Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

[EU 3.59] Lista funkcji do zoptymalizowania w nowej wersji

Zbieram propozycje co poprawić :)

Tutaj znajdziesz wszystkie informacje na temat nowych wersji EU. Na tym forum również możesz zgłaszać sugestie oraz uwagi dotyczące nowych funkcji.
Regulamin forum
Zanim założysz nowy temat, sprawdź czy ktoś wcześniej nie zgłosił już podobnego pomysłu. Jeśli tak, wówczas dopisz się do niego, ponieważ pod uwagę będą brane tylko takie sugestie, które zostaną poparte przez większą ilość użytkowników. Stąd domyślnie ustawione jest sortowanie wg liczby odpowiedzi.

Zgłoszone sugestie są przeglądane i wybierane do wdrożenia podczas projektowania nowej wersji. Nie zaglądam tutaj na bieżąco. Tematy, w których przez 6 m. od ostatniego postu nikt się nie wypowie będą automatycznie usuwane.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

[EU 3.59] Lista funkcji do zoptymalizowania w nowej wersji

Post autor: PhotoSoft »

Witam,
będę pracował nad nową wersją i postanowiłem skupić się przede wszystkim na optymalizacji obecnych funkcji i poprawie wydajności.

Mogę zdradzić, że pojawi się nowa funkcja "Znajdź i zamień", która pozwoli zaplanować kilka zmian na raz i aukcje będą edytowane wielowątkowo.

Do tego wielowątkowo będzie odbywać się wystawianie oraz kończenie aukcji, a także zwiększę ilość wątków podczas aktualizacji oraz importu z Allegro :)

Jeśli macie pomysł, które funkcje jeszcze można by zoptymalizować to piszcie.

A może któraś funkcja blokuje całkiem interfejs EU albo przydałby się pasek postępu - to też piszcie ;)
Za ten post autor PhotoSoft otrzymał podziękowania (total 2):
robi1976 (07 wrz 2023, 11:40) • Zildijan (07 wrz 2023, 12:24)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1359
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: [EU 3.59] Lista funkcji do zoptymalizowania w nowej wersji

Post autor: Zildijan »

PRODUKT ALLEGRO

Hurtowe edycja / Produkt allegro /
- Odśwież
- Powiąż
- Utwórz

Brakuje mi tutaj checboxa "Na koniec odśwież usunięte parametry dodatkowe."

Aby posprzątać pozostałości w bazie po poprzednich parametrach, robię zawsze na koniec
Hurtowa edycja / Parametry / 2/2 / Odśwież usunięte parametry dodatkowe.
Zautomatyzowanie tego byłoby umileniem.
-------------
dodałem propozycję do sugestii :)
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2023, 10:56 przez Zildijan, łącznie zmieniany 1 raz.
Zildijan
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1359
Rejestracja: 24 maja 2013, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Re: [EU 3.59] Lista funkcji do zoptymalizowania w nowej wersji

Post autor: Zildijan »

ZDJĘCIA

Hurtowe edycja / Zdjęcia
- Usuń zdjęcia (do zaznaczenia po kolei które ma usuwać np. 16, 15, 14, 13, 12)
- .... w tym usuwanie od ostatnich tj. od 16, następnie 15. 14 itd.
- A jeśli da się nie po kolei, ale od razu machnąć wszystkie zaznaczone np. 16, 15, 14, 13, 12 myk i nie ma, to byłaby bajka :)
----------------
dodałem propozycję do sugestii z lekkim rozwinięciem Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2023, 11:05 przez Zildijan, łącznie zmieniany 1 raz.
JOHHN8
Posty: 227
Rejestracja: 22 kwie 2013, 13:26
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [EU 3.59] Lista funkcji do zoptymalizowania w nowej wersji

Post autor: JOHHN8 »

U mnie magazyn.
Mozliwość eksportu wybranych podkatalogów.
est tak że jakiś towar sie kończy i po jakimś czasie uzbiera się kilka/set KODów nieaktywnych. Wtedy KOD zostaje przypisany do innego,nowego produktu. Wtedy zbieram takie KODy w jednym pliku i wysyłam do .csv celem przypisania nowych parametrów. Teraz trzeba wysyłać wszystko, u mnie 18k ID i wyodrębnianie po katalogu.
Nie jest to uciążliwe, ale jeśli mówimy o zoptymalizowaniu....
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1142
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Kontakt:

Re: [EU 3.59] Lista funkcji do zoptymalizowania w nowej wersji

Post autor: KD9 »

Tak na szybko

Jeśli nie było dodawania/usuwania/przenoszenia ofert, to żeby po przełączaniu się na inne konto/grupę/archiwum i z powrotem lista była wczytywana z cache'u, a nie każdorazowo odświeżana. Jeszcze na serwerze to ujdzie, ale przy zdalnym dostępie paraliżuje pracę, tu nawet jakby były jakieś operacje robione, to i tak nie powinno być wymuszania odświeżenia, tylko ręcznie.
--
Jeśli zmieniam ręcznie ilość w ofercie, to powinno być pytanie czy zmienić także w magazynie (a właściwie, to powinno być w parametrach i wtedy bez pytania).
--
Zapamiętywanie ostatniej zmiany w hurtowej zmianie ceny (np. zmniejsz o 10 gr), żeby za każdym razem nie wprowadzać tego samego, ja np. używam wyłącznie zmiany kwotowej, a nawet jeśli chciałbym coś innego to zapamiętanie poprzedniej operacji nie wpłynie na liczbę klików.
--
Zmiana nazewnictwa z archaicznego Aukcje (forma sprzedaży, w której nabywcą zostaje osoba oferująca najwyższą cenę) na Oferty i z Kontrahenci na Transakcje.
--
Może zamiana ikonek na jakieś autorskie nowocześniejsze i ładniejsze, bo te windowsowe nie są za piękne, a w wielu przypadkach nieintuicyjne. Moi pracownicy, którzy rzadziej korzystają z EU często się pytają, gdzie co jest.
--
Eksportuj online - ze względu na dominujący InPost wstawienie wysyłki InPost Shipx na samą górę, na 2. EN i ewentualnie na 3. Wysyłam z Allegro.
--
Tak jak postulowałem wcześniej, przeniesienie opcji promowania z Zaktualizuj do sekcji Promocji
--
W edycji ofert w parametrach, gdy przeskakuję tabem na kolejny parametr typu wymiar, waga, to powinien być on podświetlany (gotowy do edycji czy skasowania jednym dotknięciem klawisza, a teraz trzeba zaznaczać.
--
Często u mnie się zdarza, że przy zmianie jakichś parametrów (w książkach) lista wydawców albo bohaterów robi się pusta i trzeba wyjść z edycji i wrócić, żeby lista wyświetlała się poprawnie. Były nawet przypadki, że przy liście wydawnictw wpisywane przeze mnie litery miały odwróconą kolejność, jakbym po hebrajsku pisał (nie zapisywałem logów, bo powtarzalność jest losowa), choć ostatnio tego nie zauważyłem, natomiast pusta lista pojawiła się nawet przed chwilą.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2023, 12:21 przez KD9, łącznie zmieniany 3 razy.
szuwarek
Posty: 19
Rejestracja: 25 paź 2020, 16:15
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: [EU 3.59] Lista funkcji do zoptymalizowania w nowej wersji

Post autor: szuwarek »

mocno irytująca sprawa: w przypadku kiedy Allegro zmieni parametry produktu lub przeniesie dany produkt z jednej podkategorii do drugiej, przycisk 'odśwież parametry produktów' wykazuje np. brak w danej podkategorii danego EANU / nazwy. Wówczas proponuje:
"Czy chcesz rozszerzyć wyszukiwanie na wszystkie kategorie?"

Całkiem niepotrzebnie - zwykle dany produkt jest przeniesiony do innej podkategorii ale w tym samym drzewie.
Przeszukiwanie całego allegro w poszukiwaniu przedmiotu potrafi trwać nawet kilkanaście minut w przypadku produktu mającego w nazwie coś popularnego, dodatkowo lista wyników to groch z kapustą bez możliwości sortowania po danej kategorii jaka została odnaleziona.

powinna być dostępna domyślna opcja "Czy chcesz rozszerzyć wyszukiwanie na podkategorię w tym samym drzewie" a dopiero po kolejnym bezskutecznym przeszukiwaniu kierować się na główne drzewo allegro.
W listingu warto byłoby dodać możliwość sortowania wyników przez np. kliknięcie w nazwę tabeli -> kategoria / nazwa
JOHHN8
Posty: 227
Rejestracja: 22 kwie 2013, 13:26
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [EU 3.59] Lista funkcji do zoptymalizowania w nowej wersji

Post autor: JOHHN8 »

W przypadku wnioskowania o zwrot prowizji z pozycji karty transakcji.
"Przed wystąpieniem o zwrot prowizji, należy rozgrupować transakcję." Może by zrobić by z automatu rozgrupowało zakup, zgłosiło wniosek o zwrot prowizji i połączyło w transakcję do przeniesienia.
stegolas
Posty: 250
Rejestracja: 14 gru 2012, 00:21
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [EU 3.59] Lista funkcji do zoptymalizowania w nowej wersji

Post autor: stegolas »

- Skróty klawiszowe
- pobieranie danych o kliencie z GUS po podaniu tylko NIP
- likwidacja zakładek w zamówieniu i rozbiciu aby wszystko było widoczne na jednym ekranie - dane do wysyłki - dane do faktury
- wymiary paczek dla wysyłek allegrowych długość x szerokość x wysokość - zapisywane w magazynie
- w zamówieniach gdzie wysyłka jest np. do paczkomatu np. gabaryt A jeżeli kupione są dwa przedmioty lub więcej to automatyczna zmiana gabarytu na większy czyli B. Jeżeli jest gabaryt B to zmiana na C. 
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: [EU 3.59] Lista funkcji do zoptymalizowania w nowej wersji

Post autor: PhotoSoft »

Chyba nie zrozumieliście co napisałem w pierwszym poście. Nie zgłaszajcie mi tutaj nowych funkcji tylko załóżcie swoje tematy, bo ten zostanie skasowany po wydaniu nowej wersji...

Temat dotyczy optymalizacji istniejących funkcji.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Hunter209
Posty: 134
Rejestracja: 12 gru 2018, 20:42
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: [EU 3.59] Lista funkcji do zoptymalizowania w nowej wersji

Post autor: Hunter209 »

Optymalizacją istniejącej funkcji wystawiania faktur byłaby możliwość wystawiania faktur korekt. Aktualnie trzeba wystawiać miesięcznie ręcznie miliard korekt do zwrotów towarów.
JOHHN8
Posty: 227
Rejestracja: 22 kwie 2013, 13:26
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [EU 3.59] Lista funkcji do zoptymalizowania w nowej wersji

Post autor: JOHHN8 »

Edycja sekcji: może dodać możliwość z pomocą CTRL zaznaczenia sekcji do usunięcia.
(u mnie każdy nowy dzień to nowa sekcja i nowe podsekcje związane z firmą kurierską, po 3/4 dniach mam kilkanaście sekcji które trzeba usunąć)
visio
Posty: 13
Rejestracja: 17 cze 2021, 09:38
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [EU 3.59] Lista funkcji do zoptymalizowania w nowej wersji

Post autor: visio »

Modyfikacja funkcji Zaktualizuj aukcje w kierunku Allegro -> EU (be zdjęć). Obecnie funkcja nie zapisuje odświeżonych ID Parametrów. Trzeba wejść w każdą aukcję i ją ręcznie zapisać nic nie zmieniając. Bez sensu. Dopiero wtedy można utworzyć produkt Allegro czy też powiązać z produktem. 

W przypadku kilku aukcji nie ma może problemu ale jak ich jest kilkaset to już głupiego robota.
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1142
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Kontakt:

Re: [EU 3.59] Lista funkcji do zoptymalizowania w nowej wersji

Post autor: KD9 »

Czy w książkach można by zgrupować tematyki (najlepiej wszystkie na dole)?
Schowek01.jpg
 
stegolas
Posty: 250
Rejestracja: 14 gru 2012, 00:21
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [EU 3.59] Lista funkcji do zoptymalizowania w nowej wersji

Post autor: stegolas »

czy może Pan dorobić aby pole do skanowania EANu w Asystencie pakowania było podświetlone na jakiś kolor kiedy jest aktywne? Zdarza się, że ktoś kliknie w inne pole a potem skanują w pole ilość paczek itp Mocno ułatwi a mało pracy.
ODPOWIEDZ