Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google
Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.
Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny
ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details
Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.
Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny
Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.
Kod taryfy celnej
POPRAWKA w [EU 3.69.5.1]
-
EasyUploader
- Administrator
- Posty: 8945
- Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
- Podziękował: 91 razy
- Otrzymał podziękowań: 134 razy
- Kontakt:
-
nijaki
- Posty: 52
- Rejestracja: 25 cze 2025, 18:18
- Lokalizacja: Pabianice
- Podziękował: 16 razy
- Otrzymał podziękowań: 0
Re: Kod taryfy celnej
Tak wg mojej wiedzy to jeśli sprzedawca i nabywca są z tego samego kraju to ten KOD jest potrzebny DO NICZEGO.
Kod taryfy celnej jest potrzebny przy odprawie celnej. Więc jeśli spredawca wysyła nam zamówiony produkt z Chin... to ten Kod Taryfy Celnej jest potrzebny... choć i tak nie wiem po co nabywcy. Zgłaszasz zakupiony towar do odprawy celnej i dostajesz kwotę cła do zapłaty (w uproszczeniu oczywiście).
Kod taryfy celnej to potrzebny jest Agencji Celnej i celnikowi.
A jeśli ja wysyłam towar z Polski do Polski to podatek celny nie jest naliczany. Więcej nawet: jeśli wysyłam z Polski do Czech czy na Słowację albo do Niemiec... to jest Unia Europejska i też nie ma cła.
Po co klientowi detalicznemu informacja o taryfie celnej? Chyba tylko po to aby wiedział ile ja jako importer zapłaciłem cła i o ile miałby taniej ten produkt gdyby nie CŁA.
Jeśli znacie jakiś logiczny i praktyczny powód tej rubryki to dajcie znać, bo ja na razie nie widzę sensu. Znaczy jeden jest: jeśli sprzedawca to chińska firma i wysyła towar z Chin, to wtedy powinno to przejść przez urząd celny - tylko kto osobiście zajmuje się odprawą? Do zgłoszenia dołącza się Fakturę z dokładną specyfikacją i czeka na kwotę do zapłaty.
Kod taryfy celnej jest potrzebny przy odprawie celnej. Więc jeśli spredawca wysyła nam zamówiony produkt z Chin... to ten Kod Taryfy Celnej jest potrzebny... choć i tak nie wiem po co nabywcy. Zgłaszasz zakupiony towar do odprawy celnej i dostajesz kwotę cła do zapłaty (w uproszczeniu oczywiście).
Kod taryfy celnej to potrzebny jest Agencji Celnej i celnikowi.
A jeśli ja wysyłam towar z Polski do Polski to podatek celny nie jest naliczany. Więcej nawet: jeśli wysyłam z Polski do Czech czy na Słowację albo do Niemiec... to jest Unia Europejska i też nie ma cła.
Po co klientowi detalicznemu informacja o taryfie celnej? Chyba tylko po to aby wiedział ile ja jako importer zapłaciłem cła i o ile miałby taniej ten produkt gdyby nie CŁA.
Jeśli znacie jakiś logiczny i praktyczny powód tej rubryki to dajcie znać, bo ja na razie nie widzę sensu. Znaczy jeden jest: jeśli sprzedawca to chińska firma i wysyła towar z Chin, to wtedy powinno to przejść przez urząd celny - tylko kto osobiście zajmuje się odprawą? Do zgłoszenia dołącza się Fakturę z dokładną specyfikacją i czeka na kwotę do zapłaty.
-
nijaki
- Posty: 52
- Rejestracja: 25 cze 2025, 18:18
- Lokalizacja: Pabianice
- Podziękował: 16 razy
- Otrzymał podziękowań: 0
Re: Kod taryfy celnej
Każdy kto wysyła towar z Polski chyba nie potrzebuje tego pola.
Ale jeśli ktoś obsługuję np. chińską firmę z wysyłką towaru z Chin przy pomocy EU będzie go potrzebował.
Poza tym znając "pomysłowość Allegro... kto wie co wymyślą z tym polem... żeby się nie okazało, że coś tam domyślnie jest wpisane i jeśli nie skasujemy ręcznie to się będzie tam pojawiać.
Mnie osobiście to pole ZBĘDNE JEST... ale czy aby nikt go nie będzie potrzebował?
Ale jeśli ktoś obsługuję np. chińską firmę z wysyłką towaru z Chin przy pomocy EU będzie go potrzebował.
Poza tym znając "pomysłowość Allegro... kto wie co wymyślą z tym polem... żeby się nie okazało, że coś tam domyślnie jest wpisane i jeśli nie skasujemy ręcznie to się będzie tam pojawiać.
Mnie osobiście to pole ZBĘDNE JEST... ale czy aby nikt go nie będzie potrzebował?
-
KD9
- Zaawansowany użytkownik EU
- Posty: 1601
- Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
- Lokalizacja: Gorzów
- Podziękował: 4 razy
- Otrzymał podziękowań: 27 razy
- Kontakt:
Re: Kod taryfy celnej
czyli nie usunięciem, jak ktoś potrzebuje zostawia, jak nie potrzebuje ukrywa, np. w Ustawieniach.
Re: Kod taryfy celnej Problem z wystawieniem oferty
Mam problem z wystawieniem oferty. Przez przypadek cos było wpisane w tym polu. Po skasowaniu zawartości tego pola, oferty nie chcą sie wystawic mimo ze pole jest puste. Jak to naprawić?
Komunikat "W parametrze Kod taryfy celnej (250792) można zdefiniować maksymalnie jedną wartość. (parameters: ConstraintViolationException.ParameterHasMoreThanOneValue) (błąd)"
Komunikat "W parametrze Kod taryfy celnej (250792) można zdefiniować maksymalnie jedną wartość. (parameters: ConstraintViolationException.ParameterHasMoreThanOneValue) (błąd)"
-
tomazik123
- Zaawansowany użytkownik EU
- Posty: 493
- Rejestracja: 23 wrz 2018, 16:14
- Podziękował: 8 razy
- Otrzymał podziękowań: 45 razy
Re: Kod taryfy celnej
Może to pomoże:
Zaznacz aukcje
Hurtowa edycja
Parametry kategorii
Znajdź parametr
Zaznacz usuń parametr
Zatwierdź
Zatwierdź
Zaznacz aukcje
Hurtowa edycja
Parametry kategorii
Znajdź parametr
Zaznacz usuń parametr
Zatwierdź
Zatwierdź
-
EasyUploader
- Administrator
- Posty: 8945
- Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
- Podziękował: 91 razy
- Otrzymał podziękowań: 134 razy
- Kontakt:
Re: Kod taryfy celnej
Nie planuję takiej funkcji. Można by jedynie ten parametr przenieść na koniec listy.
Re: Kod taryfy celnej
Zrobiłem ręcznie nowe identyczne aukcje. Nie ruszałem wogule pola "kod taryfy celnej" i nowe oferty mimo że nie miały nigdy nic w tym parametrze, przy próbie wysyawienia pojawia sie komunikat "W parametrze kod taryfy celnej..."
Czeski film...
Panie Marcinie pomoze pan z tym?
Czeski film...
Panie Marcinie pomoze pan z tym?