Od teraz można zarejestrować lub zalogować się na forum poprzez konto Facebook albo Google :) Jeśli zalogujesz się w ten sposób i na forum jest już utworzone konto o takim samym adresie e-mail, wówczas oba konta zostaną ze sobą powiązane. Czyli zachowane zostaną wszystkie ustawienia i posty.

Jeśli adresy e-mail będą różne, wówczas zostanie założone nowe czyste konto. W razie czego można zmienić w ustawieniach istniejącego konta adres na inny :arrow: ucp.php?i=ucp_profile&mode=reg_details

Ten komunikat można zamknąć w prawy górnym rogu.

Automatyczna synchronizacja stanu Allegro / Sklep

Moduł do przechowywania szablonów aukcji produktów oraz kontrolowania na bieżąco dostępnego stanu przy sprzedaży - ta funkcjonalność dostępna jest tylko w wersji Standard.
Regulamin forum
W związku z ciągłymi pracami nad EU, część funkcji zawarta w pomocy może być nieaktualna albo w ogóle nieopisana. Jeśli natrafisz na taki temat lub będzie coś niedoprecyzowane, wówczas zgłoś w nim swoje uwagi.
PhotoSoft
Administrator
Posty: 3506
Rejestracja: 14 cze 2011, 13:10
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy
Kontakt:

Automatyczna synchronizacja stanu Allegro / Sklep

Post autor: PhotoSoft » 15 maja 2019, 12:59

UWAGA :!: Korzystanie z tej funkcji nie zwalania z samodzielnej kontroli stanu produktów i weryfikacji kończonych aukcji.
Jeśli mamy aktywowaną kontrolę stanu i powiązane aukcje z magazynem :arrow: viewtopic.php?t=628 Wówczas można aktywować automatyczne synchronizowanie stanu produktów w zakładce "Ustawienia -> Konfiguracja -> Magazyn".

Obrazek

Mechanizm oprócz kończenia może również aktualizować ilość dostępnych sztuk w trwającej aukcji oraz w sklepie. Natomiast w przypadku niewystawionych aukcji oznaczy je podgrupą "Do wystawienia" :arrow: viewtopic.php?t=646

Podczas synchronizacji automatycznie będą uwzględniane wszystkie produkty, w których zmieni się stan podczas edycji (ręcznie, poprzez plik CSV czy po pobraniu transakcji). Również na stanowiskach, gdzie opcja synchronizacji nie będzie aktywna.

Dlatego przy pierwszym aktywowaniu mechanizmu EU spyta czy uwzględnić wcześniej edytowane produkty, jeśli wykryje, że był wcześniej zmieniony ich stan. Opcję tą można włączyć tylko na stanowisku, gdzie jest aktywowane pobieranie transakcji w tle, ponieważ działa ona w tym samym cyklu.

Czyli po pobraniu transakcji ze wszystkich kont EU przeszuka magazyn pod kątem produktów, które mają zmodyfikowany stan. Następnie w zależności od stanu i konfiguracji zakończy aukcje i/lub zaktualizuje ich stan na wszystkich kontach Allegro / w Sklepie.
:idea: Jeśli podczas synchronizacji danego produktu z magazynu wystąpi błąd API Allegro, wówczas zostanie ona ponowiona przy kolejnym pobieraniu transakcji. Przypominam, że mechanizm zleca tylko do Allegro aktualizację ilości sztuk czy zakończenie aukcji. EU nie sprawdza czy Allegro zwróci potem potwierdzenie statusu edycji ( :arrow: viewtopic.php?t=4527), bo trwałoby to za długo, dlatego trzeba kontrolować co się dzieje z aukcjami.

Jeśli wystąpi błąd podczas aktualizacji stanu w sklepie, wówczas nie zostanie ona ponowiona. Jest to celowe działanie, inaczej EU ponownie próbowałby synchronizować również aukcje Allegro.

Wszystkie operacje edycji wykonywane przez mechanizm będą odnotowane w logach "działań w tle".
Czas, który ustawiamy pomiędzy kolejnymi pobieraniami transakcji w ustawianiach liczony będzie po zakończonej synchronizacji.
Pozdrawiam, Marcin
photosoft.allegro(małpa)gmail.com

:idea: Jak przesłać logi XML?

:idea: Tutaj pobierzesz najnowszy instalator EU

ODPOWIEDZ