Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Konfiguracja Allegro One Box, One Punkt

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
best_buy_
Posty: 53
Rejestracja: 18 mar 2013, 10:09
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Konfiguracja Allegro One Box, One Punkt

Post autor: best_buy_ »

:idea: Proszę zapoznać się z podwieszonym poradnikiem Jak prawidłowo zgłosić problem? i doprecyzować zgłoszenie.

Jeśli poradnik nie rozwiązał Twojego problemu, wówczas podaj wymagane informacje:

1. Czy pobrano z serwera aktualny instalator i przeinstalowano EU? tak
2. Czy została wykonana aktualizacja komponentów Allegro? tak
3. Czy problem występuje w trybie awaryjnym? tak
4. Z której wersji Windowsa korzystasz? 10
5. Opisz poniżej dokładnie problem zgodnie z pkt. 8.2 oraz 8.3 poradnika:

Wcześniej pracowaliśmy na starszej wersji EU (nie pamiętam dokładnie jakiej) i wysyłki Allegro One Punkt i One Box wrzucaliśmy do jednej sekcji, w ustawieniach wysyłki do Allegro ustawiony był kurier Allegro UPS i obie formy nadawały się jednocześnie z jednej listy. Po aktualizacji w ustawieniach pojawił się wybór konta Allegro z listy do zaznaczenia i od tej pory już wysyłki nie chcą iść jednocześnie, oddzielnie musimy nadawać one boxy i one punkty, to wymaga każdorazowo przełączania konfiguracji. Zmiany zrobiłem na 2 kopiach EU - 2 firmach. W jednej z nich na szczęście zrobiłem kopię ustawień kurierów i udało się przywrócić stare ustawienia, niestety w drugim EU takiej kopii nie zrobiłem. Po wejściu w ustawienia wysyłam z Allegro na tej "starej-przywróconej" konfiguracji nie mam zaznaczonego konta ani metody wysyłki - 2 puste pola i wszystko hula. Da się jakoś przywrócić ustawienia żeby działało jak do tej pory jednoczesne nadawanie tych 2 metod? Ustawienie nowej konfiguracji nic nie daje.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2022, 14:29 przez best_buy_, łącznie zmieniany 1 raz.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Konfiguracja Allegro One Box, One Punkt

Post autor: PhotoSoft »

Proszę zapoznać się ze zmianami jakie wprowadziło allegro. Teraz obowiązuje zasada 1 konfiguracja - 1 forma dostawy.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
best_buy_
Posty: 53
Rejestracja: 18 mar 2013, 10:09
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Konfiguracja Allegro One Box, One Punkt

Post autor: best_buy_ »

Skoro na Allegro w cenniku występuje to jako 1 pozycja Allegro One (Punkt, Box) to i powinno to działać na jednej konfiguracji. I dopóki nie zachciało mi się konfigurować wspólnej wysyłki do wielu kont jednocześnie to działało to poprawnie (na każdym koncie Allegro oddzielnie, ale różne formy szły jednocześnie - i tak to działa nadal na drugiej instalacji EU, która jest na inną firmę z wersją EU 3.54.6.2 ).
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Konfiguracja Allegro One Box, One Punkt

Post autor: PhotoSoft »

https://developer.allegro.pl/news/wysyl ... vMdq20KEIm

Działają jeszcze poprzednie konfiguracje, bo nie zablokowali starych przewoźników.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ