allegro w przypadku działania automatu przywracającego wielowariantowość? Tylko właśnie jak to jest że przy na przykład tej ofercie w EU, tej którą mieliśmy cały czas problem i na której testowaliśmy przywracanie wielowariantowości pod nowym numerem, problem pojawia się tylko przy działaniu automatu przywracającego ofertę do wielowariantowości? Bo gdy chcemy go ręcznie w EasyUploaderze wrzucić do wielowariantowości to problemu nie ma i nie wyskakują żadne informacje o duplikatach. Przez to pewnie pojawiają się problemy.
Tutaj trzeba więc pewnie coś poprawić bo co w sytuacji gdy ktoś stworzył sobie wielowariantowości przez Allegro, one przeszły i następnie pobrał je sobie wszystkie zgodnie z instrukcją do EasyUploadera i potem zarządza nimi przez EasyUploader? Może dojść do sytuacji że potem jakiś produkt się nie przywróci.
Generalnie przydałoby się na pewno dwie/trzy rzeczy które cały czas powtarzam tj. pierwsza żeby naprawdę ze stałej bazy wielowariantowości i zestawów nie uciekały nam w przypadku błędów przy wystawianiu te dane które zapisaliśmy - bo po to je zapisaliśmy i tworzyliśmy przez EasyUploader żeby były na stałe - nawet po wystawieniu tej oferty pod nowym numerem. I to dla mnie konieczne bo co w przypadku takim jak teraz - wszystko nam się usunęło. Druga to to żebyśmy mieli podgląd do tego co jest w bazie (i ewentualnej pracy offline z późniejszą wysyłką) oraz po prostu jeśli udałoby się to żeby pojawiały się konkretne błędy lub żeby to jakoś użytkownikom wyjaśnić. :)
Mam nadzieję że to nasze naprawdę dokładne rozkładanie tematu na czynniki pierwsze i głęboka analiza nie pójdą na marne.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7054
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Kontakt:

Re: Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Post autor: PhotoSoft »

Nie wiem czy Pan doczytał działanie tej opcji, ale ona nie tworzy nowych ofert tylko podmienia stary numer aukcji na nowy. Jeśli wielowariant zostanie usunięty to nie wznowi się.

W środowisku testowym wystawiłem oferty z takim samym zdjęciem głównym i allegro pozwoliło połączyć je w wielowariant bez żadnego błędu. Z tego wynika, że chyba wyłączyli walidację tego pola, ale tylko dla nowych ofert. Kiedyś nie było to możliwe... Jednak edytowane oferty nadal weryfikują.

Zauważyłem jednak, że edycję przechodzą wielowarianty, jeśli colorPattern jest unikalny - nawet dla tych samych zdjęć, ale nie wyświetlają się przy aukcjach. Proszę sprawdzić czy tak samo jest na produkcji.

Wgrałem nowy instalator, gdzie jako colorPattern podstawiam nr aukcji. Zauważyłem też błąd, który mógł powodować usuwanie się wielowariantów składających się z tylko 2 aukcji...

Proszę znów przetestować EU na jakiejś ofercie i potem wydam aktualizację jak wszystko będzie ok.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
patoferts
Posty: 114
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Post autor: patoferts »

Witam. Dłuższy czas się nie odzywałem (inne ważne sprawy wypadły) ale temat nadal aktualny. Pytanie wiec czy najnowsza wersja instalatora która jest u Pana na serwerze będzie się nadawała do przetestowania? Tam ta zmiana jest wprowadzona?
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7054
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Kontakt:

Re: Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Post autor: PhotoSoft »

Witam,
nie ma już sensu. W nowej wersji, którą wkrótce udostępnię będzie przebudowany algorytm.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
patoferts
Posty: 114
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Post autor: patoferts »

Jasne, rozumiem. To tylko pytanie tak orientacyjnie kiedy można by się spodziewać tej nowej wersji?
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7054
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Kontakt:

Re: Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Post autor: PhotoSoft »

W tym tygodniu.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
patoferts
Posty: 114
Rejestracja: 06 lip 2016, 18:36
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Post autor: patoferts »

Ok. A czy coś z zestawami też Pan robił czy tylko wielowariantowości? Bo właśnie popobierałem stare zakończone aukcje do EasyUploadera - te które zostały zakończone i w ich miejsce automat opłaty utrzymaniowej wystawił nowe aukcje. I porównuję sobie aukcję starą do nowej i co chwilę widzę że pouciekały zestawy.
Nowa aukcja ma 5 zestawów a powinno być 9 tak jak w jej "pierwowzorze".
Załączniki
zestawy.jpg
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7054
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Kontakt:

Re: Duży błąd wielowariantowości przy ponownym wystawianiu aukcji

Post autor: PhotoSoft »

Ja nie umiem tego powtórzyć.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ