Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Kod taryfy celnej

POPRAWKA w [EU 3.69.5.1]

Tutaj znajdziesz zgłaszane problemy oraz ich rozwiązania. Proszę obowiązkowo zapoznać się z podwieszonym poradnikiem "Jak prawidłowo zgłosić problem?".
Michal87
Posty: 162
Rejestracja: 20 sie 2018, 08:40
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kod taryfy celnej

Post autor: Michal87 »

Problem wyjasniony. Za 1 razem przy próbie wystawienia w allegro został stworzony produkt po numerze katalogowym części. Aukcje sie nie wystawiły, ale produkt sie zapisał w allegro z jakimis znakami w parametyrze "kod taryfy". Przy kolejnych próbach wystawienia allegro automatycznie próbowało powiazać przedmioty z produktem który już w allegro istniał. Oferty dało sie wystawic po zmianie w numerze katalogowym części
EasyUploader
Administrator
Posty: 8961
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy
Kontakt:

Re: Kod taryfy celnej

Post autor: EasyUploader »

Właśnie byłem w trakcie pisania, że problemem jest produkt w katalogu ;)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1602
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Kontakt:

Re: Kod taryfy celnej

Post autor: KD9 »

Nie planuję takiej funkcji. Można by jedynie ten parametr przenieść na koniec listy.
Ale przecież to jest parametr WYŁĄCZNIE do handlu międzynarodowego. Nie każdy użytkownik EU sprzedaje za granicę.
EasyUploader
Administrator
Posty: 8961
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy
Kontakt:

Re: Kod taryfy celnej

Post autor: EasyUploader »

Proszę założyć temat z sugestią i zobaczymy czy będzie zainteresowanie.

Wgrałem nowy instalator z poprawką, aby parametr nie był wyświetlany na początku.
Za ten post autor EasyUploader otrzymał podziękowanie:
nijaki (18 maja 2026, 16:39)
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
nijaki
Posty: 52
Rejestracja: 25 cze 2025, 18:18
Lokalizacja: Pabianice
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kod taryfy celnej

Post autor: nijaki »

Dla mnie to dobre rozwiązanie - jednak lubię widzieć wszelkie pomysły Allegro - nawet te najgłupsze.
Dla mnie osobiście ten parametr jest zbędny... ale lubię wiedzieć co kombinuje Allegro i czym mnie będzie zaskakiwać w najbliższym czasie.
Obrazek   

 🎼  Jestem prawie jak Beethoven...  też tracę słuch  🎶
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1602
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Kontakt:

Re: Kod taryfy celnej

Post autor: KD9 »

nijaki pisze: 18 maja 2026, 16:39 lubię widzieć wszelkie pomysły Allegro
No to zobaczyliśmy i dla chętnych, którzy mają EU na kilku monitorach, może być parametr nieukrywany, ja preferuję ergonomię.
 
nijaki
Posty: 52
Rejestracja: 25 cze 2025, 18:18
Lokalizacja: Pabianice
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kod taryfy celnej

Post autor: nijaki »

KD9 pisze: 19 maja 2026, 09:34
nijaki pisze: 18 maja 2026, 16:39 lubię widzieć wszelkie pomysły Allegro
No to zobaczyliśmy i dla chętnych, którzy mają EU na kilku monitorach, może być parametr nieukrywany, ja preferuję ergonomię.


Ta ergonomia powoduje, że w ofertach będą te parametry dodawane.

Już teraz jeśli wybierasz produkt z Katalogu (a w większości wypadków jest to KONIECZNE) to ten parametr jest uzupełniany z automatu. I jeśli go nie usuniesz przy wystawianiu ręcznie to on będzie w ofercie.
W zasadzie to mi to obojętne czy on tam jest czy nie, dopóki przy jakiejś edycji się coś nie wysypie, jak gdzieś na forum było to już opisywane....  i problem był permanentny z wystawieniem oferty.

Ja u siebie usuwam ten parametr i mam spokój póki co. Ale żeby go usunąć muszę go widzieć.

Ergonomia o jedno okienko brzmi trochę naciąganie.
Obrazek   

 🎼  Jestem prawie jak Beethoven...  też tracę słuch  🎶
KD9
Zaawansowany użytkownik EU
Posty: 1602
Rejestracja: 14 lut 2018, 12:06
Lokalizacja: Gorzów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Kontakt:

Re: Kod taryfy celnej

Post autor: KD9 »

Jak lubisz dużo widzieć naraz, to polecam:
nijaki pisze: 19 maja 2026, 13:43 i problem był permanentny z wystawieniem oferty
To tylko kwestia odpowiedniego opisu w statusie. 
nijaki
Posty: 52
Rejestracja: 25 cze 2025, 18:18
Lokalizacja: Pabianice
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kod taryfy celnej

Post autor: nijaki »

Lubię widzieć dużo, bo to ułatwia pracę. Ja nie jestem AUTOMATEM, i chcę widzieć co mam a czego nie mam w ofercie.

A poza tym to nie była kwestia opisu w statusie (cokolwiek to znaczy) tylko produktyzacja namieszała od strony Allegro. A że błąd był zwracany dziwnie to trudno było to namierzyć...  

Zwróć uwagę, że do bardzo wielu ofert Allegro z automatu dodało te kody... nie mam pojęcia po co i dlaczego, ale dodało.
Trochę to nielogiczne jeśli do mojej oferty mi dopisują parametry bez informowania mnie - ale Allegro jest większe ode mnie i więcej im wolno :)

Co CI tak bardzo to jedno okienko przeszkadza - jest przecież nawet przesunięte na dół.
Obrazek   

 🎼  Jestem prawie jak Beethoven...  też tracę słuch  🎶
EasyUploader
Administrator
Posty: 8961
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy
Kontakt:

Re: Kod taryfy celnej

Post autor: EasyUploader »

Te kody będą potrzebne do generowania dokumentów dla odprawy celnej. Allegro szykuje się do uruchomienia sprzedaży na Ukrainę.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:arrow: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU
ODPOWIEDZ