Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Powiadomienie o transakcjach.

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
davson
Posty: 3
Rejestracja: 01 lut 2024, 07:43
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Powiadomienie o transakcjach.

Post autor: davson »

:idea: Proszę zapoznać się z podwieszonym poradnikiem Jak prawidłowo zgłosić problem? i doprecyzować zgłoszenie.
Mam pytanie czy to błąd w programie czy też mam coś źle ustawione ale gdy EU pobierze nowe transakcje To w każdej z rubryk widnieje ta sama ilość (będąca ilością łączną pozycji transakcji).
Dla jasności poniżej grafika:
Obrazek
Z grafiki wynika , że pobrano 3 zamówienia. Otóż w rzeczywistości pobrano dwa zamówienia jedno z jednym przedmiotem a drugie z dwoma przedmiotami.
W związku z powyższym uważam  ,że powinno być wyświetlone 

Dodano nowych:
- transakcji: 2
- wypełnionych formularzy: 2
- wpłat Allegro: 2

Proszę o informację czy to ja mam coś źle ustawione czy to błąd ?

 
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Powiadomienie o transakcjach.

Post autor: PhotoSoft »

To nie błąd. Transakcje zliczane są przed zgrupowaniem.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
davson
Posty: 3
Rejestracja: 01 lut 2024, 07:43
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Powiadomienie o transakcjach.

Post autor: davson »

Dziękuję za odpowiedź. Zatem moim zdaniem nie bardzo widzę sens pokazywania podsumowania przed zgrupowaniem (bynajmniej dla mnie). Myślę , że o wiele więcej mówiła by informacja po zgrupowaniu gdzie faktycznie widzę , że wpłynęło X zamówień. 
Ja rozumuję pojęcie transakcji jako 1 sztuka niezależnie od tego ile klient zakupi pozycji. Analogicznie jak to jest gdy idę do sklepu i kupuję 2 rzeczy to płacąc za te przedmioty odbywa się jedna transakcja.
Nie chcę być postrzegany że się czepiam, bo jak tak musi być i inni użytkownicy również uważają , że tak jak jest obecnie jest ok to jak najbardziej niech tak zostanie. Uważam jednak, że sposób myślenia i informacji o faktycznej ilości zamówień była by o wiele bardziej użyteczna.
Np. 
2 klientów zakupiło 8 przedmiotów. Klient 1 zakupił 3, Klient 2 zakupił 5.
Czyli: 

Dodano nowych:
- transakcji: 2
- wypełnionych formularzy łączna ilość sprzedaży (ilość pozycji): 8
- wpłat Allegro: 2

Tak według mnie jest czytelniej i od razu wiem ile osób zakupiło (czyli ile mam paczek do pakowania) i skala ile sztuk łącznie się sprzedało.

Liczę na dyskusję o użyteczności wdrożenia zmiany mojej propozycji w stosunku do obecnej postaci powiadomień.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 7091
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 108 razy
Kontakt:

Re: Powiadomienie o transakcjach.

Post autor: PhotoSoft »

davson pisze: 14 mar 2024, 18:38 Zatem moim zdaniem nie bardzo widzę sens pokazywania podsumowania przed zgrupowaniem (bynajmniej dla mnie)
Ma Pan jedną transakcję kupującego XYZ w "Nowych". Potem kupujący dokupi jakiś przedmiot. Co wtedy takie podsumowanie po zgrupowaniu by pokazało? Zero nowych transakcji, bo w "Nowych" nadal byłaby jedna transakcja tylko teraz zgrupowana.
davson pisze: 14 mar 2024, 18:38 od razu wiem ile osób zakupiło (czyli ile mam paczek do pakowania)
To widać po ilości transakcji w danej sekcji.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ