Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Kod taryfy celnej

POPRAWKA w [EU 3.69.5.1]

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1601
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Kontakt:

Kod taryfy celnej

Post autor: KD9 »

Schowek01.jpg
To jakiś wymóg?
EasyUploader
Administrator
Posty: 8945
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy
Kontakt:

Re: Kod taryfy celnej

Post autor: EasyUploader »

To tylko allegro wie. Może zmieniły się jakieś przepisy :?
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
nijaki
Posty: 52
Rejestracja: 25 cze 2025, 18:18
Lokalizacja: Pabianice
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kod taryfy celnej

Post autor: nijaki »

Tak wg mojej wiedzy to jeśli sprzedawca i nabywca są z tego samego kraju to ten KOD jest potrzebny DO NICZEGO.

Kod taryfy celnej jest potrzebny przy odprawie celnej. Więc jeśli spredawca wysyła nam zamówiony produkt z Chin... to ten Kod Taryfy Celnej jest potrzebny... choć i tak nie wiem po co nabywcy. Zgłaszasz zakupiony towar do odprawy celnej i dostajesz kwotę cła do zapłaty (w uproszczeniu oczywiście).
Kod taryfy celnej to potrzebny jest Agencji Celnej i celnikowi.
A jeśli ja wysyłam towar z Polski do Polski to podatek celny nie jest naliczany. Więcej nawet: jeśli wysyłam z Polski do Czech czy na Słowację albo do Niemiec...  to jest Unia Europejska i też nie ma cła.

Po co klientowi detalicznemu informacja o taryfie celnej? Chyba tylko po to aby wiedział ile ja jako importer zapłaciłem cła i o ile miałby taniej ten produkt gdyby nie CŁA.

Jeśli znacie jakiś logiczny i praktyczny powód tej rubryki to dajcie znać, bo ja na razie nie widzę sensu. Znaczy jeden jest: jeśli sprzedawca to chińska firma i wysyła towar z Chin, to wtedy powinno to przejść przez urząd celny - tylko kto osobiście zajmuje się odprawą? Do zgłoszenia dołącza się Fakturę z dokładną specyfikacją i czeka na kwotę do zapłaty.
Obrazek   

 🎼  Jestem prawie jak Beethoven...  też tracę słuch  🎶
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1601
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Kontakt:

Re: Kod taryfy celnej

Post autor: KD9 »

Jestem za ukryciem tego pola, bo tylko zaśmieca kartę towarową.
nijaki
Posty: 52
Rejestracja: 25 cze 2025, 18:18
Lokalizacja: Pabianice
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kod taryfy celnej

Post autor: nijaki »

Każdy kto wysyła towar z Polski chyba nie potrzebuje tego pola.
Ale jeśli ktoś obsługuję np. chińską firmę z wysyłką towaru z Chin przy pomocy EU będzie go potrzebował.

Poza tym znając "pomysłowość Allegro... kto wie co wymyślą z tym polem... żeby się nie okazało, że coś tam domyślnie jest wpisane i jeśli nie skasujemy ręcznie to się będzie tam pojawiać.

Mnie osobiście to pole ZBĘDNE JEST... ale czy aby nikt go nie będzie potrzebował?

 
Obrazek   

 🎼  Jestem prawie jak Beethoven...  też tracę słuch  🎶
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1601
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Kontakt:

Re: Kod taryfy celnej

Post autor: KD9 »

KD9 pisze: 26 kwie 2026, 10:01 ukryciem
czyli nie usunięciem, jak ktoś potrzebuje zostawia, jak nie potrzebuje ukrywa, np. w Ustawieniach.
nijaki
Posty: 52
Rejestracja: 25 cze 2025, 18:18
Lokalizacja: Pabianice
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kod taryfy celnej

Post autor: nijaki »

OK - zrozumiałem to inaczej...  ukrycie ma sens.

Ja po prostu nie chciałem "wylać dziecka z kąpielą".



 
Obrazek   

 🎼  Jestem prawie jak Beethoven...  też tracę słuch  🎶
Michal87
Posty: 162
Rejestracja: 20 sie 2018, 08:40
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kod taryfy celnej Problem z wystawieniem oferty

Post autor: Michal87 »

Mam problem z wystawieniem oferty. Przez przypadek cos było wpisane w tym polu. Po skasowaniu zawartości tego pola, oferty nie chcą sie wystawic mimo ze pole jest puste. Jak to naprawić? 
Komunikat "W parametrze Kod taryfy celnej (250792) można zdefiniować maksymalnie jedną wartość. (parameters: ConstraintViolationException.ParameterHasMoreThanOneValue) (błąd)"
tomazik123
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 493
Rejestracja: 23 wrz 2018, 16:14
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Kod taryfy celnej

Post autor: tomazik123 »

Może to pomoże:
Zaznacz aukcje
Hurtowa edycja
Parametry kategorii
Znajdź parametr
Zaznacz usuń parametr
Zatwierdź
Zatwierdź
Michal87
Posty: 162
Rejestracja: 20 sie 2018, 08:40
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kod taryfy celnej

Post autor: Michal87 »

niestety nie pomaga
Michal87
Posty: 162
Rejestracja: 20 sie 2018, 08:40
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kod taryfy celnej

Post autor: Michal87 »

zmieniłem tytuł i zapisałem jako nowa oferte-też nie pomogło
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1601
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Kontakt:

Re: Kod taryfy celnej

Post autor: KD9 »

Ponawiam prośbę o możliwość ukrywania tego pola.
EasyUploader
Administrator
Posty: 8945
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy
Kontakt:

Re: Kod taryfy celnej

Post autor: EasyUploader »

Nie planuję takiej funkcji. Można by jedynie ten parametr przenieść na koniec listy.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
Michal87
Posty: 162
Rejestracja: 20 sie 2018, 08:40
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kod taryfy celnej

Post autor: Michal87 »

Panie Marcinie, jak wystawic te oferty które nie chca sie wystawic przez to że wcześniej cos było w tym parametrze wpisane, a teraz nie ma nic???
Michal87
Posty: 162
Rejestracja: 20 sie 2018, 08:40
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kod taryfy celnej

Post autor: Michal87 »

Zrobiłem ręcznie nowe identyczne aukcje. Nie ruszałem wogule pola "kod taryfy celnej" i nowe oferty mimo że nie miały nigdy nic w tym parametrze, przy próbie wysyawienia pojawia sie komunikat "W parametrze kod taryfy celnej..."
Czeski film...
Panie Marcinie pomoze pan z tym?
ODPOWIEDZ