Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Wysyłam z Allegro - sortowanie etykiet

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
ogrod_marzen
Posty: 24
Rejestracja: 20 paź 2017, 08:39
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Wysyłam z Allegro - sortowanie etykiet

Post autor: ogrod_marzen »

:idea: Proszę zapoznać się z podwieszonym poradnikiem Jak prawidłowo zgłosić problem? i doprecyzować zgłoszenie.

Jeśli poradnik nie rozwiązał Twojego problemu, wówczas podaj wymagane informacje:

1. Czy pobrano z serwera aktualny instalator i przeinstalowano EU? tak
2. Czy została wykonana aktualizacja komponentów Allegro? tak
3. Czy problem występuje w trybie awaryjnym? tak
4. Z której wersji Windowsa korzystasz? 7
5. Opisz poniżej dokładnie problem zgodnie z pkt. 8.2 oraz 8.3 poradnika:
...


Witam, mam problem z poprawnym sortowaniem etykiet nadawczych - korzystam z opcji wysyłam z Allegro - DPD - np robię 4 etykiety według kolejności zakupu, przy drukowaniu listów kurierskich pokazuje mi w kolejności 1,3,2,4. Jak klikam generuj protokół to już pokazuje poprawnie kolejność. Opcja etykiet A6 - jedna na stronie 

Ktoś ma podobny problem z DPD? 
 
JOHHN8
Posty: 225
Rejestracja: 22 kwie 2013, 13:26
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wysyłam z Allegro - sortowanie etykiet

Post autor: JOHHN8 »

U mnie to jest bardzo częsty przypadek .
Robię sobie listę do wysyłki wieczorem wg.kolumny "forma wysyłki" żeby mieć na rano przygotowane. Muszę tego samego dnia zrobić do tej listy etykiety.
Jeśli zostawię i przyjdę na drugi dzień to etykiety drukują się już randomowo, pomimo że folder zostaje bez zmian i lista wysyłkowa też jest bez zmian.

Kiedyś podsuwałem pomysł aby wstawić w pamięć programu drugą kolumnę jak to się robi w excelu, żeby folder zawsze miał jedną stałą chronologię transakcji, ale widocznie większość użytkowników drukuje wg kolumny daty zakupu, wtedy problemu nie ma.
Ja jednak mam swoje przyzwyczajenia i robię listę jedną wg. czasu zakupu
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Wysyłam z Allegro - sortowanie etykiet

Post autor: PhotoSoft »

Witam,
są drukowane wg kolejności na liście w oknie eksportu.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
JOHHN8
Posty: 225
Rejestracja: 22 kwie 2013, 13:26
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wysyłam z Allegro - sortowanie etykiet

Post autor: JOHHN8 »

Znów mnie to dopadło.....

... z rana drukuję listę do pakowania wg kolumny "forma wysyłki", w międzyczasie praca, aktualizacje, poprawki itd...
w południe drukuję etykiety wg tej kolumny i kolejność jest inna, pomimo że nic w tym folderze nie zmieniałem, nie dodawałem, nie usuwałem
Panie Marcinie, dlaczego lista do druku ma inną kolejność, a do etykiet inną?

Co mi się rzuciło w oczy, to lista klientów raz jest ustawiona mieszanie, a raz idzie wg nazw kont (poukładane)
Jest tak że przez dłuższy czas jest dobrze, a potem kilka dni rozsiewa etykiety po całej rolce i szukaj... 

Jak to ustawić żeby już nie denerwować się brakiem chronologii etykiet, co robię źle ?
 
Załączniki
2.png
1.png
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Wysyłam z Allegro - sortowanie etykiet

Post autor: PhotoSoft »

Bo sortuje Pan po kolumnie, której zawartość jest taka sama dla wielu pozycji. Od tego jest ID, aby mieć zawsze tą samą kolejność.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
JOHHN8
Posty: 225
Rejestracja: 22 kwie 2013, 13:26
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wysyłam z Allegro - sortowanie etykiet

Post autor: JOHHN8 »

Tak, rozumiem, i to było by super gdyby...... etykiety drukowały się razem w kolejności ID. Etykiety dzielone są przecież na różne karty w .pdf w zależności od rodzaju wysyłki i trzeba segregować wysyłkę, albo robić kilka list z podziałem na przewoźników, a to niepotrzebnie zajmuje czas.

Pani Marcinie, Pan jest guru w tym programie i cenię Pana wiedzę jak i pracę, ale nie dało by radę zrobić opcji by można było sortować wybraną w kolejności jak jest w excelu, np:
sortuj według: forma wysyłki
następnie według: ID

dzięki temu nic, nigdy i nigdzie nie będzie już nieuporządkowane,
za tą możliwość utworzę Pana ołtarzyk w biurze i każę codziennie pracownikom codziennie czcić Pana moc nadaną prze EU. :D
PhotoSoft
Administrator
Posty: 6992
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Wysyłam z Allegro - sortowanie etykiet

Post autor: PhotoSoft »

Mogę dodać taką możliwość - przy liście aukcji już działa takie sortowanie :)
Za ten post autor PhotoSoft otrzymał podziękowanie:
JOHHN8 (30 mar 2023, 14:18)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ