Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

[Podstawy] Odświeżanie parametrów aukcji

Moduł do zarządzania aukcjami pełniący swego rodzaju rolę przechowywalni, w której można dodawać, importować, edytować oraz wystawiać przygotowane aukcje.
Regulamin forum
W związku z ciągłymi pracami nad EU, część funkcji zawarta w pomocy może być nieaktualna albo w ogóle nieopisana. Jeśli natrafisz na taki temat lub będzie coś niedoprecyzowane, wówczas zgłoś w nim swoje uwagi.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 4396
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy
Kontakt:

[Podstawy] Odświeżanie parametrów aukcji

Post autor: PhotoSoft » 22 lut 2013, 18:07

Dostępnych jest kilka mechanizmów odświeżania aukcji:

Obrazek

Parametry aukcji (pełne)
 
Obrazek

Odświeżanie parametrów aukcji dostępne jest dla zakładek trwające/zakończone i polega na pobraniu z Allegro informacji dotyczących:
 • obecnej ceny w licytacji,
 • ilości złożonych ofert,
 • ilości sprzedanych sztuk,
 • ilości wyświetleń,
 • ilości obserwujących osób,
 • daty zakończenia,
 • opcji promowania,
 • ofert promocyjnych (rabaty, zestawy) :arrow: viewtopic.php?t=4066,
 • wielowariantów,
 • najbliższej opłaty utrzymaniowej.

  Obrazek

Należy pamiętać, że filtrowanie aukcji w EU na trwające/zakończone bazuje na podstawie w/w danych zapisanych w bazie, dlatego w przypadku złego przypisania aukcji do zakładek pierwsze co należy zrobić to je odświeżyć.
UWAGA :!: Jeśli pomimo odświeżania parametrów w trwających aukcjach mamy również zakończone, tzn. że lista nie była odświeżana na bieżąco i API nie zwraca już informacji o niej. Trzeba wtedy skorzystać z opcji "Wyszukiwania aukcji, które nie są wystawione" i usunąć zaznaczone aukcje lub przenieść je ręcznie do wybranej zakładki korzystając z menu pod prawym przyciskiem myszki.
 
Obrazek

Również, gdy Allegro przedłuży nam aukcje w wyniku jakiejś awarii, należy pamiętać o ich odświeżeniu, aby zaktualizować daty zakończenia. Inaczej EU będzie wyświetlał, że aukcja się zakończyła, gdy ta będzie jeszcze trwać.

To samo dotyczy aukcji z licytacją z opcją KupTeraz, gdy ktoś z niej skorzysta i zakończy aukcje przed czasem. Bez jej odświeżenia w EU nadal będzie "wisiała" jako trwająca.
:idea: Jeśli korzystamy z EU w wersji Standard, wówczas aukcje, w których złożono oferty odświeżane są automatycznie przy pobieraniu transakcji.

Można również uaktywnić odświeżanie parametrów aukcji w tle w zakładce "Ustawienia -> Konfiguracja -> Działania w tle". MECHANIZM WŁĄCZAMY TYLKO NA JEDNYM Z KOMPUTERÓW W SIECI.

Parametry aukcji (szybkie)

Z tej opcji należy korzystać, jeśli zależy nam na szybkim odświeżeniu aukcji między zakładkami oraz pobraniu poniższych danych:
 • obecnej ceny w licytacji,
 • ilości złożonych ofert,
 • ilości sprzedanych sztuk,
 • ilości wyświetleń,
 • ilości obserwujących osób,
 • daty zakończenia.

Zaktualizuj całe aukcje Allegro -> EU

Funkcja ta służy do zaktualizowania aukcji w bazie po skorzystaniu z edycji poprzez Allegro. Inaczej zmiany nie będą widoczne w EU. Jest to szybsze rozwiązanie, niż usuwanie aukcji z bazy i importowanie ich od nowa.

Numery aukcji wznowionych przez Allegro

Funkcja ta została opisana w osobnym temacie :arrow: viewtopic.php?t=976

Szybki import brakujących trwających aukcji

Ostatnia opcja pozwala na szybki import aukcji do EU, które wystawimy poprzez WWW. Jest to dokładnie ta sama funkcja :arrow: viewtopic.php?t=651 tylko dostępna z poziomu listy aukcji.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

ODPOWIEDZ