Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Generator aukcji z pliku CSV - Produkt Allegro

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
put3k
Posty: 6
Rejestracja: 15 gru 2022, 18:42
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Generator aukcji z pliku CSV - Produkt Allegro

Post autor: put3k »

 
1. Czy pobrano z serwera aktualny instalator i przeinstalowano EU? tak
2. Czy została wykonana aktualizacja komponentów Allegro? tak
3. Czy problem występuje w trybie awaryjnym? -
4. Z której wersji Windowsa korzystasz? 10
5. Opisz poniżej dokładnie problem zgodnie z pkt. 8.2 oraz 8.3 poradnika:

Przygotowuję plik do generowania aukcji przy użyciu pliku CSV ale nigdzie na forum nie mogę znaleźć informacji pod jakim nagłówkiem kolumny ma być parametr przedstawiony na zrzucie ekranu.

Czy ktoś może mnie nakierować?
  • Czego dotyczy "Produkt allegro"?
  • Czy mogę go podać już w pliku CSV aby w EU tylko wrzucać aukcję? Jeżeli tak to jak się do niego odnieść w CSV?
Próbowałem podejrzeć go z generowanego przez EU pliku CSV i XML ale nie znalazłem powiązania.
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1142
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Kontakt:

Re: Generator aukcji z pliku CSV - Produkt Allegro

Post autor: KD9 »

w generatorze to ALLEGRO_PROD_ID
natomiast jak wyeksportujesz listę przedmiotów, to id produktu znajdziesz w kolumnie o nazwie PROD_ALL_ID
Schowek01.jpg
put3k
Posty: 6
Rejestracja: 15 gru 2022, 18:42
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Generator aukcji z pliku CSV - Produkt Allegro

Post autor: put3k »

Dziękuje za odpowiedź.

A w jaki sposób jest to znormalizowane? Po wprowadzeniu testowych wartości EU wypluł mi błąd jak na ZRZUCIE.

Tam powinny być odnośniki URL do przedmiotów allegro?
 
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Generator aukcji z pliku CSV - Produkt Allegro

Post autor: PhotoSoft »

Tam ma być ID produktu tak jak jest podane w instrukcji.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
put3k
Posty: 6
Rejestracja: 15 gru 2022, 18:42
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Generator aukcji z pliku CSV - Produkt Allegro

Post autor: put3k »

Dzięki za odpowiedź.
A da się generować wartość ID produktu z poziomu pliku CSV czy muszę stworzyć Produkty Allegro w EU i do nich przypisywać wystawiane przedmioty? Chodzi mi o to aby pominąć klikanie w EU przycisku Dodaj nowy produkt Allegro.
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1142
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Kontakt:

Re: Generator aukcji z pliku CSV - Produkt Allegro

Post autor: KD9 »

Masz w hurtowych operacjach Produkt Allegro->Powiąż na podstawie uzupełnionego kodu EAN
put3k
Posty: 6
Rejestracja: 15 gru 2022, 18:42
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Generator aukcji z pliku CSV - Produkt Allegro

Post autor: put3k »

Moje produkty nie mają kodu EAN. Jest inna możliwość?
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1142
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Kontakt:

Re: Generator aukcji z pliku CSV - Produkt Allegro

Post autor: KD9 »

Jeśli nie masz EAN/GTIN, to skąd wiesz, że istnieje już produkt Allegro?
https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/as ... ow-allegro
put3k
Posty: 6
Rejestracja: 15 gru 2022, 18:42
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Generator aukcji z pliku CSV - Produkt Allegro

Post autor: put3k »

Sprzedaję koszulki z własnym nadrukiem i w kategorii moda/odzież, obuwie, dodatki/odzież męska/T-shirty nie jest wymagany EAN.
Nie mam gotowych produktów przez co nie generuję EAN (jest to spory dodatkowy koszt).

Produkt allegro, który wrzucam nie istnieje. Każdorazowo generuję się nowy gdy wrzucam aukcję. Nie wiążę mojego produktu z produktami, które już są w katalogu allegro. Stąd moje pytanie czy jest możliwość aby Produkt Allegro generował się na poziomie generowania pliku CSV.
Przy wrzucaniu aukcji, EU (prawdopodobnie według algorytmu Allegro) generuje na podstawie moich parametrów, które są każdorazowo inne - nowy produkt allegro.
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1142
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Kontakt:

Re: Generator aukcji z pliku CSV - Produkt Allegro

Post autor: KD9 »

Jakim cudem miałbyś podać w generatorze kod produktu Allegro, skoro ten produkt jeszcze nie istnieje? To Allegro generuje kody produktów na podstawie parametrów, a nie ty.
Masz jeszcze w hurtowej edycji opcję Produkt Allegro -> Utwórz nowe produkty. Ale to już po zaimportowaniu nowych ofert z CSV.
Za ten post autor KD9 otrzymał podziękowanie:
put3k (17 gru 2022, 23:20)
AGCAR-pl
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2021, 10:56
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Generator aukcji z pliku CSV - Produkt Allegro

Post autor: AGCAR-pl »

Witam,
Proszę o informację jak mogę hurtowo stworzyć produkt Allegro dla moich przedmiotów? Nie chcę aby allegro samo tworzyło produkt. Chcemy sami napisać jak ma wyglądać produkt z allegro. Korzystamy z easyuploadera. Dziękuję
rafalleczek
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1700
Rejestracja: 26 kwie 2013, 16:29
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Generator aukcji z pliku CSV - Produkt Allegro

Post autor: rafalleczek »

Witam. Jeśli na allegro jest już produkt o takim samy EAN to go nie utworzycie bo nie może być kilku. W edycji aukcji jest opcja utwórz produkt, przyciski w okolicach kategorii - jeśli jest to produkt z EAN którego jeszcze nie ma na allegro. Ale szkoda zachodu - moderatorzy i tak mogą zmodyfikować utworzone przez was produkty :-) . W produkcie jedyne co wam się z niego podstawia to nazwa. Reszta pochodzi z waszych aukcji a zapiszą się w nim wasze zdjęcia, opisy itp. Wystarczy, że moderator uzna, że nazwa nie jest odpowiednia i ją zmieni. Tak samo robią ze wszystkim - usuwają zdjęcia które ich zdaniem nie odpowiadają produktowi, kody produktów itp . Mi już zmieniono tak mnóstwo produktów :-) . Na aukcji ze zwierzętami morskimi zmieniono mi nazwę produktu na wąż bo według allegro pod tym kodem EAN jest wąż ( i tak tytuł aukcji zwierzęta morskie, na zdjęciu zwierzęta morskie a nazwa produktu wąż gumowy   :-)  ) - weryfikują aukcje w różnych miejscach u mnie np zabawki w jednej z hurtowni i poprawiają dane na takie jakie ma ta hurtownia. Czyli kody które miałem swoje w parametrach, nazwy np modelu . A może być też tak , że ktoś podepnie się pod wasz produkt i zgłosi zmiany bo według niego np produkt powinien nazywać się inaczej. Ta produktyzacja to po prostu jedna wielka porażka i wykorzystywanie monopolu bo tak można nazwać jak na razie serwis do swoich celów . 

Pozdrawiam
RZ
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1142
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Kontakt:

Re: Generator aukcji z pliku CSV - Produkt Allegro

Post autor: KD9 »

moderatorzy i tak mogą zmodyfikować utworzone przez was produkty
Sądzę, że bez czyjegoś zgłoszenia sami nie interweniują. Od dłuższego czasu drę z nimi koty o autora książek o imieniu Praca i nazwisku Zbiorowa (autor jest na Allegro parametrem obowiązkowym, mimo że nawet sami wydawcy go nie podają, gdy książka nie ma konkretnych autorów, zwłaszcza malowanki i mnóstwo innych książeczek dla dzieci). Teraz założyłem produkt ze „swoim” autorem i raczej póki nikt nie zgłosi zmiany, to tak pozostanie. Natomiast zdarza się, że zgłaszam błąd, że np. malowanka ma oprawę miękką, a oni odrzucają, że prawidłowa to twarda; jak zapytałem się czy przesłać im zdjęcie tej malowanki, to dopiero wtedy poprawili, nie wiem skąd czerpią wiedze o produktach, ale podejrzewam, że z jakiejś ułomnej bazy jednej z hurtowni (czasami powielane są te same błędy).
Schowek01.jpg
 
ODPOWIEDZ